Absolutní nespavost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

charlotteho
Stálice 52 příspěvků 26.09.18 18:16
Absolutni nespavost

Ahoj holky. Asi 3 mesice zpatky jsem se rozesla s pritelem. Nemohla jsem spat, jist nic. Sla jsem marodit a nechala jsem si predepsat antidepresiva triticco. Bylo mi po nich akorat zle tak jsem si rekla ze to zkusim sama. Asi za mesic jsem se dala do poradku a normalne spala jedla a fungovala. Jenze jsem nastoupila do prace a nespavost se zase objevila. Vecer sem si lehla a absolutne jsem nemohla usnout. Takto se to opakovalo asi 6 noci po sobe, vecer lehnout a cumet do zdi. Uplne vysilena jsem se dobelhala zpatky na psychiatrii kde mi nasadila zase triticco a k tomu derin na spani. Triticco beru uz mesic a zadny ucinek teda nepozoruju. Spis mi to prijde jen jako placebo. K tomu beru ten derin ale nerekla bych ze spim, spis je to takovy ten umely polospanek bez snu (spim tak 4 hodiny ). Jsem stejne porad unavena, chybi mi ten muj klasicky hluboky spanek. Jsem vycerpana, vysilena, zhorsila se mi pamet I soustredeni. Byla jsem na ruznych psychologickych sezenich, kde mi rekli, ze to vypada na depresi. Jenze ja mam depresi, ale z toho nespani. Pamatuju si, ze jsem to mela uz tak 2× v zivote asi pred 5 a 8 lety. Jenze vzdycky jsem si asi po trech nocich dala diazepam a normalne spala. ( ten jsem zkousela ted taky, ale bez uspechu). Je to takovy zacarovany kruh. Doma zadne problemy, praci mam dobrou. Vubec to nechapu co to je. Uz jsem uvazovala i nad lecitelem nebo kartarem nebo ja fakt nevim. Jsem uplne zoufala, prijdu si jak blazen. Cely den unavena, vecer dam leky a do rana takove mensi koma po kterem jsem unavena. Vyzkousela jsme fakt vsechno medunku, teple mleko, dospat to odpoledne ( stejne neusnu) a porad nic. :zed: nevim uz, na koho se obratit, takhle se dlouho fungovat neda. Chtela bych aspon jeden den usnout normalne bez leku. Holky, jestli jste si nektera tim prosla nebo vite o nekom kdo si tim prosel budu rada za jakoukoliv radu nebo pomoc. Vazne nevim uz na koho se obratit. :zed: dekuju. :(

Reakce:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 26.09.18 18:28

@charlotteho Ahoj, prošla jsem si něčím podobným, ale asi tě moc nepotěším, protože mi na tu nespavost také nic nepomohlo. Prostě mám taková období, kdy nespím a pak zas období, kdy spím pořád. Z léků jsem brala na spaní snad vše, co je na trhu. Jeden čas mi malinko pomáhala kombinace Lerivon, Rivotril 2 mg a 2 Ataraxy 25 mg, ale jen chvíli. Nebudu tu psát, co vše jsem brala, protože jsem brala fakt vše - hypnotika, benzodiazepiny, antidepresiva, antipsychotika… Kolik mg toho Derinu máš? Trittico mi také vůbec nepomohlo. Možná bych ale uvažovala nad vyšetřením v nějakém spánkovém centru - laboratoři, nevím, odkud jsi, z Prahy ti můžu dát tipy. Tam tě vyšetří a poradí. Já tam chodila, musela jsem dodržovat spánkové desatero, chodila jsem na autogenní trénink… Tehdy mi tedy bylo asi 17 let a pak se to upravilo samo, ale poslední roky se ta nespavost zas vrací. Držím palce.

charlotteho
Stálice 52 příspěvků 26.09.18 18:37

@Lollitka ahoj triticco beru 50mg a derin 25mg. Taky bych rekla ze jsem zkusila vse mozne. Diazepam jsem zapila novopassitem a nic, ani oko jsem nezahmourila. Tak jsem si k tomu uvarila jeste caj na spani a taky nic. Jsem ze Zlina prave. Ja delam jen nocni. Prijdu z prace ve 2 rano a ve 4 jakoze „usnu“. Musela jsem si to dat tedka na zkraceny uvazek ,jelikoz nevim co bych delala kdybych smenovala. Tak jsme rekla, ze budu chodit jen na nocni,protoze mi to takto vyhovuje. Ta neschopnost usnout je neuveritelna. Fakt si prijdu jak blazen. :zed:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 26.09.18 18:49

@charlotteho A nemáš tedy spánek rozházený z těch nočních? Možná by to úplně chtělo změnit pracovní a denní režim. Jinak Trittica máš ještě docela malou dávku, já měla 150 mg, ale stejně mi to nezabíralo. Derinu jsem měla jeden čas i 1000 mg, ale to bylo na jiné problémy, než nespavost, ale nespala jsem k tomu také vůbec a to jsem ještě měla 2 Prothaziny, Neurol a Rivotril. Tak ve Zlíně žádná spánková centra neznám, ale můžeš se pokusit něco vygooglit, jestli není přímo tam, nebo někde v okolí. Ta nespavost je fakt šílená, já teď naštěstí tohle období nemám, ale nebylo to tak dávno, co jsem celé noci nespala. Držím moc palce.

charlotteho
Stálice 52 příspěvků 26.09.18 18:59

@Lollitka spanek z nocnich rozhozeny nemam. Cely zivot jsem mela problemy v 10 usnout, kdyz jsem treba vstavala do skoly. Usinala jsem az nad ranem a dospavala odpoledne nebo do skoly nesla a spala do odpoledne. Jsem spis nocni tvor. Pak se mi podarilo najit praci, ktera mi vyhovovala. Po ranni jsem spala a po nocni jit spat ve 4 rano. Ale ted je to fakt peklo. :pocitac: taky si myslim ze to triticco nezabira. Porad premyslim, ze ho vysadim a zkusim usnout treba jen s tim derinem. Nebo si vezmu diazepam. Jenze mam strach, ze uz „neusnu“ tim umelym spankem vubec Ja fakt nevim, je to silene uplne. Predtim jsem spavala jak miminko ale ted nic. Jen se modlim, at to nekdy skonci a ja normalne usnu, ikdyz uz s tim nejak nepocitam. A ty si pak normalne usnula jednu noc bez leku? Nebo jak?? :roll:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 26.09.18 19:08

@charlotteho No léky beru pořád, ale ty svoje dlouhodobé (léčím se už hodně let na psychiatrii, ne kvůli nespavosti), některé z nich by také měly tlumit. Někdy prostě třeba 14 dní prakticky vůbec nespím a pak najednou při stejné medikaci usnu jeden večer třeba ve 21 hodin a spím do rána a pak jsou naopak dny, kdy potřebuji spát třeba 16 hodin. Můžu ti říct, že ta nadměrná spavost také není hitparáda, je mi z toho blbě, jsem šíleně unavená i tak, ale když to porovnám s nespavostí, tak ta je horší. Proto bych ti moc přála, aby se ti to také nějak přehodilo, ale do normálu. Jinak léky bych bez vědomí lékaře, který ti je píše, sama nevysazovala a neupravovala, spíš bych mu zavolala a poradila se, co a jak ještě.

modletin123
Stálice 58 příspěvků 26.09.18 19:11

Kolik ti je let ? Máš děti ? Máš to celé od základu nějak špatně. Opravdu si najdi někde spánkovou laboratoř a zkonzultuj to.
Bohužel deprese se právě nespavostí projevuje a teprve po delší době užívání léků ustupuje, takže AD je na místě brát ( a dlouhodobě ) aby se učinky projevily.
Naprosto ti rozumím, když nespíš vůbec, měla jsem šílenou nespavost po mateřský s dítětem, když jsem v noci pořád vstávala a kojila

charlotteho
Stálice 52 příspěvků 26.09.18 19:18

@Lollitka doktor ma tedka prave 3 tydny dovolenou,takze mi nezbyva nic jineho nez cekat a doufat ze se to nejak upravi. Ja to tak mela snad nekdy ve 13 letech, ze jsem nekdy nespala a pak zas treba aspon 18 hodin a byla jsem hrozne unavena. :zed: jenze prave tady v te praci jsem byla spokojena, spala jsem jak miminko kdykoliv a necitila jsem se unavena. @modletin123 je mi 21, deti nemam. Ja uz to triticco beru prave pres mesic ale nic necitim. Spat se mi chce porad, ale stejne neusnu sama od sebe. Deprese si nemyslim, ze mam, fakt vylozene mozna z toho nespani. :roll:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 26.09.18 19:24

@charlotteho Tak v práci jsi sice spokojená, ale píšeš, že ti to začalo v době, co ses rozešla s přítelem, tak asi tam bylo něco, co to odstartovalo. Nevím, jak ses s tím rozchodem vyrovnala, ale asi tě to vnitřně nějak trápí. Jinak pokud bys měla depresi, tak si myslím, že 50 mg Trittica je na ni stejně hrozně málo, sice nejsem psychiatr, ale ze zkušenosti vlastní i z okolí neznám snad nikoho, komu by Trittico na depresi pomohlo a spánek upraví jen někomu. A nezastupuje někdo tvého psychiatra? Jinak bych opravdu zkusila najít spánkovou laboratoř.

modletin123
Stálice 58 příspěvků 26.09.18 19:26

A psychiatr má dovolenou ? Tak má nějaký zástup, předpokládám, když to ,,hoří ''

charlotteho
Stálice 52 příspěvků 26.09.18 19:31

Prave ze psychiatr me poslal ke klinickemu psychologovi. Ten mi udelal rozbor osobnosti atd. A ma to poslat psychiatrovi. Jenze ten ma prave tu dovolenou. Tak nevim ,jestli zajit k zastupci nebo pockat na nej. :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >