Výlet s 6 měsíčním miminkem

Anonymní
15.3.21 19:51

6 mesični vylet

Ahojte,

Pardon za anonym, ale po přečtení pochopíte.

Mám 5ti měsíční mimčo a tchyně na velikonoce chce jet opékat buřty na zahradu. Krom toho že je Covid tak se mi nelíbí být s malou celej den takhle venku. Když je ještě zima a ani by to v kocare nevydržela nemluvím o kojení a prebalovani. Když na zahradě nic není.
Jak by jste ji řekli že jet nechcete? Nebo by jste jeli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25928
15.3.21 19:54

To tam jako fakt nic není, voda, domek, záchod? Nemusíte tam být přece cel den, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
15.3.21 20:00

Já byla s 6 měsíční v říjnu na drakiádě. Ale bylo to tak na 3 hodiny, i s opékáním a animačním programem pro větší děti.
Nakojila jsem ve fusaku na lavičce a přebalila v kočáře. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
15.3.21 20:01

Jestli bych jela já nevim, nevim tvou situaci, vztah k tchyni, jaká by byla atmosfera apod, kazdopadne hlavni je, že ty jet nechceš, takže kdybych nechtela jet, narovinu bych ji řekla, že se mi jet nechce. Duvod uveď např., že nechceš byt velku celý den s pul ročnim dítetem. Tvoje dítě, tvoje pravidla. Tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
15.3.21 20:04

Tak snad když bude zima tak nebudete dělat buřty v zimních bundách ne? A nějaké 2 - 3 hodinky když bude dobré počasí tam s minimem nevydržíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5960
15.3.21 20:08

Řekla bych to nějak takhle:
„nechce se mi jet…nepojedu“
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52919
15.3.21 20:09

Tak jestli nechceš jet, tak to normálně řekni a nejezdi.
Jinak začátkem dubna může být počasí krásné a teplé.
Já jsem v tomhle asi otrlejší, takže jsme i s mladšíma dětma vyrazili na dovolenou, kde jsme byli celý den na výletu, přebalila jsem v kočáru, nakojila, kde bylo třeba, a dítko spoustu času v klidu prospalo v kočárku. Jó, to byl báječnej bezúdržbovej věk, s batolatama už je to těžší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 20:09

@pikola nic tam není, nevím na jak dlouho to plánuje ale pochybuji že to budou 2 nebo 3hodiny

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 20:13

@PeBa12 tak ona je schopna tam v té bundě sedět už ji to doma leze na nervy, když by bylo hezky tak jo, ale venku se pořád meni počasí a já bych nerada aby malá byla nemocná 3h v kocare nevydrží.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 20:16

@ugluk no malá se už plazí takže v kocare moc nevydrží. Když by bylo hezky tak na pár hod by to asi šlo, ale jinak by ani kojit nešlo.

• Citovat
  • Nahlásit
5960
15.3.21 20:16

A další věc je, že současná opatření, jak se vláda vyjadřuje, budou trvat do konce Velikonec určitě, takže mimo katastr obce byste měli jet jen k lékaři nebo na nákup atd…
A pokud je to v katastru obce, tak to asi dojdeš klidně i s kočárkem sama domů, až tě to tam nebude bavit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52919
15.3.21 20:18

No tak jedna věc je, jak dlouho bude ona, druhá, jak dlouho vy, ne?
V dubnu už nebývá deset pod nulou (a asi kdyby bylo, tak si nějakou buřtopeč každej milerád odepře) a ze třech hodin na jaře venku snad dítě neonemocní.
Ale stále trvám na tom, že když nechci jet, tak nejedu. Nemusíš to nikomu zdůvodňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
15.3.21 20:22

Tak přece se dá přijet na hodinu posedět, nevíš jak bude, ale asi nebude opékat ve sněhové vánici, že. Nechodíš s malou ven? Není to trochu jedno, jestli vozíš kočár v parku nebo na zahrádce? Umýt ruce si můžeš vodou z petky, zajít na wc za keřík, to se malé přece vůbec netýká. Aneb jak udělat z komármuta velbloudmuta. 8o S takhle malým dítětem bych neletěla na měsíc do Afriky, ale jet za babičkou na jaře na zahrádku, na tom bych neviděla nic tak tragického. :lol: Je vidět, že se ti prostě nechce, tak řeknu, promiň, nepřijdeme. Tečka. :nevim: Jak myslíš, že to dělají rodiny s více dětmi, všem ostatním řeknou „sorry, máme půlroční mimino, tak budeme rok doma, ani na zahradu nemůžeme, aby se nestalo nevím co“ :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
15.3.21 20:25

S prvním se mi taky nechtělo byvat celý den venku. Člověk má rád a miminkem svoje pohodlíčko a komfort pro miminko. Vypustit ho na deku a tak, což celý den na zahradě moc nejde. Na chladnou zem ho nedáš, celý den ho mít má ruce je otrava a a spát taky nespí celý den. Zkusila bych to tchyni vysvětlit, nebo se stavit jen na dvě tři hoďky. Nebo i ten covid, řekni že se bojíš sdružování se a tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 20:29

Zkusila bych se domluvit třeba na dvou hodinách, jestli jí to nebude vyhovovat, tak budete buřty dělat, až bude tepleji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat