8 týdenní miminko

27
1.7.21 09:34

8 týdenní miminko a žádná reakce

Máme doma 8. týdenní miminko, které na nás vůbec nereaguje. Když jsme byli u doktorky otočil krásné hlavičku za hračkou, ale to bylo poprvé a naposledy. Doma na nic nereaguje, neotoci se, nesměje se a já začínám propadat panice. Do toho neustále leží hlavičkou na levou stranu a nechce ji otáčet na druhou, někdy ve spánku si ji otočí ale když na něj mluvím z druhé strany tak se vůbec neotoci. V poloze na bříšku otáčel hlavičku z jedné na druhou stranu ale teď se mu už nechce. Je plně kojen a je narozen v 39tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12838
1.7.21 10:01

No a co doktorka na to…?
Porad se s ni.
Plus pokud mas pochyby, pockala bych s jakymkoliv ockovanim, dokud se miminko nebude jevit normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.7.21 10:06

Doktorka říkala, že je to naprosto normální miminko, protože u ní otočil hlavičku, sledoval ale doma prostě nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
738
1.7.21 10:22

Mela bych nekolik dotazu:

1. jaky byl porod - cisar/medikace/ tlak na bricho
  2. kojite? Ja se chova u kojeni
  3. ma dostatek casu na fixovani? - polozit dite treba na sve pokrcene nohy, at citi maminku, pomalu na nej zacit mluvi a ukazat hracku, drzet ji pred ocima v dobre vzdalenosti dokud nezafixuje a pak s ni zkusit pomalicku opravdu pomalicku posunovat na jednu stranu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
1.7.21 10:34

@Dudyn namiesto mluveni z druhej strany skusaj, ako pise @vbu. Pripadne si ty strc svoju hlavu tam, kam male pozera, pockaj, az sa bude divat na teba a potom pomalu prejdi na druhu stranu. Mozes aj za slovneho prejavu.

Drzim palce. To pojde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.7.21 10:34

@vbu porod byl docela rychlovka, přirozený. Meditace vůbec žádna, tlak pouze od doktorky jemný.
Je plně kojen, ze začátku boj, neměla jsem mléko, pak jsem chvilku kojila přes klobouček a teď je to už v pohodě. Někdy pije rychle že za 5 minut je hotový a někdy se u toho vrtí, odtahuje se, nechce se přisat. Ale přibírá pěkně už má skoro 5 kg a z porodnice nás pouštěli s 2900.
A času na fixování má spoustu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.7.21 10:38

Akorat teď poslední tři dny je hodně uplakaný a chce se chovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.7.21 10:43

@jaia00 to jsem x krát zkoušela ale on nefixuje, on hlavou vůbec nepohne nebo začne koukat někam do dálky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
1.7.21 10:48

No, mne by to starost delalo dost, obe moje deti v tomto veku se uz na me usmivaly, broukaly si, reagovaly. Ale to je sakra malej vzorek, abys z toho delala zavery a spousta deti ma proste sve tempo a jsou uplne stejne normalni a zdrave. A doktorce jsi rekla přesně to, co tady? Urcite jsou nejake doporucene hranice, do kdy by se dite melo zacit usmívat a reagovat, nezkouselas to hledat?
Edit: Podle rychlyho googlu maji cas na socialni usmívani az do 12 tydnu, ma na to tedy jeste cely mesic, nez by to bylo opravdu o starost.

Příspěvek upraven 01.07.21 v 10:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.7.21 10:51

@Villanelle doktorce jsem to říkala a bylo mi řečeno že má čas, že každé mimco je jiné a za ona na něm nic neshledává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
1.7.21 10:55

@Dudyn Tak bych ji verila. Ma tu vyhodu, ze za svou praxi ma srovnani tisicu deti a diky tomu ma zkušenosti s oběma vykyvy od prumeru a dokaze snaz posoudit, co je jeste ok. Dala bych diteti jeste ten mesic čas a pak to kdyztak nacala znovu. Ale rozumim ti, ze obavy clovek stejne jen tak nevypne. O to sladsi ten prvni poradny usmev na tebe bude. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
738
1.7.21 11:02

@Dudyn Super, pokud se koji hezky je to ok - ptala jsem se proto, zda nema nejaky „blok“ po porodu - z toho muze dojit k problemum s kojenim, predilekci, atd. Jeste bych mozna zkusila kraniosakralni terapii…to je pro miminka super vec a treba to pomuze…:) drzim pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat