Dvouleté nezvladatelné dítě

Anonymní
11.7.20 22:29

Dvouleté nezvladatelné dite

Nechce se mi už dál žít :( máme 2letou dceru doma je příšerná, jen kňoura, řve, nezbaví se, otravuje všechny něčím… miluju ji nadevše ale Šemíka všechny…v mém okolí nikdo nemá to co my. Manžel na ni má už averzi já jsem už tak v prdeli že se jí furt podvoluji aby byl klid..nic na ni neplatí, špatně Kája cca měsíc, špatně ji, špatně pije nechci nebudu nenenene a ne…nic nefunguje, děláme psí kusy a nic nepomáhá…od malá narozená císařem je jakoby nespokojená, věčně změněna ale také má dny výjimečně sluníčkový je společenská ale proč ráno vstaneme, prohrajeme si to má ráda, pak ví že se máme převléci a už Ne a reg jak kdybych ji vraždila, nějak to překonané že ji namotivuju maminka taky má ponožky a hele ten obrázek na tričku, pak děláme mikinu culík, pouštíme tanyny hodinu, pak se jde do obýváku, chce pořád pouštět stejnou pohádku xkrat denně…sundá gate na nočník jde zatím chystám snídani, pak se presidilime na jídlo do židličky, někdy ji ok teď blbě nechci a pak chodí námi papat ale cokoli nabidnu nechce to samé pití…pak juka na tu pohádku chvilku pak to začne neví co by otravuje, poknourava, starší souroz. otravuje věku vše musí být po jejím, jdeme na vycházku tam se chce tápu tápu a po chv.rev že boji boji a musím nosit kočár nechce…celé dny posl dobou je změněna, protivná, řve ale vlastně od narození je taková, co dělám špatně jak na ni líp, nebo máme jít někam k Dr až ji vyšetří? prosím poraďte miluju ji nikdy bych své děti nedala ale jsem na hranici života a beznadeje

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15200
11.7.20 22:32

Jestli můžeš, dej ji do soukromé školky a běž do práce
nám to neskutečně pomohlo, chodila do miniškolky na 4 dny v týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
11.7.20 22:35

Holka bude v pohodě. Dokonce bych ji viděla jako celkem bystré dítě. Problém vidím v tom, že nemá nastavené hranice a všechno si vyrve. Proč by se měla chovat jinak, když řev perfektně zabírá. Přestaň dělat opičky, připrav ji věci a řekni Kájo bude písnička až se prevleknes a pak si ji nevsimej jestli se bude vzteka nic. Když se oblékne, začni ji věnovat pozornost a pusťte si písničku. Venku to samé, kočár, nebo chodit. Bude řvát připoutat do kočáru a beze slova jet domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
11.7.20 22:36

Pises, ze se ji neustale podvolujes a zaroven je to ona, kdo potrebuje lekare? Ty se potrebujes tak akorat naucit byt dusledna a se vsim se tak necrcat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.20 22:38

Přesně školka nebo nějaký klubík pro malé děti aspoň na pár hodin týdně, ostatní děti půjdou příkladem, bude muset poslouchat a ty si vydechneš. Nikde si děti nedovolí tolik jako před maminkou, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
11.7.20 22:39

Promiň ale to se nedá číst. Jinak z toho co se mi podařilo pochopit je to normální živě dítě, myšlenky na smrt mi přijdou přehnane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
11.7.20 22:49

Zkusila bych asi trochu prenastavit tu denni rutinu/rezim, aby se zpretrhal ten kolotoc, kdy ona reaguje uz predvidanim a nevoli. S tim bych zavedla vlidny, ale dusledny pristup rodicu (neexistuje, aby si vyrvala, radeji odvest pozornost jinam, pak treba i prani splnit, ale v okamziku vzdoru neustoupit). Dite by nemelo moc pocitit souvislost mezi svym vztekem, placem a vyplnenim prani. Snazila bych se predem deklarovat, co bude po cisteni zubu, po snidani a pod. Jestli bude po cisteni zubu nasledovat treba neoblibene oblikani, rekla bych neco jako: jak docistime zouby, rychle se oblecem a pustim Ti kratkou pohadku…Zkusila bych zavest moznost jejiho vlastniho rozhodovani a vyberu tam, kde to nevadi. Chces si hrat s pexesem nebo panenkou? Chces papat chleba nebo kasi, pojd, vyberes si tricko, ktere si obleces. Obecne se mi osvedcilo mluvit jednoduseji, spis mene, moc nezakazovat a predvidanim situaci spis zabranit. Hodne chvalit a dobre dela taky pevne obeti, kdy se ditko casto zlidni. Ale teorie je brnkacka, ja vim… Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
11.7.20 22:51

Měla jsem to podobně akorát že s klukem. Do 2,5 let to byl teror, neustále ufňukané děcko, já myslela že ho fakt nechám někde v lese a odjedu. Teď jsou mu čtyři pryč a nevyměnila bych ho ani za nic, i když má své dny ale jinak už je poklad. Zlomi se to, u nás to bylo hodně tím, že nemluvil. Pak sem ho soupla do soukromé školky, šla do práce a bylo. Zlepšilo se všechno, hlavně já si odpocala a pak se na něj občas i těšila. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
11.7.20 22:55

Tak u nás platí, nejdřív povinnost, pak hraní. Ráno vstaneme a prostě proběhne převlékání a ranní hygiena. Pak si můžou hrát do aleluja. U snídaně oba sedí v židlích a neexistuje nechci. Nejí, počkají. I za cenu vztekání se. Když se v pohodě nají, klidně je propustim i dřív, než my dojíme. Podle mé zkušenosti, dítě potřebuje pevné hranice a řád, stereotyp. Jakmile se něco změní, pokaždé jsou z toho rozhozené a šíleně zlobí. Ale jen proto, že si svoje hranice pořád testují. Prokazuješ tím dítěti medvědí službu, raději ustoupíš, abys ty měla klid. Ale jí tím škodíš. Neustupovat a s partnerem držet při sobě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63292
11.7.20 23:12

Nastavit hranice a neustupovat. Sama pises, ze radeji ustoupis, at je klid. Jenze ono se to vymsti. Dite je dle me normalni. Kdyz chce porad dokola stejnou pohadku, tak bych ji zrusila uplne, to kouka u jidla? Ja ted v pondeli byla nucela TV odpojit a prikryt rucnikem, uz me to neustale otravovani, zda bude TV a jak dlouho a vymysleni, co se pusti prestalo bavit. 4 dny se na ni ptala a uz je klid, ani po nevzdechne. Ranni hrani bych taky zavedla asi az po prevleceni, i za cenu scenky… a venku nenosila, bud pesky nebo kocar, zvykne si. Ale je to narocne no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
11.7.20 23:56
  1. Nehodí se to číst. :zed:
  2. Tolik se s ní necrcej, je ještě malá. Prostě teď se oblékáme a basta. Buď se chce obléct sama nebo ji oblékneš ty. Ne nějaké chceš nechceš, tohle a tamhleto. Z věčného ustupování je dítě akorát zmatené. Že vyjadřuje nevoli řevem, no tak ať vyjadřuje, za minutu to zas bude jinak. :nevim:
  3. Mě takové scény zkouší dělat i dvakrát tak staré dítě, samozřejmě přidává grády. Ale nevidím důvod se z toho hroutit nebo běhat po všech doktorech. Tak se holt vztekne, no. Čím větší tanec kolem toho dělá dospělý, tím větší divadlo dítě dělá. :nevim:
  4. Tedy neustupovat v základu. A naopak nelpět na kravinách a nezakazovat všechno. Že nechce culík nebo mikinu? No tak ať nemá. Co se jako stane? :roll: Takové dítě ještě velice snadno přelstíš, s přibývajícím věkem už to je horší. :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
12.7.20 06:38

Neboj, přejde to. Syn byl od narození taky takový, těsně po druhém roce už úplný obrat. Začal mluvit, byl celkové najednou ve všem samostatný (sebeobsluha, žádný kočár, nočník atd) Teď má 4 a co dělal za scény a jaký je teď, nebe a dudy. Rozumný až dost na svůj věk. S jídlem byl taky děsný, teď by snědl cokoliv, je strašně vděčný za jakékoliv jídlo. Nervová soustava ještě dozrává.
Teď mám mladšího 2ra 4 měs., ten naopak byl klidas usmevavy do 2 a něco a poslední dobou občas chytá svoje nálady, vynucuje si, vztekne se sem tam, většinou neco chce, pak to nechce a pořád dokola :mrgreen: ale nic strašného. Dá se s ním domluvit, rychle se umí zklidnit. A Teda neji :roll: :mrgreen:, odmítá spoustu jídel co mel dřív rád. Strašně mě to nervovalo, ale už to neřeším. Kočárek nepoužíváme už, jezdí na First biku.
Zarad potraviny s vysokým obsahem hořčíku, vitamínů sk B a omega 3 a zlepší se to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1487
12.7.20 06:52

Období vzdoru. Zlepší se to, ale chce to taky nastavit hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5928
12.7.20 07:08

Klasika, období vzdoru u dítěte, které nemá nastavený mantinely… Čím víc budeš ustupovat, tím víc bude zkoušet. Ty jsi doma velitel, ne to dítě a měla bys na tom zapracovat. Zkus být týden důsledná a neustoupit z ničeho, co řekneš, řevu si nevšímej a všechno řeš v klidu, ale důsledně. A jedna pohádka furt dokola je taky klasika, u nás byl jednu dobu Mrazík několikrát denně, asi rok v kuse…Dodnes, když slyším, že začíná Mrazík, naskakuje mi vyrážka :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
12.7.20 07:31

Co nutně být nemusí, to ji nenut. Chce hodit nahata tak ať si chodí. Si vypij kafe zatím. Když se vzteka, nech vyvztekat. Pokud to nevydržís, jdi do jiné místnosti. Až se uklidni příjdeš. Nechce jist? Fajn, tak ne. Ještě ráda přijde s prosikemže má hlad. A takhle můžu pokračovat. A nedělej vše jen proto, že ona to tak chce. Ty to tak chces taky? Měl by být vždy vzájemný kompromis anebo prostě když to jinak nejde, například se musí obout, tak holt ji obujes a basta. Případně pokud nespolupracuje, tak počkat až se vyvzteka. Pak obout. To časem přejde, je to jen období, hlavu vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama