Alergie na kočky?

Anonymni
14.8.09 11:49

Alergie na kočky??

Ahoj, prosím o nějaké info o alergii na kočky…Máme doma šíleně chlupatou kočku a mám obavy, jestli nemá malá alergii…Neustále jsme léčili zánět spojivek, ale všímám si, že když je v kontaktu s kočkou, tak si hned šudlá očička..Kočka je s malou od narození, je možné že se alergie vytvoří až po roce malé?? Díky zoufalkaa..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17498
14.8.09 14:17

Mně se objevila alergie=přetáhnutí oka krvavou blánou asi v 15. Jako malé se mi přezdívalo kočičí máma, kočky jsem neustále vláčela a nic a pak jsem si jednou všimla, že když jedeme na návštěvu k babičce, kde byla hromada koček, tak mě začnou pálit a svědit oči. Zvláštní je, že pak naši pořídili kočku domu a ta mi nevadila. Nakonec jsem měla doma na hlídání kotě, úžasný, ale musela jsem ho vrátit, protože zas ten samý problém s očima. Ale zase teď potkávám tlupu koček a nic :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
14.8.09 14:33

Můj starší syn měl ekzem kvůli kočkám. Od narození, do 2let. A pak najednou nic a teď, kdyby s kočkama spal, tak je v pořádku. Je to zvláštní.
A nešly by malé udělat nějaké testy? Kamarádka dala pryč kočku, kvůli ekzemu malé. Kočka pryč přes rok a pupínky mají stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
14.8.09 16:13

Alergie se můžou vyskytnout a zase odejít kdykoliv. Já jako dítě nenechala na pokoji žádné zvíře a pak kolem 25. roku jsem začala dostávat astmatické záchvaty pomalu pokaždé, když prošla kočka kolem mě. A tak to mám doteď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.8.09 16:42

Aha…no díky..doufám, že to alergie nebude, v týdnu jedu zase na oční, tak se zkusím poradit…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.9.09 12:50

Re: Alergie na kočky??

Anonymni píše:
Ahoj, prosím o nějaké info o alergii na kočky…Máme doma šíleně chlupatou kočku a mám obavy, jestli nemá malá alergii…Neustále jsme léčili zánět spojivek, ale všímám si, že když je v kontaktu s kočkou, tak si hned šudlá očička..Kočka je s malou od narození, je možné že se alergie vytvoří až po roce malé?? Díky zoufalkaa..

Alergie na kočky - můj syn stále stonal - kašlal, měl ekzémy, pálely ho oči, různé kopřivky - velké po celém těle - i s teplotami, bolelo ho břicho, často zvracel. Problémy se stupňovaly, pořád mu bylo hůř a hůř a trvalo to několik let. Vždy po přeléčení se trochu vzpamatoval a pak za několik dní to šlo zase dál. Pak jssme zjistili alergii na kočku - moji rodiče ji měli doma. Postupem doby se alergie tak zhoršily, že stačilo, aby přijeli k nám na návštěvu - alergeny se přenášejí. Byla jsem také zoufalá. Poprosila jsem rodiče, aby kočku dali někomu, a vysvětila jsem jim problém. Kočky se nevzdali, musela jsem s nimi přerušit návštěvy, bohužel. Ale syn je úplně zdravý…bylo to velké dilema - ale vždy musí zvítězit zdravý rozum. Přimlouvám se za zdraví dětí, zvířata jsou krásná, ale jsou to vždy jen zvířata. Byla jsem zoufalá a jsem šťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
12980
15.9.09 19:49

dcera s otcem mají také alergii na kočky. Doporučuji co nejdříve navštívit alergologii… nenechat to plavat a přeléčovat. Mohlo by se to zvrtnout v astma a nějakou ošklivou dušnost…zvířátka jsou hezký, ale zdraví máme jen jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.9.09 10:10

pro Aladinu:
Kamarádka dala pryč kočku - malý má stále ale pořád pupínky. Alergie trvají dále i potom, co odstraníte kočku - a to hodně a hodně dlouho. Lékařka mi říkala, že alergeny jsou v záclonách, ve zdech, v nábytku, je třeba tedy vymalovat, vyčistit koberce, zaleze to prostě všude. Trvá to opravdu dost dlouho, než se byt vyčistí. Alergie se přenášejí i kontaktem s osobami, které mají doma kočky, a přijdou na návštěvu a nebo ve škole a tak pod. Kočičí alergen je velmi silný a jen nerozumný rodič nechá trpět dítě a nebo jiného člena rodiny jen proto, že chce mít kočku. Zdraví lidí a hlavně dětí je na prvním místě, myslím, že materiálu v tomto směru je už dost a zkušeností také. Když jsou alergie hodně rozjeté, ani léky (kortikoidy, inhalační léky apod.) už vůbec nezabírají. Při odstranění kočky za nějakou dobu léky ani nepotřebujete (aspoň u nás to tak bylo).

• Nahlásit
  • Citovat
poletucha poletava
10.3.12 11:03

ahoj maminky tak jsem si sem řišla pro radu, před týdnem jsem si pořídila kočku je dost chlupatá, dcerka je uplně vpohodě ale co já po těle se mi uděli takvé malé pupínky a děsně svědí. je jich čímdáltím více a svědí myslela jsem si že to jsou neštovice,ještě jsem je neměla. ale podle obrázku a všeho co jsem si našla to neštovice nejsou jen prostě ty pupínky. myslíte si že je to alergie. jinak nikdy jsem na ně alergická nebyla dík za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
1800
20.3.12 11:23

Já měla kočku 5let a nikdy nic..
Teprve po pěti letech jsem z ničeho nic začala trpět na dávivý kašel, asi měsíc jsem se dusila, byla na pohotovosti..
Po cca měsíci se mi začaly dělat puchýřky na rukách, a došlo to tak daleko, že jsem celá kromě obličeje natekla…hrozně to pálilo a svědilo, tak jako by mi byla malá kůže…nikdy ani náznak kýchání nebo svědění očí atd.
Mudr. na alergologii měl hned jasno, ale já jsem tomu dlouho nechtěla věřit !! :roll:
Chodila jsem dvakrát týdně do nemocnice na kožní pro injekce a dithiaden, který vůbec nepomáhal !!
Nakonec jsem souhlasila s testováním na kočičí alergen, který stříká lékař přímo do nosu …a bylo to tak !!!
Kočku jsem se nakonec rozhodla dát pryč a do 14dnů byl klid !!
Imunitní systém se dal opět do pořádku :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.12 12:50

Je alergie dědičná?

Ahoj.
Mám doma tři kočky. Kdysi jsem měla šílené alergie (otok očí, obličeje, velké lišeje po celém těle), ale kočku jsem vždy chtěla už od malička, tak jsem si řekla, že přesto si jednu s přítelem pořídím. Musela jsem držet jisté zásady - kočičku pravidelně vyčesávat, naturálními vlhčenými ubrousky aspoň 1× týdně přejet kožíšek, zásadně mít kočičku očkovanou, nepouštět ven, po každém kontaktu umývat ruce mýdlem a obličej také. První měsíc byt strašný, ale za to klubíčko mi to stálo, aby si tělo vytvořilo protilátky. Před pořízením kočičky jsem samozřejmě měla v záloze blízkého člověka, který by si ji vzal, kdyby naše soužití nešlo.
A dnes? Světe div se, mám doma tři kočky, alergie žádná, spí se mnou v posteli, otírám si je o obličej, prostě lahoda, miluji je. :palec: Je pravda, že s těma venkovníma, co jsou na dědině, tak tam na ně nějaká alergická reakce je.
Teď k mému dotazu. Přítel je naprosto zdravý, až mi zůstává rozum stát. Žádné alergie, nemoci.. možná jednou za rok rýma, a jednou za 3 roky chřipka, jinak nic. Já jsem to měla trošku horší s alergiemi. Teď se nám má narodit syn a já mám strach, aby neměl alergii zděděnou po mě na kočky, kterou jsem mívala.
Je to možné? Chtěla bych kočky hned nechat miminko očuchat, ať tam vznikne kontakt, pouto, ale mám strach, aby neměl mimin alergii :think:

• Nahlásit
  • Citovat
525
26.9.12 13:01

Co já vim tak se říká že nejhorší je když má člověk alergii na zvířata a uplně se jim vyhýbá (samozřejmě s vyjímkou kdy má potíže s dýcháním a pod) ale pokud je to taková nějaká slabší alergie prý by se zvířatům člověk neměl uplně vyhýbat…i já mám alergii na psy teda,,prej,, vyšlo mi to v testech na alergologii, ale celej život máme doma psa, jednu chvíly jsme měli tři, já doma mám taky psa a nikdy jsem nijak žádný potíže nezaregistrovalk, ale zase naopak můj manžel byl vychováván troufnu si říct ve sterilním prostředí, sic měli kočku ale ta směla jen do kuchyně k žrádlu a pak jí zas vypakovali ven na zahradu, no a bohužel manžel jak je v kontkatu s kočkama okamžitě mu otýká obličej, svědí a rudnou oči a má potíže s dýcháním…takže já jsem toho názoru že bys normálně měla kočky nechat at se smiminkem sblíží, nijak na to netlačit ale tak normálně přirozeně ale ani mimčo nijak nestranit a časem uvidíš…držím palečky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.12 13:28

@Veruška22 Děkuji moc za názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1065
26.9.12 13:55

Tohle asi dopředu nevymyslíš. Prostě počkej až se mimi narodí a uvidíš jak to bude. Já měla kočky od malička a byla jsem zdravá až to nebylo hezký. Ve 24 se mi objevila alergie na pyly a po tom co jsme si předloni koupili kočku tak to byl mazec ale srovnalo se to. Teď máme půlročního prcka a všechno dobrý tak doufám že to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
27.9.12 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj.
Mám doma tři kočky. Kdysi jsem měla šílené alergie (otok očí, obličeje, velké lišeje po celém těle), ale kočku jsem vždy chtěla už od malička, tak jsem si řekla, že přesto si jednu s přítelem pořídím. Musela jsem držet jisté zásady - kočičku pravidelně vyčesávat, naturálními vlhčenými ubrousky aspoň 1× týdně přejet kožíšek, zásadně mít kočičku očkovanou, nepouštět ven, po každém kontaktu umývat ruce mýdlem a obličej také. První měsíc byt strašný, ale za to klubíčko mi to stálo, aby si tělo vytvořilo protilátky. Před pořízením kočičky jsem samozřejmě měla v záloze blízkého člověka, který by si ji vzal, kdyby naše soužití nešlo.
A dnes? Světe div se, mám doma tři kočky, alergie žádná, spí se mnou v posteli, otírám si je o obličej, prostě lahoda, miluji je. :palec: Je pravda, že s těma venkovníma, co jsou na dědině, tak tam na ně nějaká alergická reakce je.
Teď k mému dotazu. Přítel je naprosto zdravý, až mi zůstává rozum stát. Žádné alergie, nemoci.. možná jednou za rok rýma, a jednou za 3 roky chřipka, jinak nic. Já jsem to měla trošku horší s alergiemi. Teď se nám má narodit syn a já mám strach, aby neměl alergii zděděnou po mě na kočky, kterou jsem mívala.
Je to možné? Chtěla bych kočky hned nechat miminko očuchat, ať tam vznikne kontakt, pouto, ale mám strach, aby neměl mimin alergii :think:

Kontakt se zvířetem je dobrý na nastolení tolerance, ale není dobré, když ten kontakt je celodenní aneb zlatá střední cesta. Nepouštěla bych proto kočku do ložnice, kde bude dítě spát, ale jinak klidně můžete kočku mít (ideální je samozřejmě mít ji venku, kdy s ní dítě přichází pravidelně do kontaktu, ale nepůsobí na něj ty alergeny celodenně).

Jinak u miminek jsou inhalační alergie dost vzácné, vznikají až v pozdějším batolecím věku a i ještě později. Prvními alergiemi, co dítě mívá, jsou alergie potravinové, zejména na bílkovinu kravského mléka. Pokud je nějaká jakákoli alergie v rodině, nepřeháněla bych to s mléčnými výrobky, to vidím jako o dost větší riziko, než že bude mít alergii na kočky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama