afty u dospělého

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymni
21.2.08 10:33

afty u dospělého

Prosím poraďte mi co na afty.

Prodělala jsem zánět dásní a od té doby trpím na afty. Dřív jsem nevěděla co to aft je. Teď pořád nějaký mám.

Zubařka řekla zkoušet ústní vody. Mě však nic nepomáhá :roll:

Někde jsem četla naředit Tee Trea Oil a vyplachovat, jenže ten mi moc smrdí a do pusy to nedostanu :roll:

Máte někde podobný problém a jak ho řešíte?

díky Marta

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9867
21.2.08 10:37

Okamžitě gencián (fialová vodička na vatičku a potřít) - jak si ho dám později, aft je rozjetý a déle se hojí, Když to chytnu okamžitě, do několika minut je po nepříjemném pocitu a druhého dne je aft pryč.

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
21.2.08 10:44

afty u dospělého

Lesi mě můj praktický dr. tu fialovou vodičku nedoporučuje. Prý se to dávalo kdysi a dnes už se nepoužívá. Prý to čemusi škodí, ale už nevím čemu. Když jsem byla malá, tak jsem měla pusu fialovou často :-)

A já potřebuji spíš něco, co mi pomůže na furt. Aby se mi to nedělalo.

Marta

• Citovat
  • Nahlásit
6545
21.2.08 10:51

U nás se na afty trpí (já od doby, co jsem s manželem) - manžel, já, dcera (mmch u ní poprvé afty a opar po zánětu dásní)

Fialku jsem vyřadila z použití - beztak byla k ničemu.

1. jak se k tomu viru jednou dostaneš, už se ho nezbavíš
  1. ¨s holkou jsem takhle loni skončila na kapačkách pro dehydrataci. Když se jí udělal příště, vyprdla jsem se na všechny zaručený recepty (který jen znecitlivují, nic ale podstatu problému neřeší) a vyzkoušela homeopatika Borax 5 nebo 9 C. Upozorňuju, že do tý doby jsem s tím zkušenost neměla. Na akutní stav. A ono to pomohlo! Vzhledem k tomu, že jsme pořád marodily a mam před porodem, tak na to není kdy, ale jak to půjde, tak to zkusíme a půjdem k homeopatovi na celkové pořešení tohoto problému (ten borax je na ty akutní výsevy).

ta homeo jsem zkusila jak na holku, tak na manžela i na sebe a zabralo to. Jakože jsem k tomu nedůvěřivá, tak to zabralo…

První den dva (prostě do zlepšení příznaků) se bere kulička po hodině a další dny se postupně ubírá na množství - 5× za den, pak 3× a pak 1× za den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TehotnaTerezka
21.2.08 11:06

a co zkusit cucat panthenol ??? http://www.i-lekarna.cz/…nob-20x100mg
mne se delaji takovy fleky na jazyku, tak mi to moje zubarka na to doporucila, a kdyz jsem si precetla pribalovy letak, tak si myslim, ze by to mohlo pomoct i na afty, ale osobni zkusenost s tim nemam

• Citovat
  • Nahlásit
821
21.2.08 11:40

Taky trpim na afty. Vyzkousela jsem vsechno mozny, ale zazraky nic nedela. Nakonec to resim vzdycky slivovici. Vatovou tycinku namocit a aft potirat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7461
21.2.08 11:53

Mne na afty celkem pomohla mast Kamistad. A to, co mi zbylo, davam holkam na dasne, kdyz je trapi zuby. Je ucinna, hlavne dost znecitlivujici, takze kdyz uz hned nevyleci, aspon to neboli. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
21.2.08 12:03

Mě pomáhá jako prevence vitamín B6 a když už aft je, tak jak píše Lesina Geciálku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.2.08 12:46

Re: afty u dospělého

Ahoj, chci se přidat k diskuzi. Zrovna dneska se mi udělal aft na jazyku a zkouším lichořeřišnici. Máte některá s tím dobré zkušenosti? Afty mívám dost často a trvá mi dlouho než se jich zbavím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.2.08 12:50

Gábi, prosím tě, kolik stojí ty homeopatika Borax? Že bych je taky zkusila. díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TehotnaTerezka
21.2.08 13:13
  • Citovat
  • Nahlásit
6545
21.2.08 13:41
capinka píše:
Mne na afty celkem pomohla mast Kamistad. A to, co mi zbylo, davam holkam na dasne, kdyz je trapi zuby. Je ucinna, hlavne dost znecitlivujici, takze kdyz uz hned nevyleci, aspon to neboli. :wink:

On jediný účinek Kamistadu (a používat se na to mohou i ostatní preparáty, co se dávaj dětem na prořezávání zoubků) je právě v tom znecitlivění. O nic víc nejde.

Stejně tak na to manžel zkoušel Tantum Verde

Ta homeo stojí - abych nekecala? Do 60,–-? Ale byla jsem upozorněna, že na to mam používat 5 nebo 9ch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.2.08 14:27

afty

Holky, díky za rady. Koukla jsem na www.lekarna24.cz, bohužel tu 5ch a 9ch tam nemaji. Zkusím se po tým někde poohlídnout. Panthenol bych raděj nezkoušela, jsem na něj alergická. Třeba mi zas pomůže propolis, ale trvá to dlouho než to na čas zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.2.08 14:33

afty

Vlastně ani nevím co to afty jsou. Prý je to známka nějakého zánětu, možná to dělá i stres, ale já žádnej nemám nebo aspoň si ho nepřipouštím. Co jsem slyšela, tak se to dá chytnout i ze špatně umyté sklinky třeba někde v jídelně, ale tomu se vyhnout nedá. To bych potom nemohla nikdy nikam, abych to zas někde nechytla. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7493
21.2.08 14:33

Ahoj,

když jsme byli malí, tak nám mamča na afty dávala jíst borůvky (měla zavařenou zásobu) a tím nám to léčila… No a já to nesu dál a občas pro sebe taky nějakou vytáhnu (zamraženou), ikdyž hodně zřídka, naštěstí. Borůvky desinfikujou, aft teda hned po snědení nezmizí:-), ale je to taky mňamka:-) Myslím, že by se daly zavařený nebo mražený borůvky normálně koupit.

P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat