9. měsíců - nechce kaši

3251
3.8.13 12:15

9měs - nechce kaši

Co byste prosim doporučily 9měs mimi k večeři, když odmítá kaši :( jedla jí moc pěkně, ale najednou vyhlásila bojkot a už 14dní jí nechce. jenže pak se mi v noci budila hlady. začla sem dávat na večeři jogurt s banánem, ale nevim, jestli je to úplně ideál. navíc včera snědla cellou velkou holandii, což si taky myslim, že neni úplně dobrý, ale kači tvrdě odmítá, tak nevim, co jí dát.. a prosim napište mi, vy co krmíte pouze domácí vařenou stravou příklad jídelníčku, co těm vaim prckům pořád vaříte. nějak mi dochází inspirace. a ideálně by mě to zajmalo od doby, co mimi ráno vstane a ž po večeři. dííky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1425
3.8.13 12:20

Tak ja z dovodu, ze je pak mala jak cune, davam do flasky vodu na 5 odmerek a 3 dam sunar a 2 mase. Je cista a najezena, spinka od 7 az do rana:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 12:20

Dala bych pečivo, jogurt mi nepřijde nijak závadný. Zkusila bych třeba ten jogurt lehce zahustit nějakou nemléčnou kaší :nevim: Některým dětem stačí k večeři flašku UM. Kaše může být i na slano, takže třeba bramborová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
3.8.13 12:22

Ješte jednou se omlouvam za chyby;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
3.8.13 12:22

Dala bych pecivo, dcera kasim nikdy na chut neprisla nebo z nich mela nocni boleni bricha, k veceri davam pecivo s lucinou, syrem apod a pred spanim jeste flasku s UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
3.8.13 12:29

Myslím, že to nevadí, je jedno jestli má jogurt nebo kaši. Nevidím v tom opravdu žádný problém :think: přesnídávky nejí? a přidat jí třeba trochu kaše do toho? Náš to tenkrát také nechtěl, takže jsem jen kojila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
3.8.13 12:33

No, ona má právě kolem 19h kaši (teda donedávna to tak bylo),pka se vykoupala, cca ve 20.30 mlíko a většinou spala celou noc, tim, jak přestala jíst kaši, budila se mi hodně v noci hladem, tak sem hledala, čím to nahradit a tim, že miluje jogurt, vymyslela sem tuhle variantu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
3.8.13 12:34

Jinak i když zkusim kaši ošidit přesnídávkou, ovocem, jogurtemokamžitě to pozná a tvrdí, že by se mohla otrávit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
3.8.13 12:51

Syn začal odmítat kaši kolem 10m…začala jsem mu tedy dávat na večer pečivo, zkus polívku :think: Záleží, jak je na tom s kousáním ;) Jinak v tomhle věku ráno UM, pak spánek, pak oběd (mrkev, brambor, cuketa, brokolice, květák, čočka, špenát…různě pokombinovat, k tomu těstoviny, rýže, kuskus a nějaký maso), pak svačina - většinou UM nebo ovoce a pak večeře, to byla ta kaše, když ji přestal jíst (jinak my kaše nekupovali, dělala jsem krupičnou a z ovesných vloček, tu miloval, najednou stopka…tak jestli kupuješ, zkus třeba ty vločky, třeba chce změnu ;) ) tak pak pečivo s máslem, do postýlky flaška s UM :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
3.8.13 13:26

1.syn taky odmítal kaše, ale pečiva se ještě v této době nenajedl, tak jedl zeleninovou kaši (mix zeleniny, většinou bramboru s mrkví), pak si oblíbil zeleninovou polévku s krupicí a vajíčkem(žloutkem). Velký bílý jogurt taky často jedl, tak 3/4. Střídala jsem to. 2. syn také zpočátku nechtěl kaši, vadilo mu tam Um, tak jedl nemléčnou kaši(osmizrnnou) s mixem zeleniny nebo ovocem. Pak před spaním oba kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yeryley
3.8.13 13:38
@mattule píše:
Co byste prosim doporučily 9měs mimi k večeři, když odmítá kaši :( jedla jí moc pěkně, ale najednou vyhlásila bojkot a už 14dní jí nechce. jenže pak se mi v noci budila hlady. začla sem dávat na večeři jogurt s banánem, ale nevim, jestli je to úplně ideál. navíc včera snědla cellou velkou holandii, což si taky myslim, že neni úplně dobrý, ale kači tvrdě odmítá, tak nevim, co jí dát.. a prosim napište mi, vy co krmíte pouze domácí vařenou stravou příklad jídelníčku, co těm vaim prckům pořád vaříte. nějak mi dochází inspirace. a ideálně by mě to zajmalo od doby, co mimi ráno vstane a ž po večeři. dííky

moje malá má 20 měsíců a do dnes nevečeří, kupuji mlíko hajaja, víc do ní večer nedostanu, a to samé je i ráno, na snídani ji stačí láhev mléka a pak si 3× kousne do mojí snídaně a uteče :roll: ale pokud na té večeři trváš, zkus nějakou zeleninovou polévku, nebo pečivo s něčím pokud už ti to jí…

• Nahlásit
  • Citovat
2892
3.8.13 14:00

Dcera taky nikdy kaši moc nechtěla, tak od 10 m vůbec. Vůbec žádnou, zkoušela jsem všechny možný, instantní, domácí, nejí to doteď. Dávala jsem polívku a pečivo nebo jogurt a pečivo. Nebo pak po roce normální jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
3.8.13 14:17

@mattule jakou kaši? Dělala si furt jednu? Já musím malému střídat, teď mu už jedou ty víceobilné (přiznám se, že dělám instatní - ze zdravé výživy na vaření kaší nemám morál).
Taky mu je postupně (občas ochutím), když jí dlouho to samé ztrácí o to zájem.

Jinak teda nejsem ta co úplně výhradně vaří, ale jí asi takto:

6.00 UM
8-9.OO snídá se mnou podle toho co mám (jogurt s banánem, chleba (většinou suchý on to zatím s tím mazáním neocení - zkoušel jsem domácí lučinu a pomazánkové máslo), případně kousek zeleniny do ruky. Nebo i domácí koláč už dávám.
10.30 přesnídávka/čerstvé ovoce/ovoce s jogurtem (dle toho co jedl ráno) a taky dle programu.
12.30 (někdy až ve 14.00 protože mi to prospí) oběd - už se hodně inspiruji tím co jíme my. Ale dnes jsem nevařila, tak měl kuskus s červenou řepou, dýní a cuketou (mám nějaké domácí skleničky). Včera měl třeba znojemskou (bez okurek) s rýží. Jinak klidně těstoviny, rizota, kuře i rybu už jí s námi. I králika se špenátem a knedlíkem měl.
15.00 svačina buď pečivo nebo ovoce nebo zelenina a už začínám na doporučení doktorky i dávat tvrdý sýr, třeba do ruky (on miluje cokoliv do ruky), jen je fuška vybrat něco co by nebyla jen sůl a nějaké aroma.
17.00 většinou něco od nás (my v tu dobu většinou máme hlavní jídlo) nebo křupku
19.30 kaše (střídám tedy všechny možné obilniny a přidávám někdy máslo, někdy nic, někdy kokosový olej, někdy skořici, jednou jsem dala už špetku vanilky, když jsem měla tak čerstvé maliny, jahody, když mi zbyde od svačiny nějaké ovoce nebo přesnídávka, vrznu to tam klidně taky).

Občas se nám stane, že u našeho jídla toho zdlábne hodně, pak už mu nedávám večer kaši, ale UM. Včera zrovna mi sežral kolem 18.30 misku polévky, takže pak měl už jen džus (hodně ho ředím).

Není to úplně vzorný jídelníček, my to máme docela chaotické. Takže ze mě si asi úplný příklad neber. Ale zase na druhou stranu každé dítě je jiné a není podle mě potřeba se tím jídle až tolik stresovat.

Pokud nechce kaši, dej jí polévku, zkoušej pečivo a nebo jí dej klidně to co měla k obědu, když to sní. Upřímně ty taky nejíš každý den to stejné k večeři ne?
Třeba je to jen období, že teď v tom vedru nemá na takovou věc jako kaši chuť. Jo a já teda kaši (když měl ten den dost mléčného) dělám sice s UM ale dám tam třeba jen 1-2 odměrky, ne plnou dávku (na ty ml co by to mělo být - v našem případě 7 (210 ml)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.13 14:39

Co zkusit pudink bud klasicky nebo ridci do flasky? take jsme to tak meli, dcera kasi nechtela a prisla ji na chut az tak 2,5 roce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama