Reklama

Ach ty zuby - SOS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineLiynks
Stálice 85 příspěvků 23.01.17 15:01
Ach ty zuby - SOS

Ahoj všichni :) mám menší problém se zuby a potřebovala bych moc prosím pomoct… :,(
V pátek mi trhali zub - horní 6, což je zadnější stolička. Naštěstí všechno OK!
Ale co teď??? :? :nevim: jsem s prckem doma, příjem minimální (mj jsem z rozvedené rodiny, vztahy na bodu mrazu :,( ) bylo mi řečeno ze mi můžou dat implantát - za 25 tisíc nebo můstek za 14 tisíc a navíc mi „zničí“ dva zuby. Co teď? Neexistuje jen nějaká protéza či něco podobného? Nebo to nechat být? Bylo by to vidět když se budu hodně smát. Nemám tolik peněz a je mi jasné, ze zubař volí lepší variantu pro něj.
A pak až budu starší? Je něco jiného než implantát nebo „klapačky“?
Tohle je dost citlivé téma a já jsem zoufalá :zed: prosím mohli byste mi nějak poradit?
Jinak je mi lehce přes 30 a zubař je jinak jeden z lacinějších…
děkuji :srdce: :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 23.01.17 15:10

Zkus se poptat i u jiných zubařů - za těch 14 000, za které Ti tento zubař nabízí můstek, nabízí někteří jiní zubaři už implantát.

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 23.01.17 15:14

Asi nechapu :D jako ze vam vytrhli sestku a proto hned musite mit nahradni cely patro? 8o ehm??to snad staci nahradit korunkou ne? :think:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 23.01.17 15:17

@Mamina87 Na vytržený zub už korunka nasadit nejde. Nahrazuje se jen konkrétní zub, ne celé patro. ;)

renduli
Závislačka 2975 příspěvků 23.01.17 15:19

@Mamina87 No nevím, ale když tu šestku nemá, tak není na co upevnit korunku.
Jedině tedy jak píše zakladatelka: za šestku implantát do čelisti, nebo můstek (ale zbrousí se sedmička a pětka).

Dojcanis
Závislačka 3659 příspěvků 23.01.17 15:22

Chybí mi tři šestky, a nikdo mi nic takového neříkal, že bych tam měla mít implantát :) není to treba. A hlavně to není ani vidět

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 23.01.17 15:23

Pokud se zub ve skusu dole opira alespon castecne o petku, tak tam nic mit nemusis. Blby je, kdyz ti spodni zub ve skusu cely zapadne do mezery po vrchnim, pak hrozi, ze prijdes i o ten spodni.

Ja nemam spodni petku a zadne obtize mi to neprinasi, videt to asi obcas je, komu to vadi, at se nediva, lepi nez kdybych tam mela nejaky pahylek a smrad ze zkazeneho zubu. Na umelou neni a zrejme dlouho nebude, nevadi, jsou horsi veci na svete.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 23.01.17 15:25

A už máš venku celou osmičku? Mě totiž vytrhli pravou šestku v době kdy osmička nebyla úplně venku a tím jak roste se mi ty zuby posunuly tak, že to nejde skoro poznat. :D

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 23.01.17 15:33

Řeším to samé se sedmičkou. Ale ta není vidět, u mě není vidět ani šestka. Našetřila bych během let na implantát. A určo jsou levnější než za 25.
Do můstku bych nešla.

Dojcanis
Závislačka 3659 příspěvků 23.01.17 15:34
@Kikkinka píše:
A už máš venku celou osmičku? Mě totiž vytrhli pravou šestku v době kdy osmička nebyla úplně venku a tím jak roste se mi ty zuby posunuly tak, že to nejde skoro poznat. :D

Proč osmička?

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 23.01.17 15:44

@Dojcanis
Je vzadu a jak rostla, tak mi posouvala sedmičku blíž k pětce a skoro nikdo by nepoznal, že tam šestka není ;)

Uživatel je onlineLiynks
Stálice 85 příspěvků 23.01.17 16:01

@Kikkinka osmičky mám ještě 3…

Uživatel je onlineLiynks
Stálice 85 příspěvků 23.01.17 16:02

@Helileli moc děkuji za podporu!!! :* mám z toho trochu trauma… vím ze pro někoho prkotina…

Dojcanis
Závislačka 3659 příspěvků 23.01.17 16:14
@Kikkinka píše:
@Dojcanis
Je vzadu a jak rostla, tak mi posouvala sedmičku blíž k pětce a skoro nikdo by nepoznal, že tam šestka není ;)

Myslela sem to tak, proč ses ptala jestli má paní celou osmičku venku. Někomu osmičky nerostou. Například mě

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 23.01.17 17:03

@Dojcanis
Já sem napsala pouze vlastní zkušenost

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama