Pozdní prohlídka na začátku těhotenství

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.9.21 10:30

Pozdní prohlídka na začátku těhotenství

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale jsem čerstvě těhotná a neví to nikdo krom mě a manžela. Mám dotaz, před cca půl rokem jsme se přestěhovali. Nic mě. netlacilo hned si najít novou gynekolozku, až teď - jsem těhotná, 5+0. Obvolala jsem co se dalo a jediná doktorka co je ochotná mě vzít mě vezme koncem října, a to už budu 9+6. Jsem z toho nervózní, připadá mi to pozdě. Je mi 39, je to moje druhé těhotenství. A aby toho nebylo málo, cca tři dny po početí jsem absolvovala ČT vyšetření (prosíme nekomentovat, že jsem blbá vím, nedostatečně jsme se chránili a mě opravdu nenapadlo, že po X letech marneho snažení se nám zadaří po prerusovane souloži). Tak nevím, jestli čekat na to vyšetření tady a nebo ject 150 km do bývalé gyn. ordinace kde jsem měla doktorku nepříjemnou jako blázen. Úplně vidím jak mě seřve :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26255
20.9.21 10:33

Nic se nestane, když půjdeš až v tom 10tt, já taky šla dýl, nechtěla sem tam běžet s pocuranym testem a pak sme měli svatbu a dovolenou a než sem se objednala, tak sem taky byla v 9tt :D kdyby si měla nějaký problém, jako krvácení apod, tak můžeš na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18771
20.9.21 10:33

3dny po početí ct vliv nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
20.9.21 10:37

Pokud nebudes mít nějaký problemy, tak to klidně stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33135
20.9.21 10:38

10. týden je ideální :palec: Může být plod mladší, a ušetříš si zbytečný stresy. Screening se v pohodě stihne. Byla jsem takto na kontrole s posledním těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 10:42
@lachtanice86 píše:
3dny po početí ct vliv nema

To bych byla moc ráda :) já si nemůžu za boha vzpomenout, kdy jsme přesně mohli počít, ty 3 dne jsou odhad, mohlo to být klidně 5 dnů (mám problém si vzpomenout co jsem měla včera k obedu :lol: ) a na internetu jsem k tomu jaky vliv by to CT mohlo mít nenašla žádné informace. Jak to víš ty, řešila jsi něco podobného nebo jsi z oboru?

• Citovat
  • Nahlásit
26255
20.9.21 10:45
@Anonymní píše:
To bych byla moc ráda :) já si nemůžu za boha vzpomenout, kdy jsme přesně mohli počít, ty 3 dne jsou odhad, mohlo to být klidně 5 dnů (mám problém si vzpomenout co jsem měla včera k obedu :lol: ) a na internetu jsem k tomu jaky vliv by to CT mohlo mít nenašla žádné informace. Jak to víš ty, řešila jsi něco podobného nebo jsi z oboru?

3 ani 5 dní od početí ještě nemáš ani zahnízděno, takže nic nemá vliv a kdyby to vliv mělo, tak se to ani neusadi a rovnou to odejde s ms. Takhle brzo vlastně ani tehotna nejsi a ani žádné léky apod nemají vliv na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
20.9.21 10:50

Byla bych v klidu, objednavala jsem se tak cilene. Vse potrebne se stihne a prvních 10. tydnu je stejne pro těhotenství nejrizikovejsi, tak uz jsem v tu dobu dostavala rovnou i průkazku. Spechala bych jen v pripade, ze uvazuji nad ukoncenim a to u tebe ocividne nehrozi. Tak at ti to dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
20.9.21 10:56
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale jsem čerstvě těhotná a neví to nikdo krom mě a manžela. Mám dotaz, před cca půl rokem jsme se přestěhovali. Nic mě. netlacilo hned si najít novou gynekolozku, až teď - jsem těhotná, 5+0. Obvolala jsem co se dalo a jediná doktorka co je ochotná mě vzít mě vezme koncem října, a to už budu 9+6. Jsem z toho nervózní, připadá mi to pozdě. Je mi 39, je to moje druhé těhotenství. A aby toho nebylo málo, cca tři dny po početí jsem absolvovala ČT vyšetření (prosíme nekomentovat, že jsem blbá vím, nedostatečně jsme se chránili a mě opravdu nenapadlo, že po X letech marneho snažení se nám zadaří po prerusovane souloži). Tak nevím, jestli čekat na to vyšetření tady a nebo ject 150 km do bývalé gyn. ordinace kde jsem měla doktorku nepříjemnou jako blázen. Úplně vidím jak mě seřve :?

Záleží ho to CT bylo. Ale pokud to bylo ještě před vynechanou menstruací a mělo to mít na těhotenství vliv, tak by to odešlo s menstruací a nejspíš bys ani nepoznala, že jsi těhotná. Takže tím se vůbec nestresuj, myslím, ze se vůbec nic nestalo. Ono celkově to rentgenové záření není tak hrozné, jak se prezentuje a většina běžných vyšetření (rentgen končetin nebo zubů, CT mozku bez kontrastní látky) je i v těhotenství v pohodě a když js indikace, tak se prostě dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
20.9.21 11:01
@Kriss Tina píše:
3 ani 5 dní od početí ještě nemáš ani zahnízděno, takže nic nemá vliv a kdyby to vliv mělo, tak se to ani neusadi a rovnou to odejde s ms. Takhle brzo vlastně ani tehotna nejsi a ani žádné léky apod nemají vliv na nic.

Aspoň si přečti, co to vyšetření obnáší, než tu budeš něco tvrdit. :roll:. Je to rentgenové záření a silnější než klasický rentgen. Největší vliv to má právě v počátku těhotenství.

Že jdeš na prohlídku až v 10tt, je naprosto v pohodě. Ale o tom CT se určitě zmiň a hlavně při prvotrimestrálním screeningu, bude potřeba se více zaměřit na správný vývoj plodu. S největší pravděpodobností to bude v pořádku, ale je potřeba to pohlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26255
20.9.21 11:03

@Janli já vím co je to za vyšetření, ale 3 dny po početí ještě ani není těhotná, kdyby to vliv mělo, tak se to ani nezahnizdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
20.9.21 11:20
@Janli píše:
Aspoň si přečti, co to vyšetření obnáší, než tu budeš něco tvrdit. :roll:. Je to rentgenové záření a silnější než klasický rentgen. Největší vliv to má právě v počátku těhotenství.Že jdeš na prohlídku až v 10tt, je naprosto v pohodě. Ale o tom CT se určitě zmiň a hlavně při prvotrimestrálním screeningu, bude potřeba se více zaměřit na správný vývoj plodu. S největší pravděpodobností to bude v pořádku, ale je potřeba to pohlídat.

Jsem trochu z oboru, tak si troufám říct, ze bych o tom mohla něco vedet a souhlasím, že pokud to bylo ještě před očekávanou menstruací, tak se mohlo stát maximálně to, že by ani nezjistila, že byla těhotná. Navíc pokud to nebylo zrovna ČT bricha nebo s kontrastní látkou, tak ani později by to zas tak hrozné nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
20.9.21 11:31
@Ivusska777 píše:
Jsem trochu z oboru, tak si troufám říct, ze bych o tom mohla něco vedet a souhlasím, že pokud to bylo ještě před očekávanou menstruací, tak se mohlo stát maximálně to, že by ani nezjistila, že byla těhotná. Navíc pokud to nebylo zrovna ČT bricha nebo s kontrastní látkou, tak ani později by to zas tak hrozné nebylo.

No ono to bohužel CT břicha s kontrastní látkou bylo. No ale co teď s tím, už se stalo. Na potrat kvůli tomu preventivně nepůjdu a budu prostě doufat. Děkuju moc za informace :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
20.9.21 11:42

@prokopa takhle začátku je to bud a nebo, vzhledem k tomu, ze tehotenstvi pokračuje, tak se nejspíš nic nestalo 🙂 bud v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
20.9.21 12:20
@Janli píše:
Aspoň si přečti, co to vyšetření obnáší, než tu budeš něco tvrdit. :roll:. Je to rentgenové záření a silnější než klasický rentgen. Největší vliv to má právě v počátku těhotenství.Že jdeš na prohlídku až v 10tt, je naprosto v pohodě. Ale o tom CT se určitě zmiň a hlavně při prvotrimestrálním screeningu, bude potřeba se více zaměřit na správný vývoj plodu. S největší pravděpodobností to bude v pořádku, ale je potřeba to pohlídat.

Ale takhle brzo to opravdu vliv nemá. Teda má, ale ve smyslu toho, jestli se vůbec těhotenství rozvine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat