Houpání při uspávání

40
18.10.20 21:54

Houpani

Ahoj chtěla bych se poradit máme syna 10 Měsíců jak to mate s uspavanim? Mi musíme každé jeho usinani houpat v kočárku a třeba hodinu, chci ho naučit aby usninal sám ale nejde to pořad pláče nebo se otočí na bříško a leze pryč houpat ho už je docela strašné trvá to třeba i hodinu než usne pak ho položíme na postel spinka a stejne se probudí a zase pláče takže opět do kočárku houpat než usne, :zed: měli jste to tak někdo? Dekuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11047
18.10.20 22:13

Ano, některé děti takové jsou. Kamarádka dceru nosila do dvou let celé noci, protože nespala jinak než při nošení - střídali se s manželem, ale museli to vydržet, jinak to nešlo. Vydrž, dítě to časem přejde.

Pokud nechceš uhoupávat, můžeš ho dát do postýlky (neodleze) a nasadit Estivillovu metodu / nechat vyřvat. Já bych na to neměla žaludek, ale dá se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
18.10.20 22:26

Nechala jsem vybrecet a u dalších děti jsem to neodpustila (myslím uspavani houpanim, kojenim, atd.). Tam metoda vybreceni přišla jaksi sama - proste to jinak nešlo.
Stačil 1 večer, asi 20 minut a uspávani, ale i spánek jako takový, se rapidně zlepšily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5709
18.10.20 22:31

Jestli trvá než hodinu usne i přes houpání, tak se mu spát nechce. Dej ho do postýlky, a nech ho chvilku brečet… Třeba 5 minut, pak ho přijď utesit, a furt dokola a časy prodlužuj.. Zničehonic se ti nenaučí sám usínat bez řevu když je zvyklej na houpání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
18.10.20 22:31
@Slečna Ferka píše:
Ano, některé děti takové jsou. Kamarádka dceru nosila do dvou let celé noci, protože nespala jinak než při nošení - střídali se s manželem, ale museli to vydržet, jinak to nešlo. Vydrž, dítě to časem přejde.Pokud nechceš uhoupávat, můžeš ho dát do postýlky (neodleze) a nasadit Estivillovu metodu / nechat vyřvat. Já bych na to neměla žaludek, ale dá se to.
…jinak to nešlo :lol:
Dlouho jsem se tak nezasmála.
@Poláček naučila jsi ho na kočár a na houpání, tak je logické, že jinak nechce usínat, pokud bys mu od narození před spaním hrála na harfu, bude to taky chtít. Po deseti měsících je těžké zavádět nové pořádky a odnaučování je vždycky těžší, než učení.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 06:42

@Berry77 ano bohužel měli jsme s nim problemi když byl miminko měl kolika pořad plakal takže jsme byli rádi ze jsme ho nějak uspavali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 06:43

@mackA159 no to právě zkouším je mi jasné že ze dne na ten neusne proste sám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 06:45

@Aries6 už hodně lidi mi to říkalo jenže když začne opravdu plakat tak se o něho bojím a hned ho bereme do náruči :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 06:47

@Slečna Ferka no tak nosit 10ti kilove dítě by se mi nechtělo :D musíme už to nějak řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
19.10.20 06:53

Vydržet to. Kdy ho dáváš do postylky. Když zavře oci? Nebo nějakou dobu po usnutí?
Hlavně ho nenechavej vyrvat, překvapuje mě, že to někdo ještě dela. Akorát tím dítě naucis, že máma tu pro něj není, když ho potřebuje. To dítě ti jinak neřekne, že tě potřebuje u sebe, on nic jineho, než plakát neumí. A to, že přestane brecet, neznamená, že si vymýšlí, ale že rezignuje na to, že by mu někdo mohl pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 08:00

@mackA159 právě ze spinkat chce ale proste mu to strašne dlouho trvá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
19.10.20 09:56
@Poláček píše:
@Berry77 ano bohužel měli jsme s nim problemi když byl miminko měl kolika pořad plakal takže jsme byli rádi ze jsme ho nějak uspavali

To sice chápu (taky jsem zažila koliky, které trvaly dva měsíce) ale pokud koliky nemá, nic nebrání návratu k běžnému řádu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 12:27

@Berry77 to je pravda jenže bohužel jsme ho takhle naučili a je to těžký abych ho naučila aby usinal sám je to moje první dítě a když to chci zkusit tak proste to nejde, začne rvát a bojím se o něho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.10.20 19:46

A když ho chci nechat vyřvat tak z toho pláče se mi nakonec poblinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
20.10.20 08:16

@Poláček vyřvat? Tuhle hloupost ti poradil kdo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat