Jak přeučit dítě na spánek v hluku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:05
Jak přeučit dítě na spánek v hluku

Dobrý den, jdu si k Vám pro radu nebo možná trochu pro nezaujatý názor. S dcerou (2 roky) jsme do jejího roku a půl žili v bytovce, kde bylo slyšet úplně všechno. Dcerka usínala už od malička dobře, už od malička jsme jí učili spát v normálním domácím provozu, ale kolem cca pátého šestého měsíce se to nějak samo pokazilo a jí začalo budit opravdu kdejaké vrznutí podlahy. :nevim: Měli jsme i problémy se sousedy, kteří chodili domů třeba v jednu ráno a na chodbě dělali neskutečný kravál, byli schopní se vykecávat klidně další půl hodinu metr od našich dveří, kde hned naproti měla dcera pokojíček a bohužel vždycky jí to probralo. Naštěstí se naučila sama znovu usínat a od půl roku je zvyklá spinkat sama v pokojíku.

Poslední půl rok žijeme v rodinném domečku spolu s manželovými rodiči, kteří bydlí v přízemí a my v horním patře. Dceru jsme si asi naučili na ticho, byla jsem ráda, že mám aspoň chviličku odpoledne nebo večer klid, tak jsme se naučili nedělat nic hlasitého, když zrovna spí. Jenže teď se nám to docela bije s babičkou, která vstává před pátou a začne v přízemí všude zabouchavat okna, dveře… Probere to mě v ložnici, a probouzí to pravidelně každý den i dceru v pokojíku, která vždy leknutím začne brečet.

To se nám stává i s dědečkem, který naopak v noci nemůže spát, tak si chodí dělat čaj, nebo kouřit s okna, tím pádem třískání oknem, konvicí, zkrátka už se úplně neslyší a nás to budí. Manžela ne, ten spí jak dřevo a je schopný zaspat vlastní dítě, ale já jako matka mám asi lepší sluch a fakt slyším všechno možné a bohužel, dcera taky. :zed: Přitom odpoledne, když jí jdu dát po obědě spát, tak spí jak dřevo a můžu vedle ní rozhrnovat závěsy, mluvit nahlas, ať už vstává a nic :D Zkoušela jsem malou naučit na hluk, ale většinou nás to stálo její spánek a náš klid. Zkoušela jsem manželovi rodiče poprosit, když byla dcera nemocná a už tak jí nešlo pořádně spát, jestli by mohli být trochu potišeji ráno a v noci, ale dodatečně jsem se dozvěděla od dědečka, že si kvůli malé tady nemůže už ani uprdnout, přitom normálně spolu žádné problémy nemáme, malou mají moc rádi a často si jí berou k sobě, aby si prohráli, tak mě to docela zamrzelo…

Vím, že jinak než aby si zvykla to asi nepůjde, obvzlášť když čekáme příští rok dalšího potomka a to bohužel už potichu být nemůžeme. U druhého to určitě nenechám zajít tak daleko, ono to ani jinak nepůjde, než si zvyknout, protože přes den tu bude běhat dcera a dělat kravál :)

U malé jsem to asi zanedbala výhradně já, protože jsem na ní byla skoro celou dobu sama, daleko od rodiny a manžel věčně v práci, bez možnosti odpočinku, tak jsem byla ráda za každou minutu klidu, ale teď už to tak není a je třeba na domečku dělat i jiné věci, než sedět a čekat, až se probere… :nevim: Říkám si, jestli se to dá ještě nějak napravit, aby si na tyhle zvuky v noci zvykla, nebo to přejde až věkem? :think: Trochu tomu nedávám, protože tu žijeme už půl roku a stejně se každý den probere, když se dole vstává :nevim: v noci několikrát zapláče, což mě probere a už samozřejmě nemůžu pak zabrat… :lol:

Ještě bych chtěla říct, že se nám zhoršilo i usínání večer. Doteď usínala stylem, že jsem jí zazpívala, dala pusu, dala do postýlky, přikryla a šla. Teď odejdu a pak ještě půl hodiny dcera volá všechny členy rodiny, výhradně teda mě a přijde mi, že se jí prostě nechce usínat, přitom chodí spát unavená, zkrátila jsem i odpolední spánek, aby večer byla dostatečně unavená, ale nepomáhá nic. Chodím k ní vždy po chvilkách, uložím znovu, přikryju, řeknu něco hezkého, ale nepomáhá. Díky za to, že ještě spí v postýlce a nemůže vylézt, jinak bychom jí stoprocentně měli co chvíli v obýváku :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 03.12.18 09:09

Je divné, že v baráku o patro výš slyšíte, jak si někdo dělá čaj. To nemáte u svého bytu dveře? U pokojíčku dveře?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 03.12.18 09:13

K tomu, co si psala na konci, hele každý dítě to tak má, že jednoho krásnýho dne se rozhodne, že večerní spánek je ztráta času a bude chtít řádit do desíti (u těch nešťastnějších do půlnoci)…vydrž, ono se to srovná.

Jinak co se týče toho hluku, tak jak si psala, je to o zvyku. Ale neříkej mi, že když byla zvyklá na bytovku, tak jí najednou začne vadit položení konvice a otevření okna. Nejspíš to nemá nic společnýho s hlukem od rodičů, ale s tím, že má celkkově lehčí spánek a úplně stejně byste bojovaly i v tý bytovce (a chodila bys za sousedem, že nemá v pět ráno cestou na šichtu vařit kafe a větrat? asi taky ne… ;) ).
Můžeš částečně pokoj odhlučnit - koberec s miralonem, pevnější dveře, plastový okno…ale jinak nezbyde než si zvyknout.
V paneláku slyšíš každý spláchnutí celý stupačky od přízemí po střechu a taky tam děti vyrostly ;)

Capretta
Kecalka 417 příspěvků 03.12.18 09:14

A co bily sum / white noise? Na youtube je x-druhu, nejaky vetsinou zafunguje. Mne to pomaha odfiltrovat manzelovo chrapani :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:14

Jinak se omlouvám za chyby, vůbec jsem to po sobě nečetla a teď jsem se několikrát dost nehezky vyděsila :roll: :oops: :D A taky bych chtěla říct, že takhle to zní, že jsem fakt zhýčkaná a mám být ráda, že mi aspoň dítě jinak spí celou noc, aniž bych za jí musela chodit, což samozřejmě jsem, ale přes den je dcerka docela velké šídlo, které se téměř neumí zastavit a prakticky kromě jednoho krátkého odpoledního spánku kolem ní lítáme od rána do večera, tak bych si tak trochu sobecky přála, abych aspoň ty noci měla klidnější :nevim: jsem teď z dalšího těhotenství věčně unavená, je mi furt na zvracení, a když se v noci proberu, je mi hned zle :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 03.12.18 09:15

Podle me to je individualni a nenaucis ji to. Ja potrebuju naproste ticho v noci. U dcera jsem chtela zavezt to, ze bude spat v hluku, aby nebyla jako ja. Ale ve 4 mesicich se to tlomilo a potrebovala taky ticho uplne. Respektovali jsme to a prizpusobili se. Musim rict, ze se to zlepsilo ted ve skoro 4 letech o neco. Ale jinak se to dle me naucit neda a spise j eto tyrani, kdyz nekdo pusti diteti treba schvalne hudbu, aby se to naucilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:23

Holky, máme dveře, ale nemáme ještě prahy dodělané, tak to může být díky toho o dost víc slyšet. Byla tu celková rekonstrukce a spousta věcí se ještě nestihla dodělat. Ale máte pravdu, hádám, že by mi tohle začala dělat i v bytovce. :nevim: Manželovým rodičům bych vůbec nic neříkala, normálně jsem se ani nezmínila za celý půl rok, s tím že si zvykne, jen jednou jsem je poprosila, když byla fakt nemocná a měli jsme za sebou už několikátou probdělou noc a já už byla fakt zoufalá. Přišla jsem s prosikem, slušně, s pokorou, ale nakonec jsem z toho vyšla jak strašně úzkostná matka, co řeší kraviny :? Ale neřeším jedeme dál a snažím se najít řešení u zdroje. :D Takže si myslíte, že to teď tak prostě bude, až co se z toho vyroste? :) Bílý šum jsme jí pouštěli asi do roka a pak postupně přestali, protože jsem si říkali, že by asi taky nebyl dobrý nápad, aby na tom.byla po zbytek života závislá :think: :D

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 03.12.18 09:23

A jinak by treba plakala i potichu, nemusi brecet kvuli zvukum nejakym, to muze byt jen Tva domnenka. Dcera se taky casto nahodne budila a brecela, hlavne nad ranem a to jsme meli doma ticho. Nemusi to spolu ani souviset

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 03.12.18 09:25

Ty jo tomu říkám sloh :mrgreen: sice z jineho soudku, ale co to je za dům? Neprijde mi ok, že slyšíte věci jako vaření čaje o patro níž, vzdyt to už člověk nemůže delat vůbec nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:27

@blumen Já právě kolikrát viděla třeba ve výměně manželek, jak tam jsou někdy schopný děti spát v obýváku při puštěné televizi a vedle v kuchyni se dva hádají s otevřenými dveřmi a ty děcka normálně spí 8o 8o To by u nás fakt neprošlo si myslím a ani mi to nepřijde normální popravdě :nevim: Nicméně nějaký obyč domácí provoz, jakože z dálky jde slyšet mytí nádobí, tlumeně televize, nebo normální hovor, toho bych chtěla dosáhnout jednou :D

P4ja
Kelišová 6613 příspěvků 03.12.18 09:29

No, já myslím, že každý má právo na ticho, když spí.

A k tomu hluku. Řekla bych, že to bude spíš změnou prostředí, než nějakým vrzáním. Až si dostatečně zvykne na to, že bydlíte jinde, tak se to srovná. Zkus popřemýšlet kolik nocí trvá tobě než si zvykneš v nějakém prostředí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:34

@Lalelale Je to starý barák, který jsme teď nechávali celý zrekonstruovat. bohužel horní patro kdysi nechávali přistavovat manželovi rodiče a všechny zdi a podlahy jsou tu o dost tenší, než v přízemí. Taky mě zaráží, že zrovna tu konvici slyším, slyšíme vodu napouštět, to holt bude asi trubkami ve zdi, ale kolikrát slyším i jak konvici někdo hodí na ten rychlovarný stojan. Přitom normálně nikoho přes den neslyšíme, kolikrát ani nevím jestli jsou doma :nevim: Ale tohle slyším pravidelně každé ráno v pět, nebo v noci, když dědeček vstává. :nevim: A většinou to probere mě a hned na to slyším malou brečet přes chůvičku, tak nevím… Spojila jsem si to s tím, ale jinak ano máte pravdu, má teď celkově horší spaní, kolikrát pobékávala v noci a když jsem tam šla, zjistila jsem, že spí… Manžel mi říká, abych už tu chůvičku hodila někde, že bych se aspoň vyspala a nebyla při každém jejím zabrečení vzhůru, ale nějak mi to asi nejde. :nevim: :oops:

P4ja
Kelišová 6613 příspěvků 03.12.18 09:37
@Anonymní píše:
@Lalelale Je to starý barák, který jsme teď nechávali celý zrekonstruovat. bohužel horní patro kdysi nechávali přistavovat manželovi rodiče a všechny zdi a podlahy jsou tu o dost tenší, než v přízemí. Taky mě zaráží, že zrovna tu konvici slyším, slyšíme vodu napouštět, to holt bude asi trubkami ve zdi, ale kolikrát slyším i jak konvici někdo hodí na ten rychlovarný stojan. Přitom normálně nikoho přes den neslyšíme, kolikrát ani nevím jestli jsou doma :nevim: Ale tohle slyším pravidelně každé ráno v pět, nebo v noci, když dědeček vstává. :nevim: A většinou to probere mě a hned na to slyším malou brečet přes chůvičku, tak nevím… Spojila jsem si to s tím, ale jinak ano máte pravdu, má teď celkově horší spaní, kolikrát pobékávala v noci a když jsem tam šla, zjistila jsem, že spí… Manžel mi říká, abych už tu chůvičku hodila někde, že bych se aspoň vyspala a nebyla při každém jejím zabrečení vzhůru, ale nějak mi to asi nejde. :nevim: :oops:

JE to změna prostřdí. Musí si na ty zvuky zvyknout.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 03.12.18 09:37

A proč by měla spát v hluku? Já bych se taky v randálu nevyspala, na spani má být ticho a tma aby ten spánek za něco stál.

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 03.12.18 09:39
@Anonymní píše:
@blumen Já právě kolikrát viděla třeba ve výměně manželek, jak tam jsou někdy schopný děti spát v obýváku při puštěné televizi a vedle v kuchyni se dva hádají s otevřenými dveřmi a ty děcka normálně spí 8o 8o To by u nás fakt neprošlo si myslím a ani mi to nepřijde normální popravdě :nevim: Nicméně nějaký obyč domácí provoz, jakože z dálky jde slyšet mytí nádobí, tlumeně televize, nebo normální hovor, toho bych chtěla dosáhnout jednou :D

Dle me z toho casem trochu vyroste, ale ze by spala u TV a nekdo se hadal, to ne. Ja taky proste potrebuju na spani klid. U tchyne jsem taky nadavala, kdyz triskala vedle pokojicku hlasite hrnci. Pak se prizpusobila a ted si myslim, ze by ji to uz nebudilo (mensi hluk).

Kazdopadne taky mi prijde divne, ze slysite vse o patro vyse. Ja slysim v panelaku spusedy jen zhora, rozdelavaji a skladaji pravidelne gauc. Ale to tak vse. Teeba ji ale zvuky nebudi a je to jen Tva domnenka, narok na to, brecet v noci treba kvuli snu, ma.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >