Reklama

Maminky školáčků - kolik jste utratily za nákup pro školáky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayecka
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 31.08.18 13:45
Maminky školáčků

:mavam: ahoj maminky :mavam:
Spíše takový diskuzní příspěvek :hug:
Kolik jste utratily za nákup pro školáky? My dnes byli nakoupit a nechaly jsme tam 3500 Kč. (Batoh + potřeby) a to ještě nemáme přezůvky a zbytek co nadiktuje učitelka. Je to šílené a příští rok nás to čeká 2× :?
A ještě otazecka co dáte skolakum první den sebou kromě prezuvek a svačiny?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cell
Echt Kelišová 8044 příspěvků 31.08.18 13:48

Já to tak úplně nepočítám, ale odhadem zatím kolem 3000,– a ještě nemáme vše (třeba boty do tělocviku).
U nás v 1. školní den nemají mít ani tašku ani přezůvky, je to jen na hodinku. Nebudeme mít tedy nic, jen květinku pro paní učitelku :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 13:48

@mayecka Já jsem v tom asi za 1200,– a mám splněný seznam od učitelky, přezůvky mu jsou ještě loňské. A jinak jelikož nepřišli instrukce, tak mu dám tašku, penál, přezůvky a možná tu svačinu, ale zas tipuju, že půjdou dříve domů.

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 31.08.18 13:48

Tak první den je to jen takové symbolické, ja na tu hodinku nedávám ani svačinu. Chce si vzít aktovku i když nemusí a bereme přezůvky.

toma0105
Stálice 72 příspěvků 71 inzerátů 31.08.18 13:50
@mayecka píše: :mavam: ahoj maminky :mavam:
Spíše takový diskuzní příspěvek :hug:
Kolik jste utratily za nákup pro školáky? My dnes byli nakoupit a nechaly jsme tam 3500 Kč. (Batoh + potřeby) a to ještě nemáme přezůvky a zbytek co nadiktuje učitelka. Je to šílené a příští rok nás to čeká 2× :?
A ještě otazecka co dáte skolakum první den sebou kromě prezuvek a svačiny?

Svačinu nee,pouze pití,nebudou ve škole dlouho. :think:

herinkoj
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 31.08.18 13:54

Starší syn jde do 4. třídy. Učitelka vybírala 300 ještě před prázdninami. Batoh a penál bude mít od loňska. Jinak jsme nakoupili dle seznamu cca to stálo 800. Ještě chybí obaly na učebnice (až je donese) přezuvky a boty na tělocvik. Mladší jde do 1. třídy. Učitelka vybírala 500. Batoh, penál a pomůcky dle seznamu + věci na tělocvik a přezuvky cca 1600. Ale moc toho na seznamu nebylo, zřejmě budeme dokupovat ještě během roku. Obaly na učebnice a sešity taky až přinese. První den si neponesou nic, budou tam pouze do 8.45 hod.. Dle pokynů mají mít tašku a přezuvky až druhý den. Mrkni se na stránky školy, třeba tam najdeš taky nějaké pokyny.

IvaB
Kelišová 6110 příspěvků 26 inzerátů 31.08.18 13:55

Předloni jsem za vše, co se týkalo začátku školního roku (včetně obědů, kroužků, různých školních nadací apod.) dala za dvě děti cca 11 tisíc. Loni už to bylo za tři děti cca 15 tisíc. Letos jsem zatím na sedmi tisících a zdaleka ještě není konec :nevim:

IvaB
Kelišová 6110 příspěvků 26 inzerátů 31.08.18 13:57

Jo a dcera jde letos do první třídy, to bych jí nemohla udělat, aby nešla s aktovkou. Šoupnu jí tam ještě přezůvky a pití. Všechno ostatní poneseme až v úterý.

iiiv
Extra třída :D 10918 příspěvků 31.08.18 14:05

máme prvňáčka. 1100kč pomůcky, 400 batoh, 350 bačkory, 300 boty do tělocvičny

Kakachna
Extra třída :D 10789 příspěvků 31.08.18 14:14

Syn nemá mít 1. den nic. Ale tašku mít chce, tak s ní půjde. Co by to bylo za 1. školní den bez tašky.

Zelnicka
Stálice 94 příspěvků 31.08.18 14:15

2 děti, koupili jsme jen boty na TV (2× 380Kč), jedny přezůvky 200Kč, druhé dítě si vezme za přezůvky sandále z léta - na začátku šk.roku počítám s platbou za učebnice AJ a pracovní sešity.

Přijde mi, že si školy zbytečně vymýšlí hromadu pomůcek (zejména do výtvarky), které děti vůbec nevyužijí nebo zcela minimálně. u nás ve škole si nosí jen jednotlivé pomůcky na jednotlivé hodiny VV - takže jsem např. loni koupila jen tempery, pár výkresů a nějakou gázu či co to bylo.

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 31.08.18 14:31

no, u nás zahučí na začátku roku za dvě děti (2. a 6. třída) počítám tak 15 000. Aktovky naštěsí mají dobré, stejně tak penály. Ale budeme muset dokoupit věci na výtvarku a tělocvik, dále přezuvky a dcera si už bude kompletně kupovat sešity. dnes mi přišel seznam pro mladšího, tak musíme udělat revizi, co je a co ne. No a kapitolou samotnou jsou učebnice na cizí jazyky - syn jeden, dcera dva… A pak samozřejmě kroužky.
jinak první den jdou pouze s kabelkou/batůžkem a tam psací potřžeby. Do první třídy jsem dávala ještě velký sáček bombonů, aby se děti lépe seznámily :-) budou mít pouze jednu vyučovací hodinu.

AnastazieB
Echt Kelišová 8325 příspěvků 31.08.18 14:32

Za pomůcky jsem loni utratila asi 2000, batoh stál 3300. ALE - syn jde do druhé třídy a tento rok už nic nekupuju, pomůcky má z loňska, max. dokoupím nové bačkory a nějaké nové pero.

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 31.08.18 14:39

První třída asi 6 tisíc. Počkej na střední školu, to se připrav na 10-20 tis. za školní rok, záleží na dojíždění, obědech apod.

Kakachna
Extra třída :D 10789 příspěvků 31.08.18 14:42

Zatím jsme kupovali jen tašku a penál. Ostatní dostanou od školy nebo se koupí z vybraných peněz. Měli bychom to mít bez starostí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >