Alergie? Ale na co?

1559
17.6.15 12:22

Alergie? ale na co?

Ahoj, maličká má týden červené fleky po těle i obličeji. Byla jsem už 4× u doktora, pořád mi opakuje, že to vypadá na alergii, ale já už opravdu nevím na co. Fleky se jí stěhují po těle a k tomu jí pořád teče hrozně z nosu. Vyrážka vypadá jako kopřivka. Vždy přes den se jí to maličko zlepší, po ránu je to nejhorší. Dostala Xyzal a Fenistil kapky. Nový prášek nemám, znovu jsem vše vyprala, převlíkla postel, nedávám ovoce, čaj ani šťávy. Vzala jsem jí dokonce i plyšáka, se kterým spí. Psa máme jorkšíra, kocour domů nesmí, přitom se s ním od malička mazlí. Koberce nemám a plíseň snad taky ne. kytky doma taky nemám a koupu jí teď raději jen vodou a nemažu žádným krémem. Doktorka jí udělala výtěr z nosu a pusy. Prý má trochu nateklé mandle. Malá normálně jí a lítá, hraje si. Nemáte někdo zkušenost na co by mohla být ještě alergická? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.6.15 13:17

A co takhle úplně obyčejný pyl?? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32725
17.6.15 13:35

Může to být i na sluníčko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.6.15 14:00

Může to být i potravinová alergie například lepek, nebo laktóza, nebo obyčejně pyl apod. Nebo taky na toho pejska. Taky mám alergii na chlupy a peří zvířat a mám při dlouhodobém " mazlení " s chlupáčem podobné příznaky jako vaše malá… alergie může přijít v každém věku a na lékařku bych zatlačila ať Vás objedná na alergologii.. ať se brzy vše objasní a máte s malou klid.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
17.6.15 14:01

@Mar__tanka1983 pyl mě napadl, ale to asi není kopřivka…navíc přes den to má lepší?

potřebovala bych vědět jestli někdo nemá něco podobnýho…

@Tom-Jerry sluníčko to není, to je jiná vyrážka, to mi potvrdila i doktorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
17.6.15 14:09

@VerunC lepek a laktóza…co jsem kde četla, projevuje se to jako střevní potíže…ale kdyby někdo měl přímou zkušenost s tímto tipem alergie, byla bych ráda, za jakoukoli zkušenost. A jorkšír nemá chlupy, ale vlasy?

Uvidíme co nám řekne v pátek, opět jedem k doktorce a měla by mít výsledky z výtěrů. Jestli nás pak pošle na alergologii? snad ano, ale tady u nás jsou velice dlouhé čekací lhůty na vyšetření a ráda bych přišla na to, čeho malou do té doby vyvarovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 15:05

Z pylu právě může být i kopřivka, zvýšené, jakoby oteklé fleky a pod.
Stačí se např. podrbat (i jemně), nějaká záděrka a pod. a kůže okamžitě reaguje.
Pokud by měla silnou alergii, tak může být flekatá i bez jakéhokoliv narušení kůže.
Např. já mám sennou rýmu, ale když dvakrát do roka seno obracím na zahradě, tak se mi normálně udělají fleky na rukou, nohou, všude možně a dokud si nezobnu zodac a nezmiznu z pole, tak to nezmizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
17.6.15 21:48

@Mar__tanka1983 aha díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
17.6.15 21:53

Alergie na roztoče (velice častá), prach? v čem spí? thle nikdo na dálku nepozná, budete si muset počkat na alergologii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
17.6.15 22:00

@Terlas no to mě nenapadlo, má normální molitanovou matraci, ale peřiny má ty „umělé“ nebo jak se to jmenuje. A je k tomu i rýma? Ta vyrážka se jí stěhuje, tam kde byla to zmizí a jinde se to zase objeví. Myslíte, že by to mohlo být i tou matrací?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
18.6.15 13:18

@Ebixa jestli to má nejhorší ráno, tak to může být něco v posteli. rýma být může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
18.6.15 21:32

Ještě otázka, když by jsme přišli na to, co jí vadí a omezila bych kontakt s alergenem, za jak dlouho by se to mělo projevit a příznaky se zmírnit? Stačí den? Bere 2 x denně Xyzal sirup a 3 x denně Fenistil kapky, ale nezabírá to. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
18.6.15 21:36

@Ebixa nechápu proč bere v podstatě totožné léky, přijde mi, že toho bere hrozně moc… kolik jí je? a byli jste na kožním s tou vyrážkou?

většinou to ustoupí celkem rychle, řekla bych do týdne určitě. den nestačí dle mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
18.6.15 21:40

@Terlas napsala nám je doktorka, na kožním nebyla jen jí vzaly stěry z nosu a úst. Ptala se mě co jedla a já se jí teď bojím cokoli dát, ale je hodně těžké vymýšlet co k jídlu. je jí rok a tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
18.6.15 21:59

@Ebixa na tak malé dítě toho bere strašně moc, syn má 5let a bere xyzal 2× denně a ro má potvrzených spoustu různých alergií. pokud jí to ještě nezabírá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama