8 měsíců a sezení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 21:59
8 měsíců a sezení

Dobrý den maminky chtěla bych se optat mám holčičku za par dni ji bude 8 měsíců. Dva dny zpět si začala sedat. Pokud už si sedne tak prepadava jakoby přes bříško dopředu. Říkám si zda to je vůbec dobřé pro nožičky a na zada. :roll: myslíte ze je to OK?

Reakce:
MáškaMarie33
Kecalka 344 příspěvků 12.08.19 22:03

Nenechávej jí přepadávat, oblož ji třeba polštáři.

Pandemie
Kecalka 165 příspěvků 12.08.19 22:25

Žádné obkládání. Sed je vrchol motorického vývoje a dítě na něj musí přijít samo. Z jaké pozice se do sedu dostala? Už leze po čtyřech nebo alespoň péruje?

prejeta_zaba
Kecalka 231 příspěvků 15 inzerátů 12.08.19 22:27
@MáškaMarie33 píše:
Nenechávej jí přepadávat, oblož ji třeba polštáři.

To se mi nějak nezdá. :think: Se svým dítětem bych to teda nedělala.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 12.08.19 22:29

Já jsem syna neobkládala, musí si posílit svaly a to fakt při pasivním sezení moc nejde. V této době jsem odstěhovala tvrdé hračky a koupila měkkou podložku, aby nepadal na tvrdé. Ještě se to učí a prostě chvilku přepadávat bude. Předpokládám, že když přepadne, tak se zase snaží posadit nebo se posune do lehu na bříško.

Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 12.08.19 22:32

Neobkladat, je to medvědí služba. Zkusit „vrátit“ na všechny 4 aby posílila všechny svaly co k aktivnímu sedu potřebuje. Formou hry. ;)

P4ja
Extra třída :D 10646 příspěvků 12.08.19 22:38

Záleží, jak se do sedu dostane, a zda má dost posílené svaly. Pokud ano, tak na to za pár dní přijde a zvládne to. Pokud by měla problémy delší dobu, pak můžeš konzultovat na fyzioterapii a cvičit posílení bříška. Každopádně do sedu netahej a nenuť a v žádném případě ji neobkládej.

lll14
Kecalka 225 příspěvků 12.08.19 22:50

Syn si začal sedat v 7,5 měsících, v tu dobu už měsíc péroval, ale nelezl. První dva dny se mu to povedlo jen párkrát, třetí den byl pro mě peklo, pořád si sedal a občas přepadnul dozadu. Nijak jsem mu nepomáhala, jen jsem odstranila tvrdé hračky a hlídala, aby si nesednul třeba blízko nábytku, kde by si mohl ublížit. Postupně se zlepšoval, padal max týden, rychle se naučil, co si může dovolit a jak se vrátit ze sedu zpátky na 4. Za ten týden se i rozlezl. Důležité je, aby šel do sedu z polohy na 4, nikoli třeba přitažením za ručičky atd. Jinak všeobecně je nejlepší dodržovat pravidlo 4 n - nikdy nedělejte nic za ně. :)

babice
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 13.08.19 01:33
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky chtěla bych se optat mám holčičku za par dni ji bude 8 měsíců. Dva dny zpět si začala sedat. Pokud už si sedne tak prepadava jakoby přes bříško dopředu. Říkám si zda to je vůbec dobřé pro nožičky a na zada. :roll: myslíte ze je to OK?
Úplně chápu Tvé obavy, ale nehrotila bych to. Nech tomu volný průběh. Má dcera neseděla, ale rovnou šla na na kolínka a potom se snažila stoupat. Sed pro nás byl až TOP… Všechno je OK. Ona si to zařídí po svém. :) :) :) :)
dickys
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 1 inzerát 13.08.19 11:24

Syn zezačátku seděl jakoby dopředu a opíral se o ručičky, že by vyloženě padal to ne, ale rovně seděl až tak za 14 dní

Váš příspěvek
Reklama