Brýle a poslední lavice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cassy25
Kecalka 262 příspěvků 11 inzerátů 03.09.18 20:48
Brýle a poslední lavice

Ahoj holky, dcera má od června brýle na dálku (má je nosit zatím jen na tabuli, televizi, kino), ve třídě si sedla do poslední lavice - nevím, jestli by nebylo lepší, aby seděla spíš vepředu, nebo jestli to neřešit? Předem díky za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12150 příspěvků 03.09.18 20:51
@Cassy25 píše:
Ahoj holky, dcera má od června brýle na dálku (má je nosit zatím jen na tabuli, televizi, kino), ve třídě si sedla do poslední lavice - nevím, jestli by nebylo lepší, aby seděla spíš vepředu, nebo jestli to neřešit? Předem díky za názory.

S brýlemi by měla vidět už dobře. Já seděla vždy vepředu, protože jsem byla malá a vyhovovalo mi to.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40427 příspěvků 03.09.18 20:51

@Cassy25 proč si sedala dozadu? Učitelka jí nejspíš přesadí. Syn sedí max ve třetí lavici ;)

Aillet
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 03.09.18 20:51

Řešila bych, nechala bych ji posadit dopředu :think:

sepru
Kecalka 233 příspěvků 03.09.18 20:54
@Cassy25 píše:

Zdravím, já brýle nosila od 5. třídy ( na dálku) a i když jsem měla na dálku viděla jsem z posledních lavic blbě. Často jsem si i nestíhala zapsat :roll: protože než sem primhourenim zaostřila tak popis smazán nebo otočená tabule..nestihala jsem to) …za mě ze zkušeností lepší sedět blíž k tabuli :palec:

Zelnicka
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 03.09.18 20:56

záleží na dceři - pokud ji to nevadí a s brýlemi bez problémů vidí na tabuli ze zadní lavice, nechala bych jí tam. Sama nosím brýle od malička a velmi mi to ve škole vadilo, když mě učitelé automaticky posazovali dopředu, bylo mi to velmi nepříjemné, takový pocit, jakože že jsem napůl slepá. Přitom jsem viděla líp než děti, které měly nosit nějaké slabší dioptrie a nenosily je.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16731 příspěvků 03.09.18 20:58

Ačkoli máme děti vysoké, brýle byly vždy důvdem, proč dítě přesadit ze zadního místa :think: Minimálně doprostřed, aby nebránily malým spolužákům ve výhledu na tabuli

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18759 příspěvků 03.09.18 21:00

Asi by bylo nejlepší zeptat se dcery, jestli na tabuli dobře vidí - nebo co myslíš?

Moise
Hvězda diskuse 36979 příspěvků 19 inzerátů 03.09.18 21:11
@Cassy25 píše:

nevidím důvod, pokud má správné dioptrie, tak snad vidí, ne?
Mám taky syna s brýlemi v poslední lavici :nevim:

Fifi2
Kecalka 191 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 21:22

No problém nastane, až brýle zapomene doma :think:

Havlova
Povídálka 44 příspěvků 03.09.18 21:25

@Cassy25 Dcera má brýle od 8 let, aktuálně ve 13 letech 2,5 dioptrie, a vždy seděla vzadu. Problém nemá.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 03.09.18 21:25

dcera má brýle už od školky a sedává ve škole maximálně ve třetí řadě. určitě bych to řešila a domluvila se na přesednutí blíž. ale myslím, že si to učitelka porovná sama…

modravlocka
Kecalka 360 příspěvků 03.09.18 22:17

Nějak mi uniká důvod, proc by nemohlo obrylene dítě sedět v poslední lavici. Já tam s brýlemi seděla polovinu základky, celou střední a téměř celou VŠ. S brýlemi jsem viděla stejne dobre jako mi nebrylati spolužáci.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 03.09.18 22:32

Nosila jsem bryle od druhe tridy a ucitelky me furt cpaly dopredu kde jsem videla tisickrat hur nez zezadu. Tabule se me leskla a pres bryle se me to rozmazavalo. Doba je dnes asi trochu jinde a upravy skel jsou asi lepsi, nicmene nevidim duvod proc by nemohla sedet kde chce. Nemam rada tohleto kecani decku do takovejch prkotin. Me by to nastvalo dneska stejne jako tenkrat.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3384 příspěvků 03.09.18 23:03

Nechápu - brýle jsou přece to, díky čemu nemusí sedět vpředu :roll: . Jsem brýlatá a seděla jsem vždycky vzadu.

Kdo s brýlemi nevidí, ač má nekomplikovanoi vadu, má špatného optometristu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >