Alergická reakce - rty

Anonymní
12.12.19 13:25

alergická reakce - rty

Prosím nemáte tip - nějakou babskou radu, jak zklidnit alergickou reakci? Byla jsem na zubní hygieně a měla v puse takový ten plastový roztahovák. No a teď mě šíleně svědí -pálí pusa a mám i rudé, nateklé rty :-( už jsem si pusu několikrát vyplachovala, omývala a pořád to pálí jako blázen. Jinak alergická nejsem na nic, a tohle nebylo poprvé kdy mi hygienistka tohle dávala, takže vůbec nevím, jak je to možné :( ani nemám doma žádné léky na alergie, tím že jsme to ještě nikdy nepotřebovali.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3727
12.12.19 13:39

Nemáš aspoň fenistil gel? Tím trochu namazat. Pomůže chladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
12.12.19 14:02

A taky zavolej hygienistce a zeptej se co ti do tý pusy dala at víš na co máš reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
12.12.19 14:17
@Anonymní píše:
Prosím nemáte tip - nějakou babskou radu, jak zklidnit alergickou reakci? Byla jsem na zubní hygieně a měla v puse takový ten plastový roztahovák. No a teď mě šíleně svědí -pálí pusa a mám i rudé, nateklé rty :-( už jsem si pusu několikrát vyplachovala, omývala a pořád to pálí jako blázen. Jinak alergická nejsem na nic, a tohle nebylo poprvé kdy mi hygienistka tohle dávala, takže vůbec nevím, jak je to možné :( ani nemám doma žádné léky na alergie, tím že jsme to ještě nikdy nepotřebovali.

zakladatelko, může to být reakce např. na nějakou desinfekci nebo na obal pomůcky jestli to byla jednorázová pomůcka

určitě by stálo za to hned dnes tam zavolat, nahlásit jim reakci aby veděli a pozeptat se na co to může být reakce, a pak jí jinde uvádět, vědět to o co jde

jinak tato reakce může být poměrně nebezpečná a ještě se Vám může rozvíjet

kdyby se zhoršovala, určitě vyrazit ještě dnes odpoledne k lékaři nebo na pohotovost
kdyby se přidal problém s dýcháním, zavolat si ihned!! záchranku a říct jim že se vám rozjíždí alergická reakce a špatně se dýchá

držím palce
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
12.12.19 14:18

Můžete si vzít šumivý vápník, nebarvený, jestli jej doma máte, můžete si na reakci vzít tabletu Dithiaden nebo Zyrtec / nebo podobné /

ale tím to zklidníte jen částečně, kdyby se to během odpoledne zhoršovalo, je třeba jít za doktorem, určitě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
12.12.19 15:26

Může to být i reakce na latex… Mně jednou dávali u zubaře do pusy takové gumové pásky a ptali se, jestli nejsem alergická. Pokud se to nezhoršuje, tak to přečkej. Rozhodně bych si ale zavolala, co bylo užíváno, aby ses tomu příště vyhnula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1437
12.12.19 15:55

Na otok je super zmrzla salatova okurka, jezdit si po rtech treba pul hodiny pokud se to zvetsuje tak ten zyrtex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.12.19 18:04

Tak jen píšu, jak jsem dopadla. Naštěstí už se to nezhoršovalo, nejlepší bylo cokoliv studeného, to pomáhalo. Ale trochu natéklé a pálivé to mám stále. Hygienistka už to ví, prý si ji dnes stěžovala ještě i jedna paní a nejspíš to bude novou desinfekcí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama