Reklama

Pražská MHD, dítě 6-15let?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unuděná
Kelišová 5438 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:26
Pražská MHD, dítě 6-15let?

Holky prosím poraďte, jak je to s jízdným po Praze pro děti? Nacházím i na dpp protichůdné informace. Že jezdí zdarma, to vím, ale stačí k tomu pas/občanka (dítě má čerstvě 6let)? Protože, cituji:
Jsem dítě od 6 do 15 let (od 10 let povinnost prokázat věk dítěte průkazkou se jménem a příjmením, datem narození a fotografií, ověřenou jejím vydavatelem.
ale zároveň:
Pro děti od 6 do 15 let a Seniory od 65 do 70 let, kteří jsou držiteli „Dokladu o nároku na zvláštní ceny jízdného“ (cena elektronického dokladu 120 Kč, cena papírového dokladu 20 Kč), je cena jízdného pro cesty po Praze (tarifní pásma P, 0 a B) 0 Kč – vystavuje DPP na prodejních místech a infocentrech.
Pokud je potřeba nějaký speciální doklad, nebo lítačka, udělají i na okýnu, nebo musím do Jungmannovy? Jsem z toho zmatená ;) Díky předem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42689 příspěvků 01.09.18 14:32

Udělají na libovolném okýnku na počkání ;) Stačí přinést fotku a rodný list. Dokonce jsem dceři nechala vyrobit postupně dvě, jednu vozí dědeček, druhou já, předávky moc nefungovaly a furt jsme zapomínali. Přijde mi to „bezpečnější“ než všude vozit pas (z hlediska ztráty a komplikace vyřízení nového). Ale popravdě za ten půlrok, co je má, zatím nikdo neměl potřebu ji kontrolovat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 01.09.18 14:32
@unuděná píše:
Holky prosím poraďte, jak je to s jízdným po Praze pro děti? Nacházím i na dpp protichůdné informace. Že jezdí zdarma, to vím, ale stačí k tomu pas/občanka (dítě má čerstvě 6let)? Protože, cituji:
Jsem dítě od 6 do 15 let (od 10 let povinnost prokázat věk dítěte průkazkou se jménem a příjmením, datem narození a fotografií, ověřenou jejím vydavatelem.
ale zároveň:
Pro děti od 6 do 15 let a Seniory od 65 do 70 let, kteří jsou držiteli „Dokladu o nároku na zvláštní ceny jízdného“ (cena elektronického dokladu 120 Kč, cena papírového dokladu 20 Kč), je cena jízdného pro cesty po Praze (tarifní pásma P, 0 a B) 0 Kč – vystavuje DPP na prodejních místech a infocentrech.
Pokud je potřeba nějaký speciální doklad, nebo lítačka, udělají i na okýnu, nebo musím do Jungmannovy? Jsem z toho zmatená ;) Díky předem.

do 6ti nic. do 10ti prokázat věk ( občanka, lítačka- v jungmance, průkazka papírová - tam, kde prodávaj kupony). 10-15 už musí mít přímo průkazku MHD - papír, lítačka, jde i platební karta, ted s nahranou apkou

Aspera
Generální žvanilka 20538 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:33

Před prázdninami nám paní na hlaváku v okýnku odsouhlasila občanku jako dostačující doklad na prokázání 6 let.

kocicka18
Kecalka 287 příspěvků 01.09.18 14:33

Dítě jezdi zdarma pokud má prukazku vyhotovenou dopravním podnikem.
Vzit pasovou fotografii, rodný list a 20 Kč a skočit k nejbližšímu okenku. Pokud chcete tu drazsi co má byt nějaká plastová kartička tak asi budete muset do jungmanky. Já nechala delat tu obyčejnou. A mám dvě. Jednu u sebe já a druhou manžel. Ještě chci nechat delat pro babičky protože dle paní od okýnka mají neomezenou platnost (počítají s tím ze to dítě několikrát ztratí a tak bude “fotografie” aktualizovaná ????)

unuděná
Kelišová 5438 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:36

Super, díky moc! On právě má pas, který mu na jaře prochází, takže mu ho klidně dám, když ho ztratí, nic se neděje ;) navíc stejnak nejezdí nikde sám, takže stačí, když ho budu mít nadále v kabelce já. A pak skočíme pro lítačku.

unuděná
Kelišová 5438 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:37

@kocicka18 no já si to právě myslela taky, ale holky tady píšou, že stačí jakýkoli doklad totožnosti s fotografií…? Kdyby nic neměl, tak mu tu lítačku udělám, ale že má pas, tak mi přijde zbytečné kvůli tomu někam běhat..

ugluk
Hvězda diskuse 42689 příspěvků 01.09.18 14:40

Tak zas kolem těch okýnek asi jezdíš denně a výroba papírové je otázka pěti minut. Jen teda když je s obalem, stojí hříšných 30 :) Ale jo, pas stačí (pokud si je na fotce podobný). Pokud je mu čerstvě 6, nejspíš nevypadá na 10, aby měl revizor nějaké pochyby a potřebu se v tom šťourat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 01.09.18 14:40
@unuděná píše:
@kocicka18 no já si to právě myslela taky, ale holky tady píšou, že stačí jakýkoli doklad totožnosti s fotografií…? Kdyby nic neměl, tak mu tu lítačku udělám, ale že má pas, tak mi přijde zbytečné kvůli tomu někam běhat..

stačí. prověřeno. Jeden budák před rokem prudil, že občanka nestačí, donutil mi koupit lístek. Podala jsem sížnost, byla mi uznanaá dopravním podnikem, že skutečně do 10 ti let stačí občanka. Je to tak i v přepravním řádu a podmínkách.

Taciras
Extra třída :D 10949 příspěvků 01.09.18 14:45

Máme speciální průkazku, platila jsem za ní myslím dvacku a byla na počkání, vyrobí jich i víc, pokud třeba jeden vodí do školky a druhý vyzvedává. Já nechávala dvě. Musíš mít fotku. Ještě jsem to nechávala jinde zalaminovat, jinak by bylo hned po ní. Pak jezdí až do 15 zadarmo, ale jen po Praze. Na příměstských pásmech se platí.

unuděná
Kelišová 5438 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:47

@ugluk no právěže nejezdím. Jako nebyl by problém někam sjet, ale pokud to není nutné… :nevim: Teď s nástupem do školy, druhé dítě do státní školky a já do nové práce mám toho zařizování nad hlavu ;)

@Lama Lama tak fajn, risknu to ;)

ugluk
Hvězda diskuse 42689 příspěvků 01.09.18 14:52

tak ať jezdí na ten pas a až budeš mít někde cestu metrem, vzpomeň si dopředu a stav se, nebála bych se toho.

unuděná
Kelišová 5438 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 14:56

@ugluk :palec: musim ho nechat vyfotit,nemame pasovku,ale jsem rada,ze to nemusim ted rychle honit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 01.09.18 15:01

ted až do půlky října budou všude děsný fronty. peč na to a pak v listopadu hurá na to.

Taciras
Extra třída :D 10949 příspěvků 01.09.18 15:06
@unuděná píše:
@ugluk :palec: musim ho nechat vyfotit,nemame pasovku,ale jsem rada,ze to nemusim ted rychle honit.

Nechávat nemusíš, fotila jsem doma mobilem, upravila podle návodu tady:
https://www.fotoradce.cz/…grafie-1-dil
https://www.fotoradce.cz/…grafie-2-dil (je to fakt dobře popsaný, že to zvládne i nefotograf s mobilem ;))
A vytiskla jsem to za nějakých 9 korun v DMku (nafotila jsem si rovnou obě děti, takže 4 fotky od každého se vešly a ještě bylo pro babičky). Kvalita zcela dostačující.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >