6ti letá dcera nechce spát sama, poradíte?

146
23.10.20 21:10

6ti letá dcera nechce spát sama

Zdravím všechny, stalo se vám někomu, že dítko prostě nechce spát v pokojíčku samo? Dcerka má od 3 let svůj pokojíček, ale odmítá tam spát sama. Má postel s takovým šuplíkem, takže jsme se zpočátku u ní v noci střídali s manželem, vždy jeden spal v šuplíku a druhý v obýváku na velké posteli. No a sem tam jsme zkusili ji uspat a pak nechat do rána. No, vždy tak kolem druhé hodiny v noci přišla za námi. Když si lehla k nám, tak spala do rána a když jsme šli jeden z nás s ní do pokoje zpět, tak usnula, ale za hodinu zas přišla. Takto to bohužel je doteď, je jí 6 let. V dubnu se narodil syn, ten spí v postýlce v obýváku, vedle manželské postele. Manžel spí u dcerky v pokoji. Ona tvrdí, že se boji tmy. Ale zkoušeli jsme všechno možné a stejně to tak pokračuje. Prakticky 3 roky žijeme odděleně, a to se dost podepisuje na našem partnerském vztahu. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Nevim, jak to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3801
23.10.20 21:23

Ja spim s detmi 6 a 3 roky na manzelske posteli. Manzel ma svuj pokoj, kde ja po uspani jsem s nim a kolem jedenacte jdu za detmi. Starsi se boji tmy, ikdyz vedle neho lezim. Jeste k tomu proste nedozral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14273
23.10.20 21:24

Nam taky leze do postele 5,5 leta dcera, nekdy az rano, jindy treba ve 2. Me to nijak zvlast nevadi, ale urcite bych si k ni nechodila lehnout. Usne u sebe a pokud ma potrebu v noci prijit se pritulit, nebranime ji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22870
23.10.20 21:29

Meli jsme to jako @unuděná . Dlouho chodily v noci denne obe deti. Starsiho to preslo v sesti, mladsi pred patym rokem. Ani usinat nechtely samy u sebe, tak usly v loznici a pak jsme je prenesli.
Ted prijdou obcas, kdyz se jim neco oskliveho zda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65287
23.10.20 21:33

Ja ji nikdy nevyhazovala z postele, do 2,5 spala se mnou, pozdeji mohla kdykoli prijit a muze i ted, ale je ji 5,5 a uz rok spi sama celou noc a nechodi za nami. Tak ji to doprej a treba ji to samo prejde, navic, kdyz tam mate sourozence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
23.10.20 21:34

Tak to je ještě v pohodě, naše dcera nechce spát sama a když ji uspim a odejdu, tak se vzbudí, ale boji se přijít takže na mě volá. Máme noční světýlka snad všude stejné se bojí. Střídame se s manželem aby si ten druhý natáhl záda na velké posteli, nebo jeden spí s malou na velké posteli a druhý na gauči. Je jí šest a už asi chápete proč je jedináček :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 21:40

Já spím s dcerami 2,5 roku a rok a čtvrt na manželské posteli a partner spí jinde a zatím to měnit nebudeme, hlavně kvůli tomu, že mladší ještě kojím. Trávíme spolu večery, jak psala @e008. My se ségrou jsme spaly s rodiči do mých skoro 8 let (prostě nebyl hotový dětský pokoj) a i pak jsem ségru chtěla držet za ruku, když jsem usínala. U našich dětí počítám s tím, že taky budou později chodit k nám do postele :D anonym - ségra by mě poznala.

• Citovat
  • Nahlásit
5470
23.10.20 21:50

K nám 6letá dcera taky skoro každou noc během noci přijde a spí snáma. Nevadí nám to, vyspíme se bez problému všichni tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
23.10.20 22:06

U nás to samé. Malému je tedy 3,5 roku. V pokojíčku usne při čtení pohádky. Není možné odejít dřív.
Ale každý den se v noci vzbudí a chce k nám. Už jsem zkoušela s ním jít zpět do jeho postele, ale nepřipadá v úvahu - jakoby se bál tam usnout. Že začátku jsem ho chodila třeba i 6× za noc dávát zpět do jeho postele, ale po čase jsem to vzdala. Také se potřebuji vyspat.
Jen co přijde k nám, spí krásně až do rána. Čekám, že se to jednou zlomí, ale kdy to bude :think:
Druhé dítě zatím nemáme, tak doufám, že do té doby se to uklidní a bude spát celou noc. Za 3,5 roku se stalo asi 5X, že spal u sebe až do rána :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
23.10.20 22:08

Syn bude mít 7 let a taky se strašně bojí tmy a chce, ať spíme s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
23.10.20 22:23

U nás je průšvih fakt malý byt. Z ložnice má dcera pokojíček a my jsme prakticky zrušili obývák a máme tam velkou postel. Takže manžel je u dcery v tom šuplíku od její postele a já v obýváku na manželské, vedle které má postýlku prcek. Takže večer, když už konečně dcerka usne, tak nemůžeme ani koukat na seriál, film, nic. Budili bychom malého. Takže to je dost naprd. Dcera se hodně změnila po narození synka. Dalo se to čekat, do té doby byla sama, jedině vnouče v rodině a tak měla hodně pozornosti. S příchodem brášky začala bojkotovat skoro vše. Co umělá sama najednou nechce dělat, vzteka se, neposlouchá.. No a to vše je teď každý večer na programu.. Řešíme to s manželem, spíš se hadame, protože já to chci s dcerou řešit v klidu, on že na to nemá nervy a je na ní agresivní a nejradši by ji dal přes zadek.. No bojujem.. I přes to všechno dcera chce chodit spát jen s tatínkem, mě odmítá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
23.10.20 22:26

@Adeelka27 A kolik je malému? Nemohl by spinkat také v pokojíčku, ať máte s manželem trochu soukromí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
23.10.20 22:28

@Ebixa no, taky nevím, jak se nám povedlo mít druhé :D už 3 roky v podstatě žijeme odděleně… Jo vlastně už vím, loni byla dovolená 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
23.10.20 22:29

@DaniLo 6 měsíců.. Do pokojíčku se nevejde postýlka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4789
23.10.20 22:49

@Adeelka27 dejte ji do pokojiku takovou tu nocni bludicku a take na cestu po byte,
aby se v noci nebala, kdyz rika, ze se boji tmy,
jak jsem zjistil, mnoho lidi nespi v uplne tme,
nekteri dokonce sviti dost silnym svetlem celou noc,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama