Ako na 3 ročneho tvrdohlavca?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
312
19.1.16 17:19

Bábi, souhlasím se Simonou1234. Holka zkouší, co kdo vydrží. Jestli to trvá už dlouho a holka vidí, že to funguje a každým dnem přidá ještě víc, je zle. Pomoct si můžete jen důsledností. Rady sluníčkářů jsou sice nádherný, ale nefungují v praxi, bohužel. Učitelka ve školce ve skutečnosti nemá tolik času na individuální „péči“. Děti potřebují hranice a přes ty prostě nejede vlak. Důsledně doma (vč. tatínka) i ve školce!! Je to těžký, moc těžký… Nikdo neříká, že musí být učitelka/maminka zlá, přísná… Důsledná může být i milá paní učitelka :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.16 17:32

No ja som prave vytocena, ze to uz druha sada uciteliek - od 15 mesiacov do 3 rokov bola v sukromnej, od troch rokov chodi do statnej. Uz druhykrat pocujem, ze to ucitelky ‚uzavreli‘ s tym, ze z toho vyrastie. Zatial z toho rastiem akurat tak ja :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7346
19.1.16 17:33
@brko píše:
Ne, mi se to zda prisne, nedovolit diteti hrat si. A prijde mi to jako trest, ne jako prirozeny dusledek. Omezenim os. svobody ja rozumim napr.dite pevne chytit, kdyz nechce spolupracovat pri prechazeni silnice, kdyz nespolupracuje u lekare. Ale na kurzu jsem nebyla. Proti tobe nic nemam, ab sis to spaTne nevylozilA. Nebo jsem tvuj popis situace spatne pochopila? :nevim:

Děti si skutečně nemohou hrát v pyžamech…ve školce (jestli doma mohou je na rodičích a situaci, např. nemoc) pokud to dovolím jednomu, těžko ostatním vysvětlím „proč“ Anička může a oni ne??? Pokud se Anička vzpouzí, vzteká, nechce se oblékat (neplést s tím, že to neumí, že je to těžké!!! např. tričko, punčocháče, ponožky)Pokud jde opravdu o šprajc, musí dítě pochopit, že takhle NE…není to, že ho popadnu za ruku a nevrle mu oznámím :Nebudeš si hrát a basta!!! :mrgreen: To fakt ne…Vysvětlím mu následky jeho chování…máme pravidlo, že se po odpočinku převlékneme a pak si hrajeme. Ty si chceš hrát, ale jsi v pyžamu. Pokud se nepřevlékneš, nemůžeš si hrát…(porušení pravidel)
Budeš se mnou za ruku…Pokud si budeš chtít hrát, je nutné se převléknout.
Nikde se nezmiňuje slovo „Trest“, „Hanba“ apod…!!!
Dítě to pár minut většinou baví, je ve středu pozornosti…má učitelku jen pro sebe…ale fakt jen pár minut. Každé dítě si chce hrát…A pak nastane chvíle pro tu větu: Chceš si hrát? Tak se musíš převléknout…tak pojď, jdeme se převléknout. A nad dítětem STOJÍM (sedím u něj…podle potřeby)a dohlížím. Mohu pomoci, pokud něco fakt nejde. Když se oblékne, řeknu: Bezva, jsi oblečený/á, teď si můžeš jít hrát! :palec:
Dítě má samo radost, že to zvládlo…učitel nepřipomíná vztekací reakci, nevyčítá…Pokud se to druhý den opakuje, jen se zeptám: Chceš si hrát a převlékneš se, nebo budem zase spolu za ruku?
Pár dní a obléká se samo…s úsměvem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.16 17:35

@SIMONA1234 ona je hodne svojska, od dvoch rokov uprednostnuje Labutie jazero pred Vcielkou Majou… a ked bol koncert Andre Rieu v Prahe, prichadzalo tam so slecnou zajst. Ani do folklorneho suboru nechcela chodit, ze je to ‚zle tancovanie‘, pretoze to ‚neni balet‘.

Ako ja som sa zmierila s tym, ze mam divne deti, svojim sposobom som na ne aj pysna, ale tak nemozem nad mensou mavnut rukou s tym, ze jej proste ludia ustupuju a ze z toho hadam vyrastie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.16 17:36
@SIMONA1234 píše:
Děti si skutečně nemohou hrát v pyžamech…ve školce (jestli doma mohou je na rodičích a situaci, např. nemoc) pokud to dovolím jednomu, těžko ostatním vysvětlím „proč“ Anička může a oni ne??? Pokud se Anička vzpouzí, vzteká, nechce se oblékat (neplést s tím, že to neumí, že je to těžké!!! např. tričko, punčocháče, ponožky)Pokud jde opravdu o šprajc, musí dítě pochopit, že takhle NE…není to, že ho popadnu za ruku a nevrle mu oznámím :Nebudeš si hrát a basta!!! :mrgreen: To fakt ne…Vysvětlím mu následky jeho chování…máme pravidlo, že se po odpočinku převlékneme a pak si hrajeme. Ty si chceš hrát, ale jsi v pyžamu. Pokud se nepřevlékneš, nemůžeš si hrát…(porušení pravidel)
Budeš se mnou za ruku…Pokud si budeš chtít hrát, je nutné se převléknout.
Nikde se nezmiňuje slovo „Trest“, „Hanba“ apod…!!!
Dítě to pár minut většinou baví, je ve středu pozornosti…má učitelku jen pro sebe…ale fakt jen pár minut. Každé dítě si chce hrát…A pak nastane chvíle pro tu větu: Chceš si hrát? Tak se musíš převléknout…tak pojď, jdeme se převléknout. A nad dítětem STOJÍM (sedím u něj…podle potřeby)a dohlížím. Mohu pomoci, pokud něco fakt nejde. Když se oblékne, řeknu: Bezva, jsi oblečený/á, teď si můžeš jít hrát! :palec:
Dítě má samo radost, že to zvládlo…učitel nepřipomíná vztekací reakci, nevyčítá…Pokud se to druhý den opakuje, jen se zeptám: Chceš si hrát a převlékneš se, nebo budem zase spolu za ruku?
Pár dní a obléká se samo…s úsměvem.

U mojej je problem, ze ju uspokojuje, ze sedi naduta na posteli s rukami zalozenymi do kriza a vyzera ako bohyna pomsty :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
19.1.16 17:41

@SIMONA1234 ach taaak :palec: tak ted uz to chapu. Ja jsem te predtim prave pochopila tak, ze reknes to..„.. A basta!“. Ze vyuzijes moci, autority. :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
7346
19.1.16 17:51
@Bábi Zlopočasná píše:
U mojej je problem, ze ju uspokojuje, ze sedi naduta na posteli s rukami zalozenymi do kriza a vyzera ako bohyna pomsty :?
:mrgreen: :mrgreen: Ježiši…
Takhle na dálku, když to dítě neznám, se těžko radí…no. Sama musíš vycítit, kdy „nechat vyvztekat“…prostě odejít a nechat dítě být a kdy zasáhnout. Někdy si potřebuje vyventilovat vztek…třeba bouchat do polštáře…a někdy je to šprajc. A zase podle důležitosti situace, kde můžeš dát vybrat a kde ne.
Kamarádka má (měla) podobnou holčinu, narozená ve znamení Berana :mrgreen: fakt to sedělo…ve školce byla zlatá, ale jak přišla máma…konec, vztek, řev, nafouknutá pusa…kopání do mámy, ať jí oblíkne atd…Dr. Jackyl a pan Hyde, doslova. 8o Taky z toho „vyrostla“…v cca 8 letech.
Tam ale nebylo z mé strany (ze strany školky) jak pomoc, ve školce byla hodná, milá…andílek. 8o Tam byl problém s mámou. Vztah…
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7346
19.1.16 17:52
@brko píše:
@SIMONA1234 ach taaak :palec: tak ted uz to chapu. Ja jsem te predtim prave pochopila tak, ze reknes to..„.. A basta!“. Ze vyuzijes moci, autority. :kytka:

V pohodě… :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.16 18:10

Tato mala docela bobky, ked sa na nu mama nahnevala, a nechcela s nou rozpravat. Ale je to mazel a mamanek, mozno preto aspon trochu mamu respektuje.

Tato ma z jej revu zaludocne krce. Slecna podedila vychodnarsky jecak. Stavany na travnice. Taketo https://www.youtube.com/watch?…

Ze toci s ucitelkami sa mi nepaci, ale koniec koncov ich boj. Az na to, ze ju neprinutili ist na hodinu logopedie, to zase toci mna :?

Tak ci nahodou neviete, ako by som z domu mohla zariadit, aby slecna respektovala ucitelky :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7346
19.1.16 18:29
@Bábi Zlopočasná píše:
Tato mala docela bobky, ked sa na nu mama nahnevala, a nechcela s nou rozpravat. Ale je to mazel a mamanek, mozno preto aspon trochu mamu respektuje.

Tato ma z jej revu zaludocne krce. Slecna podedila vychodnarsky jecak. Stavany na travnice. Taketo https://www.youtube.com/watch?…

Ze toci s ucitelkami sa mi nepaci, ale koniec koncov ich boj. Az na to, ze ju neprinutili ist na hodinu logopedie, to zase toci mna :?

Tak ci nahodou neviete, ako by som z domu mohla zariadit, aby slecna respektovala ucitelky :oops:

Ex byl Slovák…Velký Šariš… :mrgreen:
Ten když spustil, nerozuměla jsem mu tři slova… :roll:
To s tou logopedií je blbý, tady to potřebuje jako sůl. Tady bych zkusila zapůsobit, když bude zrovna „dobře naladěná“…popovídat si, proč tam bude chodit, co jí tam čeká (možná neví a má strach co to bude???) že si tam bude s paní učitelkou (logopedka zní pro dítě divně) hrát…ukazovat obrázky, naučí se říkanku, pohádku apod…prostě jí nalákat, zbavit strachu. Zahrát si doma na hodinu Logopedie. Vemte si knížku a prohlížejte obrázky, povídejte si co na nich je…A pokud se jí to bude líbit, tak řekni, že takhle to bude i na té logopedii. Povídání o obrázcích, říkadla, špulení pusinky (zkuste ze srandy různé ksichtění, špulení rtů apod…to se jí bude líbit)..foukat do peříčka…funět na zrcátko apod…
A v den, kdy bude ve školce Logopedie, jí připomeň, že DNESKA je to povídání nad obrázkama!!! To bude super! To si užiješ…a pak mi to můžeš vyprávět, co jste si ukazovaly za obrázky, ano?
Navnadit dceru…nic jinýho nemůžeš.
Respekt si musí učitelky získat, ten dceru těžko naučíš. Pomůže, pokud bude respektovat vás doma. Ale nevyřeší to respekt ve školce, tam je to na učitelkách. Můžeš s ní opět promluvit ve vhodné chvíli, že i o víkendu se ráno musí převléknout a až POTOM si může hrát…a ve školce je to stejné. Pokud si chceš někdy hrát v pyžamku, můžem doma udělat „Pyžamovou party“, třeba v sobotu…ale ve školce se musíš převléknout. Pak můžete plánovat tu párty, co a jak…pokud jí to nadchne…a ráno, až jí povedš do třídy, tak jí připomeneš: Dneska se po spinkání PŘEVLÉKNEŠ, ano? Pyžamovou párty budeme mít až v sobotu. Ruku na to!
Třeba to zabere… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4156
19.1.16 19:00
@brko píše:
Ne, mi se to zda prisne, nedovolit diteti hrat si. A prijde mi to jako trest, ne jako prirozeny dusledek. Omezenim os. svobody ja rozumim napr.dite pevne chytit, kdyz nechce spolupracovat pri prechazeni silnice, kdyz nespolupracuje u lekare. Ale na kurzu jsem nebyla. Proti tobe nic nemam, ab sis to spaTne nevylozilA. Nebo jsem tvuj popis situace spatne pochopila? :nevim:

A co je na tom přísného - oni si hrát můžou, pokud dodrží pravidla hry. Co by tedy učitelka měla udělat, pokud dítě nespolupracuje? Nechat ho být? To by to chtěli okamžitě všichni a při tom počtu dětí ve třídě by se učitelce systém velmi rychle vymknul z ruky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4156
19.1.16 19:24

@Bábi Zlopočasná pokud jde o logopedii, tak bych si zařídila doporučení a šla na logopedii s dcerou. Logopedie ve školce je dobrý doplněk, ale klíčový je každodenní trénink doma a to musí logopedka vysvětlit podrobně i tobě. U nás tedy ale většinou berou děti až tak od 4 let, kdy jsou opravdu schopné spolupracovat. S ostatním si vůbec netroufám radit, jen přeji pevné nervy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
19.1.16 19:29
@lecijasek píše:
A co je na tom přísného - oni si hrát můžou, pokud dodrží pravidla hry. Co by tedy učitelka měla udělat, pokud dítě nespolupracuje? Nechat ho být? To by to chtěli okamžitě všichni a při tom počtu dětí ve třídě by se učitelce systém velmi rychle vymknul z ruky.

Achjo, precti si CELOU diskuzi… jdes s krizkem po funuse.

  • Citovat
  • Upravit
4156
19.1.16 20:26
@brko píše:
Achjo, precti si CELOU diskuzi… jdes s krizkem po funuse.

Promiň :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
19.1.16 20:30
@lecijasek píše:
Promiň :oops:

Ale sim te… :hug: :hug: :hug: :kytka:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek