V noci se budí - syn 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Meggynka
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 30.11.18 09:13
V noci se budí -syn 3 roky

Holky potřebuji poradit nebo říct názor. Mám doma skoro 3leteho syna. Od narození je spáč, ale poslední dobou je to peklo. Máme doma ještě skoro dvouměsíční miminko a to spinká od 21h do 6 do rana, takže kdyby první syn spal hezky jako předtím byla by to paráda. Teď k věci. Vždy spinkal odpoledne 2-3h spíš 3h a pak šel spát normálně večer. Je pravda že přes léto jsme byli pořád na zahradě a unavil se. Poslední asi měsíc mi při odpoledním spaní neustále utíkal z postele a trvalo hodinu než usnul i déle a to samé večer. Když pak usnul, tak se začal budit v noci, jednou na curani beru, ale když jsem ho uložila po curani tak neustále pak nabihal za mnou do obýváku. Teď jsem mu teda pár dní zrušila odpolední spánek s tím, že jsem si naivně říkala, že bude spát celou noc. V 8 ho ulozim s tím že tam chvilku s ním sem - položím hlavu na polštář a dělám, že spím a on do 10 minut usne. Jenže pak se vzbudí v 1 na záchod to je ok ulozim a spí dál, ale pak v půl 4 a to uz se začne každou chvilku vracet, že chce spát semnou a nebo to ani neřekne a prostě jen chodí. Premyslim, jestli to není tím, že vidí že spím s miminkem v jedné místnosti a nebo prostě teď přes zimu není unavený. Dřív spal krásně celou noc. Už jsem unavená několikrát za noc ho vracet do postele, aby v zápětí ta 5 minut přišel. Prosím o rady.

Reakce:
Veru1987
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 30.11.18 09:18

Ja bych tipla to miminko u vas v posteli. Chce byt taky u maminky. Tak dej miminko taky do sve postylky, kdyz spi tak hezky. Synovi bych to tak rekla ze oba budou spat ve svem.

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 30.11.18 09:20

jo je mu to líto a chce spát taky u maminky

KamisB
Kelišová 6830 příspěvků 30.11.18 09:30

a když spí miminko ta krásně nemohou spát v pokojíku spolu sami? nebo hold i větší s vámi no. Žárlí a nechce být sám. Může to přejít, ale taky nemusí.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 30.11.18 09:32

@Meggynka
To mi přijde vtipný, mně tohle dělá téměř 7 letý dítě… :lol:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1463 příspěvků 30.11.18 10:57

Prostě chce spát s váma.

milwinka
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 12 inzerátů 30.11.18 11:07

Taky bych ho nechala u vás v posteli než ho pořád chodit vracet.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 30.11.18 11:26

V tomto věku ke mně docházely děti běžně. Pokud na to je prostor, tak bych ho klidně nechala u sebe. Jediné, na čem jsem trvala bylo samostatně usnout ve své posteli a nepřijít dřív, než jdu já spát, odmítla jsem kvůli nim chodit spát se slepicemi. A koupila jsem velkou přikrývku pro dva, přes pelest přehodila ještě jednu obyčejnou a do rohu postele strčila polštáře navíc, aby si děti nemusely nosit svoje. Díky tomu často přišly tak tiše, že jsem si jich všimla až ráno po probuzení :lol:

Flinka
Stálice 80 příspěvků 30.11.18 14:41

@Meggynka Poradit neumím, ale měli jsme něco podobného. Syn se mezi druhým a třetím rokem každou noc budil a stěhoval se k nám do postele. Rok jsme se pořádně nevyspali, nepomohlo ani noční světýlko, ani vracení zpět do postýlky (to dostal akorát tak hysterák).
Pořád jsem mu omílala, že už je velký kluk a měl by spát sám, že se s tatínkem nevyspíme, když nás tam okopává, ale nic si z toho nedělal.

Co nám pomohlo: trpělivost a nové povlečení s autama :-)
Ze dne na den začal spát sám a ráno se nám chlubí, že už je velký kluk! Ale trvalo to rok…

Kassor
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 30.11.18 19:53

@Meggynka u nas to zacalo ve ctyrech letech… Najednou se zacala budit a bat se, bala se i svetla (stinu od lampicek) a plakala pravidelne kazdou noc. Musela jsem za ni a bylo konec spanku. Vyzadovala odchod z pokojicku do obyvaku na gauc a tam 2 hod koukat na tablet, pak usnula a ja musela do prace.. Byl to des:zed: Po mesici jsem to vzdala a odstehovala se k ni do pokojicku, ale na vlastni postel (rozkladaci) a kdyz ma v noci potiz tak me tam ma… Bud me slysi a je v klidu a usne znovu, nebo me povola na chvilku k sobe, usne a ja se prevalim na svou postel… Proste to ted tak mame, jako miminko spala sama a ted ma potrebu me mit u sebe a ja to tak beru. Do 18ti ji to snad nevydrzi :lol: Hlavni je, ze s ni nemusim lezet na gauci v obyvaku, je to tam dost nepohodlny :pankac: Deti nam vyrostou a pak uz nas nebudou chtit mit takhle na blizku… Ja si to uzivam :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >