6. den průjem

4235
14.7.20 22:10

6. den prujem

Ahoj,

syn (2 a pul roku) ma jiz 6. den prujem bez nejakeho zasadniho zlepseni. Za tu dobu jeste 2× zvracel (naposledy dnes), jinak je protivnejsi, ale bez teploty a bez dalsich priznaku - normalne si hraje, jen je unavenejsi.

Dnes jsem mu dala uz i kefir, aby mel aspon neco mlecneho (zakysane na netu psali, ze se snad muze?). Je to ok, nebo radeji nedavat? Prijde mi to uz jako dlouha doba na to, aby byl uplne bez vapniku.

A je normalni, ze prujem trva tak dlouho?

Nas doktor ma ted 14 dnu dovolenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17603
14.7.20 22:14

Kefir bych nedavala, po tom se jeste vic po… a jinak pije aspon dostatecne? Aby nebyl dehydratovany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
14.7.20 22:18

No za mě teda 6 dnů je až až. Už dávno bych byla u Mudr a chtěla stery že stolice.mudr má snad záskok, ne? Ještě když zvracel… Šla bych k lékaři. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
14.7.20 22:19
@Kriss Tina píše:
Kefir bych nedavala, po tom se jeste vic po… a jinak pije aspon dostatecne? Aby nebyl dehydratovany.

Dehydrovane nevypada, pije tak nejak normalne… zacnu to jeste vic sledovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
14.7.20 22:19
@mamina89 píše:
No za mě teda 6 dnů je až až. Už dávno bych byla u Mudr a chtěla stery že stolice.mudr má snad záskok, ne? Ještě když zvracel… Šla bych k lékaři. :kytka:

To se rovnou nosi s sebou, ta stolice? Zaskok asi ma, ale na webu ho nema uvedeny, takze tezko rict… rano se tam zajedu podivat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17603
14.7.20 22:22

@Limi123 tak rano aspon zavolej na detske do nemocnice a porad se. 6 dni je docela dost, dalas mu aspon nejakou dietu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.20 22:23

To bych také nedávala…my měli před 14-ti dny něco podobného, malá 3 dny průjem,2× zvracela a malý to chytl hned po ní a ten zase 3dny blinkal a průjem jednoi, oba teda měli teploty, dávala jsem jim pít mátový čaj a čaje na žaludek, nic jiného protože sladkých pitíček jsem se bála to z nich lítalo..Jedli rohlíky, piškoty, červené BEBE…jen suché, ale spíš nic moc no a nejlepší z léků byl Hylak a Kinedryl do nich vsoukat půlku, to mi doporučila sestřenka, že to jediné jim to zastavilo…ale asi dalších 10 dní je bříško bolelo…u dr.jsme byli nic zvláštního nedoporučila jen Glukapur
Sladidlo…vzala krev tedy a moč. No a až asi 5. den se odhodlali k rýži a masu..ať je brzy lépe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
14.7.20 22:28
@Kriss Tina píše:
@Limi123 tak rano aspon zavolej na detske do nemocnice a porad se. 6 dni je docela dost, dalas mu aspon nejakou dietu?

Jo, prvni den jen piskoty a sucha kolinka a pak postupne bile maso s ryzi, bananovo-jablecna kapsicka, krupky… celou dobu teda pije stavu, protoze nic jineho nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
14.7.20 22:30

Mne prave tech 4-5 dnu uz prislo moc, aby byl jen na piskotach a suchych kolinkach :?

No nic, zitra supajdime k dr. podivat se, jak je na tom zaskok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9433
14.7.20 22:40

@Limi123 Do diety pri strevni chripce rozhodne piskoty nepatri. Idealne ani ta stava, ale dostatek tekutin je treba, takze tam by se dalo primhourit oko. Mnohem lepsi nez kolinka je ryze nebo brambory. Suchary, banany, postrouhane zhnedle jablko. Varena mrkev, dyne. Mlecne urcite ne. Urcite probiotika, u nas na vleklejsi prujmy zabiral dobre Enterol, ale nesedne kazdemu a neni uplne easy ho do ditete dostat, chutna to hnusne.

Jinak 6 denni prujem by me nestresoval, u mych dcer se stolice vraci do normalu spis 14 dni. To zvraceni po 6 dnech neni uplne v poradku, ale zalezi, zda jsi mu nepretizila zaludek :think:. Zvracel dnes po kefiru nebo pred kefirem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
14.7.20 22:42
@Hobitka píše:
@Limi123 Do diety pri strevni chripce rozhodne piskoty nepatri. Idealne ani ta stava, ale dostatek tekutin je treba, takze tam by se dalo primhourit oko. Mnohem lepsi nez kolinka je ryze nebo brambory. Suchary, banany, postrouhane zhnedle jablko. Varena mrkev, dyne. Mlecne urcite ne. Urcite probiotika, u nas na vleklejsi prujmy zabiral dobre Enterol, ale nesedne kazdemu a neni uplne easy ho do ditete dostat, chutna to hnusne.Jinak 6 denni prujem by me nestresoval, u mych dcer se stolice vraci do normalu spis 14 dni. To zvraceni po 6 dnech neni uplne v poradku, ale zalezi, zda jsi mu nepretizila zaludek :think:. Zvracel dnes po kefiru nebo pred kefirem?

Zvracel v noci vodu :-/ (pred kefirem). Jinak pres den uz nic. Vlastne zvracel celkem jen ten 1. a 5. den a vzdycky v noci vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9433
14.7.20 23:03

@Limi123 No, to zvraceni je divne, radsi zitra opravdu zkus Dr. Rekne Ti, co dal. Piskoty nejsou dobre na prujem, ale zas zaludek nedrazdi a jsou dobre stravitelne :think:. Na podzim mi dcera pri strevni chripce tedy take zvracela po tydnu, ale bylo to prvni normalni jidlo po diete a nesedlo ji. Chut k jidlu ma nebo ne? Curani nezapacha? Divne zvraceni, unavu a prujem mela nejmladsi dcera k zanetu ledvin :think:. Tak vezmi mozna i moc radsi. Dej pak vedet, jak jste dopadli. My mame doma blijozu nejmene dvakrat rocne cela rodina, deti to furt odnekud tahaj. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14388
14.7.20 23:14

@Limi123 doplním, že doktorka udělá výtěr na místě. Nic se nenosí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
15.7.20 04:09
@Limi123 píše:
To se rovnou nosi s sebou, ta stolice? Zaskok asi ma, ale na webu ho nema uvedeny, takze tezko rict… rano se tam zajedu podivat.

U nás ne. Udělají výtěr :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 22:13

@Limi123 jak jste dopadli u zástupu? Syn (7)a taky týden průjem a bez nějakého zlepšení. Teplotu má tak 37,2 ten týden a nezvrací. Výsledky ještě nemáme :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama