Reklama

Brýle a poslední lavice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cassy25
Kecalka 259 příspěvků 10 inzerátů 03.09.18 20:48
Brýle a poslední lavice

Ahoj holky, dcera má od června brýle na dálku (má je nosit zatím jen na tabuli, televizi, kino), ve třídě si sedla do poslední lavice - nevím, jestli by nebylo lepší, aby seděla spíš vepředu, nebo jestli to neřešit? Předem díky za názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10872 příspěvků 03.09.18 20:51
@Cassy25 píše:
Ahoj holky, dcera má od června brýle na dálku (má je nosit zatím jen na tabuli, televizi, kino), ve třídě si sedla do poslední lavice - nevím, jestli by nebylo lepší, aby seděla spíš vepředu, nebo jestli to neřešit? Předem díky za názory.

S brýlemi by měla vidět už dobře. Já seděla vždy vepředu, protože jsem byla malá a vyhovovalo mi to.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39612 příspěvků 03.09.18 20:51

@Cassy25 proč si sedala dozadu? Učitelka jí nejspíš přesadí. Syn sedí max ve třetí lavici ;)

Aillet
Ukecaná baba ;) 1441 příspěvků 03.09.18 20:51

Řešila bych, nechala bych ji posadit dopředu :think:

sepru
Kecalka 226 příspěvků 03.09.18 20:54
@Cassy25 píše:

Zdravím, já brýle nosila od 5. třídy ( na dálku) a i když jsem měla na dálku viděla jsem z posledních lavic blbě. Často jsem si i nestíhala zapsat :roll: protože než sem primhourenim zaostřila tak popis smazán nebo otočená tabule..nestihala jsem to) …za mě ze zkušeností lepší sedět blíž k tabuli :palec:

Zelnicka
Stálice 92 příspěvků 03.09.18 20:56

záleží na dceři - pokud ji to nevadí a s brýlemi bez problémů vidí na tabuli ze zadní lavice, nechala bych jí tam. Sama nosím brýle od malička a velmi mi to ve škole vadilo, když mě učitelé automaticky posazovali dopředu, bylo mi to velmi nepříjemné, takový pocit, jakože že jsem napůl slepá. Přitom jsem viděla líp než děti, které měly nosit nějaké slabší dioptrie a nenosily je.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 03.09.18 20:58

Ačkoli máme děti vysoké, brýle byly vždy důvdem, proč dítě přesadit ze zadního místa :think: Minimálně doprostřed, aby nebránily malým spolužákům ve výhledu na tabuli

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18244 příspěvků 03.09.18 21:00

Asi by bylo nejlepší zeptat se dcery, jestli na tabuli dobře vidí - nebo co myslíš?

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35850 příspěvků 03.09.18 21:11
@Cassy25 píše:

nevidím důvod, pokud má správné dioptrie, tak snad vidí, ne?
Mám taky syna s brýlemi v poslední lavici :nevim:

Fifi2
Kecalka 171 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 21:22

No problém nastane, až brýle zapomene doma :think:

Havlova
Povídálka 31 příspěvků 03.09.18 21:25

@Cassy25 Dcera má brýle od 8 let, aktuálně ve 13 letech 2,5 dioptrie, a vždy seděla vzadu. Problém nemá.

nozu
Extra třída :D 11556 příspěvků 03.09.18 21:25

dcera má brýle už od školky a sedává ve škole maximálně ve třetí řadě. určitě bych to řešila a domluvila se na přesednutí blíž. ale myslím, že si to učitelka porovná sama…

modravlocka
Kecalka 104 příspěvků 03.09.18 22:17

Nějak mi uniká důvod, proc by nemohlo obrylene dítě sedět v poslední lavici. Já tam s brýlemi seděla polovinu základky, celou střední a téměř celou VŠ. S brýlemi jsem viděla stejne dobre jako mi nebrylati spolužáci.

hapolda
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 03.09.18 22:32

Nosila jsem bryle od druhe tridy a ucitelky me furt cpaly dopredu kde jsem videla tisickrat hur nez zezadu. Tabule se me leskla a pres bryle se me to rozmazavalo. Doba je dnes asi trochu jinde a upravy skel jsou asi lepsi, nicmene nevidim duvod proc by nemohla sedet kde chce. Nemam rada tohleto kecani decku do takovejch prkotin. Me by to nastvalo dneska stejne jako tenkrat.

rozand
Závislačka 2816 příspěvků 03.09.18 23:03

Nechápu - brýle jsou přece to, díky čemu nemusí sedět vpředu :roll: . Jsem brýlatá a seděla jsem vždycky vzadu.

Kdo s brýlemi nevidí, ač má nekomplikovanoi vadu, má špatného optometristu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >