Alergie na čaj ... ?

174
17.8.06 20:41

Alergie na čaj ... ?

Ahoj,
ráda bych se zeptala, jestli jste se někdy někdo setkali s alergickou reakcí na fenyklový čaj ? 4,5měs. miminko se mi osypává (jako kopřivka) a nemůžu přijít na to, po čem. Dávám jí občas napít fenyklového čaje Sunárek, je v tom ještě sacharóza, glukóza a laktóza, je možné, že by se osypávala po tom ?
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
17.8.06 20:59

zkus jí uvařit normální sypaný dětský čaj z lékárny, a ne ty barvené granule, co se tváří jako čaj :roll: M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
17.8.06 21:06

Ahoj, je to možné,že je to po tom čaji.Nás před granulovanými čaji varovali na kožním.A je pravda,že kdykoliv jsem ho uvařila, hned měl Matyáš horší ekzém.
Tak máme sypaný dětský čaj, ten pil od půl roku a teď už pije téměř jakýkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
17.8.06 21:52

taky jsme to měli a nejspíš opravdu z granulovaného čaje hipp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
17.8.06 21:59

Moc díky za odpovědi ! Granul. čaj zrušíme.
A ten z lékárny je nějaká směs nebo stačí chtít třeba fenykl ?
Slyšela jsem, že heřmánek taky alergizuje a ten většinou ve směsích bývá. Jakou máte zkušenost ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
20.8.06 13:11

Ahoj, my mame alergii na fenykl, staci jen kdyz se ho napiju ja a Julka se do dvou dnu spolehlive osype, hlavne na obliceji. Zkousela jsem ho kdyz byla malinka na prdiky i tak asi 14 dni zpatky kdyz se nemohla vykakat a je to furt stejny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
5.10.14 14:11

Ahoj, tak nam na prdiky caj nepomahal, myslim a mam to i potvrzene od ostatnich maminek ze feniklovy caj na prdy nepomaha. A myslim ze nas prcek na nej bude mit asi alergii, kdyz jsem mu ho davala tak mel ridke osklive stolice sestkrat denne. Prestala sem mu ho davat a kaka max trikrat. My davame misto caje prevarenou vodu, ta stolici taky naredi, taky sme meli problemy se zacpou po UM, za par tydnu se to srovnalo. A jestli muzu doporucit zkus probiotika BioGaia, jsou sice drazsi ale nam pomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
6.10.14 09:46

@Kotatko77 V babycalmu je taky fenikl, my sme po nem meli prujem. Me doktor doporucil stridat rourku s duphalacem, je to svestkovej sirup. Musi se pri nem mimcu davat pit, absorbuje ve strevech tekutinu a zredi tim to hovinko. Zeptej se na to doktora, a taky koupu v kyblicku, malej si tam vzdycky krasne uprdne, v ty teply vode, pak se teda koupe s hovinkama ale hlavne ze je spokojenej :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
6.10.14 15:44

Jojo, to znam. Nasemu doktorovi se to taky nelibilo. Vydrz, casem se to urcite spravy. Doktor nam rikal at ho rourkuju obden, a stridam to s tim sirupem. Je jeste malej, casem se to nauci vytlacit. Kamaradka rourkovala kazdej den asi dva mesice, a ted je vsechno v pohode :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama