8 tt a prsa nic

Anonymní
1.10.20 13:06

8 tt a prsa nic

Ahoj holky, potřebuju poradit. Jsem podruhé těhotná, zatím tedy jen v 8 tt, ale všude čtu, že už v tomto týdnu ženy mohou pocitovat bolesti prsou, některým se i mohou začít pomalu nalévat… U mně zatím nic. Vím, je ještě dost brzy, ale zakládám tuhle diskuzi už ted, protože při prvním těhotenství jsem taky necítila vůbec nic. Vůbec mě prsa nebolely, za celý těhotenství se mi ani jednou nenalily, nezvětšily, a to bohužel ani po porodu. Prostě jsem měla úplně měkký prsa, mleziva jsem ze sebe dostala asi tak 3 kapky a MM nedorazilo vůbec, a to jsem měla v porodnici laktační, a pak jsem si domu pozvala další dvě… Nic prostě nepomohlo, ani odsávání, ani přikládání, ani masáže, ani bylinky…Já chci hrozně moc kojit, proto se ptám už ted zde zkušených, co proto mám dělat, aby se mu spustilo mlíko? Já nechci nic zanedbat. všichni mi řikaj, že kojit může každá. Já při prvním těhotenství nic a horzně kojit prostě chci. Nevim, kde jsem udělala chybu minule :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1469
1.10.20 13:18

Kojit může každá? Mě by zajímalo, která to řekla. Já se snažila horem, dolem. 5× u mě byla laktační poradkyně a bylo to jako kdybych malé dávala pepř. Technika dle LP dobrá, nepomáhaly kloboučky, které jsme tedy braly jako poslední možnost a nic. Malá chtěla pořád flašku, protože mi na začátku neteklo mléko, takže v. Nakonec jsem přestala odsávat míň a míň. Teď jsme na UM. A víš co? Nic si z toho nedělám. Pila jsem kojící čaj, brala jsem Ricinus, jedla polévky, sprchy atd. A trápily jsme se obě. Jinak někdo bolesti prsou má, někdo ne. Prostě není třeba hledat kde si udělala chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
1.10.20 13:19
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
1.10.20 13:28

Nic se mi v těhotenství s prsama nedělo, a kojila jsem úplně bez problémů. Nic to nemusí znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
1.10.20 13:28

Některý maminy prostě mléko nemají, i kdyby se stavěly na hlavu, důležité je nedělat z toho tragédii, bez které se zboří svět :nevim:
Nezboří.
A to, že někdo cítí, jak ho bolí prsa bych vůbec nebrala vážně, hlavně tady :roll:, kde každou bolí prsa dva dny po styku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6627
1.10.20 13:35

Prsa se mi za celou dobu těhotenství vůbec nezměnila, nebolela, nic jsem necítil a kojila jsem. Jsem těhotná podruhé, 6. měsíc a prsa o tom zase nevědí :lol: Víš co udělej? Přestaň na to myslet a pozorovat se, přestaň zbytečně dopředu plašit a číst, jak to mají ostatní :palec: Přeji klidné těhotenství a zdravého prcka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
1.10.20 13:39

Bud rada, me sice prsa nebolely a neboli, ale dost se zvetsily a od 13tt jsem jak mlekarny kunin :) porad fleky na obleceni. Kamaradka nemela nic a kojila uplne bez problemu, nemusi to nic znamenat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10188
1.10.20 13:50

Prsa me nebolela vubec (a to jsem normalne pred MS nemohla spat na břiše). Během těhotenství se nezměnila, po porodu spíš zmenšila. V životě jsem neodsala ani neodstrikala ani kapku a kojim osm měsíců.

Podle me je to hrozně moc o psychice. Takže se těš na miminko a neřeš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
1.10.20 13:59

@EvieK To říká každá, co s laktační poradkyní a trochou čaje začala nejpozději týden po odchodu z porodnice plně kojit. Závidím jim to, ne že ne. Ale na jejich řeči, že kojit může každá jsem alergická…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12662
1.10.20 14:09

Kazda ne, najdou se zeny, co proste nemaji vyvinute zlazy a muzou se stavet I na hlavu a nic neudelaji. Nevim, jak to ale jde zjistit, jestl nejsi zrovna ten pripad. Jak to vypadalo po porodu? Melas moznost bondingu? Jestli to chces zkusit znova, tohle bych si pohlidala. Dite u sebe, nahena nahem tele, idealne aby se mohli prisat v prvnich hodinach po porodu. Kontakt kuze na kuzi i pak co nejvic. Ale zaruku ti neda nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
1.10.20 14:13
@KeckaJ píše:
@EvieK To říká každá, co s laktační poradkyní a trochou čaje začala nejpozději týden po odchodu z porodnice plně kojit. Závidím jim to, ne že ne. Ale na jejich řeči, že kojit může každá jsem alergická…

Já taky. A hlavně když slyším jak MM je nejlepší, že děti jsou zdravější, chytřejší a bůh ví co ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
1.10.20 14:14
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
1.10.20 14:32

Nejlepší je nestresovat se tím.. Buď budeš kojit, nebo prostě ne, svět se nezboří. Mě se taky v těhotenství ani po porodu s prsama nic nedělo a kojím už 2 roky. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 12:13

Děkuju všem za odpovědi. Máte pravdu. Hlavně se nestresovat! Pokusím se. Něm nic proti UM, ale prostě bych chtěla kojit no :( snad se to povede!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama