6 leté dítě samo venku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 21:15
6lete samo ven?

Mám doma čerstvou prvnacku, žijeme na malém městě v paneláku na sídlišti. Nedávno začala dcery spolužačka (v doprovodu o malinko starší sestry) chodit na zdejší sídlištní hřiště. Schází se tam partička děti typuji od 1. Do 6.tridy. Jsou tam pořád, za každého počasí, rodiče na ně zřejmě občas možnou z okna ale to je tak vše. Jezdí okolo paneláku na kolech, inlinech, dělají si pikniky apod. No a dcera chce samozřejmě za nimi. Zatím zatvrzele zakazuji, ale mám dilema. Na jednu stranu se mi to nelíbí, protože ty děti mi tam přijdou takové bezprizorní, přijde mi že se tam poflakuji. Z druhé strany se mi líbí že mají partu a jsou venku, nesedí u PC. Pustili byste takhle „malé“ dítě na sídliště? Nejvíc mi vadí že tam ani nevidím, mám okna jinam… No prostě nevím :mrgreen: postřehy a zkušenosti sem :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 04.09.18 21:19

Nase deti chodi ven take samy. Ale jsou ve “vnitrobloku” kam vidim. Vi kde maji zazvonit, vetsinou je na dohled i nekdo z dospelych. Kdybych byla na sodlisti, byla bych rada, ze je tam parta deti co jsou venku. Dala bych mobil a zaucís jak se chovat v krizovych situacich.

“Poflakuji”?!? A co bys chctels sby venku delali?!?

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 04.09.18 21:20

Já bydlela na vsi a od první třídy jsme taky takhle chodili ven, s tím že starší na nás dohlíží. Máma vybrala jednu holku ať mě pohlídá a v daný čas pošle domů. Sama znáš svou holku nejlíp.

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 04.09.18 21:20

Pustila bych. Domluvila bych se na pravidlech, ať se pravidelně přijde ukázat atd. A pokud bude vše fungovat, tak proč ne? :nevim: 8)

Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 04.09.18 21:20

Navic bych se seznamila se starsimi detmi s jejich todici a vymenila si tel cisla.

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 04.09.18 21:22

Ano, pustila bych. Dala bych hodinky, řekla bych třeba až bude tady ručička, tak přijď hejknout pod okno, že žiješ. Když přijde, tak zase říct čas další kontroly. Když nepřijde, tak bych tam šla, upozornila bych ji, že jsme se na něčem dohodli a pokud by nepřišla na další kontrolu, tak bych jí to tak na dva týdny zarazila. A pak bych zkusila znovu.
Moje děti občas chodí samy ven, mladšímu je 5, mají hodinky a přichází na čas. Jsme v Praze, nechci z nich mít nesamostatné skleníkové květinky. Já jsem vyrostla v centru, sama ven jsem chodila od 6 let a žiju ;)

Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 04.09.18 21:23

u nas to funguje tak, ze se domluvime ze pokud neco rekne te a te sousedce (co je tam zrovna s mladsim ditetem) nebo te a te holce z vyssi tridy at zavolaji/zazvoni.

Ivčis
Závislačka 3870 příspěvků 04.09.18 21:24

Nedávno se nás pětileták zeptal jestli se může jít ven projet SÁM na koloběžce. Bydlíme na vesnici pod kopcem staví nové domečky a je tam udělaná nová cesta okolo nich dokola. Auta tam moc nejezdí, já jsem to chtěla dovolit ale manžel razantně zamítl tak jsem se do toho nepletla. Bylo mi ho líto a chtěla bych ho pustit když si o to řekne sám a počítá s tím že na sebe bude muset dát pozor. Já osobně bych se šla za 10 minut podívat kde je a bylo by to super. Ale možná je na to ještě opravdu malý, jak říká manžel.

Tvoji dcerku bych být tebou pustila a za nějaký čas se šla podívat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 21:25

@Alyss1 nevím, prostě mi to evokuje takové ty partičky už starších dětí , co pak na těch sídlištích kouří marihuanu apod. Ale možná je to jen můj blok.

Safrunka
Stálice 53 příspěvků 04.09.18 21:35
@Anonymní píše:
@Alyss1 nevím, prostě mi to evokuje takové ty partičky už starších dětí , co pak na těch sídlištích kouří marihuanu apod. Ale možná je to jen můj blok.
:zed: :zed: 8o

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 04.09.18 21:43

Holka už taky chodí od šesti na hřiště, někdy tam má kámošky, někdy je i sama(na houpačce). Vidím na ni, ale má hodinky a co 1-2hod se hlásí, zazvoní a nahlídnu z okna.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 04.09.18 21:50

my jsme v 6 ven sami chodili - male mesto byli jsme vzdy pobliz domu nebo u nekoho ma zahrade … nevim proc by to melo evokovat kouření marihuany

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 04.09.18 21:51

Tak ja asi nebudu uplne popularni se svym nazorem, ale rozhodne mi neprijde jako poflakovani, kdyz si skolaci hraji na hristi a jezdi na kolech a na in-linech. Za poflakovani spis povazuju decka sedici u tabletu, mobilu nebo tv. A nechapu te zakladatelko, proc dceri zatvrzele zakazujes chodit ven za nimi. Ja bych u nas v obci neco takoveho uvitala, tady je ale hriste 1/2 km daleko po ulici bez chodniku, kde to vsichni valej a zeje bohuzel prazdnotou, protoze deti jsou z 90 % na krouzcich nebo ve druzine

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5605 příspěvků 04.09.18 22:11

Taky máme takovou partičku, schází se ve vnitrobloku, jezdí na kolech nebo si kopou míčem, věkem tak 5 az 10 let tipuji, taky na ně akorát občas rodiče kouknu z okna, v létě často brali malého mezi sebe na hraní když sme přišli na hřiště, kolikrát se mě i ptali jestli s nima syn může jít ven, ale jsou mu 3 roky nejsem blázen :lol: ještě má aspoň 2-3 roky čas, ale v těch 6 letech bych pustila pokud si nehrajou někde u silnice a je schopna dodržet aspoň nějaký čas návratu atd ;) za mě je to fajn že si někteří umí hrát i venku a nesedí jenom doma u pc, navíc u nás jsou to slušné děti, pozdraví, poděkujou, když si chtějí půjčit nějakou hračku od syna tak se slušně zeptají a jak píšu vzali mezi sebe i malého a to mohli říct že se s dítětem co skoro ani nemluví a má za zadkem maminku hrát nebudou :nevim:

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 04.09.18 22:18

Bydlím v Praze tak těžko říct. A mám 5ti letou dceru. Když vidím jaké je to éro tak budu sbírat dlouho odvahu ji pustit až stím přijde jednou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >