Alergie na prací gel od Jelena

16
17.2.20 22:44

Alergie na Jelena

Ahoj, prosím vás, může být alergie (ekzém) na prací gel Jelen u tříletého dítěte? Nestalo se to někomu?
Děkuji Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22183
17.2.20 22:46

V Jelenu peru a spokojenost…Měl by být nedráždivý a ekologický, ale chemik nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
17.2.20 22:47

Jasně že může, Jelen je svinstvo. Já si na tuhou kostku při předepírání beru rukavice, mám AE a sežralo by mi to ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22183
17.2.20 22:53
@Aduš8 píše:
Jasně že může, Jelen je svinstvo. Já si na tuhou kostku při předepírání beru rukavice, mám AE a sežralo by mi to ruce.

ale mýdlo Jelen na skvrny a prací gel Jelen je docela rozdíl. Minimálně v koncentraci…A zas takové svinstvo to ne bude, má označení ekologický. Neříkám, že je top, ale minimálně není parfemovaný a barvený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2183
17.2.20 23:25

@Hanka1408 já četla nadpis a myslela jsem, že máš alergii na tu kapelu :mrgreen: Tomu bych rozuměla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avu
3308
18.2.20 06:11

@Hanka1408 Určitě může, Jelen se jen tváří jako šetrný. Zkuste Sonnet gel Neutral

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
18.2.20 07:41

@pe-terka to ale neznamená, že nemůže dráždit kůži. Označení ekologický má dneska kde co. Samostatné jádrové mýdlo má silnou odmašťovací schopnost, když zůstanou zbytky v oblečení a k tomu se přidá trochu potu, podráždí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22183
18.2.20 07:51
@Aduš8 píše:
@pe-terka to ale neznamená, že nemůže dráždit kůži. Označení ekologický má dneska kde co. Samostatné jádrové mýdlo má silnou odmašťovací schopnost, když zůstanou zbytky v oblečení a k tomu se přidá trochu potu, podráždí.

já vím…Ale jádrové mýdlo má minimálně daleko vyšší koncentraci než Jelen gel (
nevím, jak moc se liší složením), navíc pračka důkladně máchá…Takže si myslím, že jeho dráždivost je podstatně nižší..Já si ty eko věci celkem hlídám a Jelen dobrý (ale nejsme naštěstí exematici).No, pak už můžeš prát akorát v těch mýdlových slupkách, ale tam zas ta účinnost nic moc mi přijde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
18.2.20 08:00

Jo, sice má méně parfemace a barviv, ale jinak je to na jedno brdo jako třeba Perwoll, není to nic extra ekologického ani šetrného.

A mezi těmito klasickými pracími prostředky a (prakticky neúčinnými) mýdlovými šlupkami je celá spousta možností - účinné a současně šetrné a ekologické jsou třeba Sonett nebo Tierra Verde, z těch, co mám vyzkoušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
18.2.20 09:51

@pe-terka já jsem ekzematik, synovi se začalo taky dělat pár ložisek a to používám ecover, který je opravdu naprosto ekologický. Ale ani to nezaručuje, že nedojde k reakci právě na nějakou složku, kterou obsahuje. Myslím, že v Jelenu je koncentrace mýdla až 15%,což není zrovna málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22183
18.2.20 11:47

@klamonožka @Aduš8 jejda holky, tak jste mě vyvedly z iluzí…V tom případě se omlouvám :kytka: Tak holt příště vyzkouším něco jiného než toho Jelena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
18.2.20 12:06

@pe-terka já za sebe musím říct, že se vracím k osvědčenému Arielu :D sice není eko, ale pere suprově. Po Ecoveru mám prádlo zašedlé a to barevné je takové fuj, protože neobsahuje rozjasňovače barev :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama