Alergie na mléko u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
21.5.22 21:15

Alergie mléko

Ahoj jdu za váma s dotazem… Je možné že syn 2 m… Muze být alergický na bílkovinu kravského mléka popřípadě jak bych to poznala..?hlavní a typické příznaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2923
21.5.22 21:42
@Evuliiikkk píše:
Ahoj jdu za váma s dotazem… Je možné že syn 2 m… Muze být alergický na bílkovinu kravského mléka popřípadě jak bych to poznala..?hlavní a typické příznaky

může být alergický a příznaky :mrgreen: těch může být spousta, takže nejlíp aergologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
21.5.22 22:00

Ano, i 2měsíční dítě může mít ABKM.

Ke zjištění míry rizika vyplňte CoMiSS dotazník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
22.5.22 00:39

@Evuliiikkk jasně, že může. U syna - průjem, krev ve stolici a pláč po kojení.
Pediatrička nás poslala na dětské gastro. Tam proběhl ultrazvuk a odběr stolice. Pak syn dostal na předpis speciální UM a do 3 dnů byl ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.5.22 04:35

@kavenka a jak dlouho vám plakal po kojení a spinkal třeba v noci nebo přes den atd… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.5.22 04:39

@smajlik345 ja vím chtěla bych vědět ale tak ty nejčastější alespoň co bývají nejvíce… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
22.5.22 06:47

@Evuliiikkk Krev ve stolici, takove zilky, hlen, nadymani co je i slyset (jako kdyby to v nem varilo), napenena stolice, vyrazky v obliceji, tam kde tece mleko, atopicky ekzem i jinde po tele, ublinkavani, reflux, zvraceni obloukem… Bohuzel je toho dost. :nevim:

Mam takhle uz tri deti. Prvni kojene 22 mesicu, zvladalo kdyz jsem drzela bezmlecnou dietu.
Dalsi dvojcatka bohuzel nezvladala ani s dietou a jeden ma nutrilon allergy care a druhy neocate.
Urcite doporucuji kojit pokud to jde protoze treba neocate ma ted vypadek a je to hodne neprijemne. Nevim jestli se to tyka mlecne krize v americe, ale jeste jak mam dva jsem z toho dost nervozni. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
22.5.22 06:56

@Evuliiikkk U mé dcery to začlo nenápadně ve 2 měsících. Postupně jsem si začínala všímat hlenu ve stolici. Její stolice pak byla čím dál víc tekutá, často zelená, pěnila, zapáchala jinak než obvyklá “míchaná vajíčka”. A pak už začala příměs žilek krve. Plynatá ani plačtivá moc nebyla, ale ona byla a je velmi klidné dítě od narození.

Nechtěla jsem přestat kojit, tak jsme se s pediatrem domluvili, že zkusím alespoň na 2 měsíce hypoalergenní dietu. Trvalo to asi měsíc, ale trávení se jí spravilo a já díky dietě suprově zhubla. A nakonec jsme jí stravu hlídali asi do roka, vadilo jí kravské mléko, citrusy a rajčata v mojí stravě. Časem jí střeva vyzrála a už nemá reakci na nic. Ve 2 letech už baští i jogurty.

Ale je mi jasné, že jsme měli štěstí. Někdo pak musí držet dietu celoživotně.

Pardon za případné překlepy, na mobilu se mi špatně píše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
22.5.22 07:55

U nás to začalo taky cca ve dvou měsících věku a jediným příznakem u nás byla zelená stolice s příměsí hlenu, občas bolest bříška (ale to mohly být též klasický prdíky). Jinak malá byla kojená, tak jsme se s dr. domluvily, že zkusíme eliminační dietu (naše dr.je i alergoložka).Jela jsem tedy do obchodu, tam strávila půl odpoledne studováním etiket potravin a začala jsem tedy ze dne na den držet tvrdou bezmléčnou dietu.Ze začátku to byl docela mazec, ale já si na to zvykla, pár kg zhubla a malá byla po měsíci bez potíží. Takhle jsme jely do roka, a pak jsme sem tam začaly po troškách zkoušet zase mléčnou bílkovinu zařadit. Dnes budou malé tři roky a jí už naprosto vše a bez problému. Prostě ji trávicí trakt dozrál, chtělo to čas. Podle naší pediatričky je to dost častá alergie, ale málokdy trvalá narozdíl od laktózové intolerance, která se zase zřídkakdy projeví u kojenců, ale většinou je pak celoživotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.5.22 08:13
@Fíbí 106 píše:
U nás to začalo taky cca ve dvou měsících věku a jediným příznakem u nás byla zelená stolice s příměsí hlenu, občas bolest bříška (ale to mohly být též klasický prdíky). Jinak malá byla kojená, tak jsme se s dr. domluvily, že zkusíme eliminační dietu (naše dr.je i alergoložka).Jela jsem tedy do obchodu, tam strávila půl odpoledne studováním etiket potravin a začala jsem tedy ze dne na den držet tvrdou bezmléčnou dietu.Ze začátku to byl docela mazec, ale já si na to zvykla, pár kg zhubla a malá byla po měsíci bez potíží. Takhle jsme jely do roka, a pak jsme sem tam začaly po troškách zkoušet zase mléčnou bílkovinu zařadit. Dnes budou malé tři roky a jí už naprosto vše a bez problému. Prostě ji trávicí trakt dozrál, chtělo to čas. Podle naší pediatričky je to dost častá alergie, ale málokdy trvalá narozdíl od laktózové intolerance, která se zase zřídkakdy projeví u kojenců, ale většinou je pak celoživotní.

@Fíbí 106 takže kromě zelené stolice nic a i žádné exemy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
22.5.22 09:28
@Evuliiikkk píše:
@kavenka a jak dlouho vám plakal po kojení a spinkal třeba v noci nebo přes den atd… :cert:

Pláč začal vždy tak 20 minut po kojení. Strašně mu pak škrundalo v bříšku a kadil tak 12× za den. Moc toho nenaspal :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
22.5.22 09:30

@krispyna to je strašný ten výpadek :oops: vůbec nevím co bych dělala. Syn nic jiného než Neocate nesnesl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.5.22 11:28
@kavenka píše:
Pláč začal vždy tak 20 minut po kojení. Strašně mu pak škrundalo v bříšku a kadil tak 12× za den. Moc toho nenaspal :oops:

Malýmu taky krunda v bříšku ale při pití dr mi pořád říká že mám vydržet že to jsou prdiky ale me se to moc nezdá prave… Kadil 12×? to malý se vykadi sotva jednou za 2 dny :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
22.5.22 13:57
@Evuliiikkk píše:
@Fíbí 106 takže kromě zelené stolice nic a i žádné exemy?

Trošku atopickou pokožku měla od narození, ale jako žádný extrém. Sem tam někde flíček, kterej vždy stačilo víc promazávat emolencii.Ale to měla i v době, kdy měla tu bezmléčnou dietu, takže to určitě nemělo souvistlost s kravskou bílkovinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
22.5.22 22:40

@kavenka Ano ten prujem znam uplne presne. Nejhorsi ani nebylo prebalit 13× za den jako to ze z toho jsou hned opruzeniny a ten zadecek nejde nicim, ale nicim zahojit.

To ma fakt kazde mimco jinak prujem a krev melo dvojce B, a dvojce A ma vyrazky, atopak. :roll:

Ten vypadek je fakt na pendrek. Ja se zasobila uz drive, jsem v tomhle trochu blazen, nespoleham jen na lekarnu, kdyz se sem tam musi objednat nebo pediatr hned neposle recept, ale i tak. Takova mala plechovcicka za tri dny je pryc. Malej byl kojenej jen 10 dnu od te doby neocate a dava 210ml v peti mesicich jak nic. Zkousim ted pokoupit od maminek i alfamino protoze mi ho pediatr poslal jako nahradu, ale svete div se take nikde neni… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat