7 týdenní miminko nechce spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ayira
Nováček 10 příspěvků 06.12.18 10:10
7 týdenní miminko nechce spát

Ahoj maminky.

Matýsek měl včera 7 týdnů a máme trochu problémy se spaním. V noci teda spinká hezky, cca od půlnoci do 8 rána s přestávkou na krmení. Kámen úrazu je ve dne. Usne mi pořádně jen odpoledne v kočárku na dvě hoďky. Jinak pořád kouká a vyžaduje aktivitu…

Ale není to tak, že by se mu spát nechtělo. Vždy po nějaké době co je vzhůru začne zívat, mnout si očka a jde na něm vidět, že je už unavený. Když začne usínat, vydrží mu to pár minut… Začne zavírat očička a po chvilce si jakoby uvědomí že vlastně usíná a hned zase kouká. Je to jakoby prostě chtěl stůj co stůj být vzhůru aby mu náhodou něco neuniklo. Jenže pak je tak unavený, že je z toho přetažený, čili pláče a nemůže usnout už vůbec. Na toto nám zabírá pouze fén, jenže ten nemůžu mít puštěný pořád. Jakmile ho vypnu, zase se vzbudí a nahrávky na něj nefungují.

Je narozen v termínu, zdravý, čilý, vývojově dle Dr. celkem popředu. Kojen byl týden, od té doby jsme na UM. Přibírá hezky, papá pravidelně 6-7× denně přibližně stejné dávky. Kaká každý třetí den a prdíky ho trápí jen občas a ani tak to není nějaký extrém.

Tohle trvá asi tak týden, předtím spinkal hezky i přes den. Jak byl unaven usnul a vzbudil se jak potřeboval.

Máte nějaké podobné zkušenosti s tímto problémem či jak na to vyzrát?

Děkuji za názory a odpovědi ????

Reakce:
Alyss1
Závislačka 2868 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 10:15

A usina ti kde?!? Moje deti spaly jen v kocarku. Takze trikrat denne jezdit ven s kocarkem…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 06.12.18 10:15

Mám ročního a ten problém jsme měli taky. Trvá vlastně dodnes, spí tedy téměř celou noc, 11-12 hodin. Ale přes den dá 1,5 hodiny a tím to končí. Jako novorozeně naspal denně kolem 12-14 hodin. Víc ani za nic. Je extrémně zvědavý, ale na druhou stranu, pohybově a motoricky dál, než jeho vrstevníci, protože má prostě čas to trénovat. Ale když byl malý, hodně mi spal v nosítku, když jsem uklízela.

Ayira
Nováček 10 příspěvků 06.12.18 10:21

@Alyss1 On usne prakticky kdekoli když potřebuje. V postýlce i sám, někdy zabere v náruči těsně po krmení, v kočárku taky… spíš to na mě opravdu působí jak už jsem psala že chce být stůj co stůj vzhůru, i když už by spal. Někdy to i v tom kočáru trvá hodinu než konečně přestane koukat a zabere.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 06.12.18 10:55

Stáhni si aplikaci na mobil s bílým šumem, pak nemusíš mít zapnutý fén, v některých aplikacích si můžeš i vybrat různé zvuky jako jedoucí vlak nebo autobus, to funguje na meho syna.

krukynka
Kecalka 170 příspěvků 06.12.18 11:38
@Adelka951 píše:
Stáhni si aplikaci na mobil s bílým šumem, pak nemusíš mít zapnutý fén, v některých aplikacích si můžeš i vybrat různé zvuky jako jedoucí vlak nebo autobus, to funguje na meho syna.

Ano, my mame aplikaci relax melodies, mám to stažené ve starém telefonu, i bez simky jde zapnout. A nechám to malé běžet i dvě hodiny v kuse a u toho usne/ spí
Nejsou to ukolebavky, ale např. déšť, fén, vysavač, moře. Musíš ale najít tu správnou kombinaci :-) Mě na každé dítě fungovalo něco jiného. Syn měl rád harfu, dcera tam má vrnění kočky

Celina
Závislačka 3615 příspěvků 06.12.18 13:20

@Ayira čistě ze zvědavosti, ten trik s fénem ti někdo poradil, nebo jsi to vymyslela sama?

Ayira
Nováček 10 příspěvků 06.12.18 13:25

@Celina Popravdě mě to napadlo samotnou… manžel ve vedlejší místnosti cosi vrtal vrtačkou když zrovna Matýsek plakal a mělo to na něj neuvěřitelný efekt. Tak vrtat nic na uspání se nedá, čili mě napadl fén nebo vysavač :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.12.18 v 13:28

Ayira
Nováček 10 příspěvků 06.12.18 13:26
@krukynka píše:
Ano, my mame aplikaci relax melodies, mám to stažené ve starém telefonu, i bez simky jde zapnout. A nechám to malé běžet i dvě hodiny v kuse a u toho usne/ spí
Nejsou to ukolebavky, ale např. déšť, fén, vysavač, moře. Musíš ale najít tu správnou kombinaci :-) Mě na každé dítě fungovalo něco jiného. Syn měl rád harfu, dcera tam má vrnění kočky

Zkusím, díky za radu :)

lootseek
Stálice 78 příspěvků 06.12.18 13:30

Ohledně bílého šumu u nás jedou zvuky dělohy (tlukot srdce, šumění krve…) z youtube pořádně ohulené do bluetooth repráku. K dispozici je smyčka 90 minut, ale i víc :palec:

Annabela11
Závislačka 2591 příspěvků 06.12.18 15:03

@Ayira Buď ráda že ti spí v noci kdyby ne to by byl teprve masakr…

Ayira
Nováček 10 příspěvků 06.12.18 15:08

@Annabela11 Však já jsem :) jako o mě nejde… Mě to mrzí kvůli němu, že už je kolikrát fakt unavený a prostě spát nechce i když by potřeboval. Aspoň na půl hoďky kdyby zdřímnul když je potřeba. Jenže on prostě musí koukat co se kde děje a ty oči pořád dokořán. Pak je přetažený a je to ještě horší :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >