Britská kočka a alergie

Anonymni
8.8.09 11:00

Britská kočka a alergie

Prosím o radu, bydlíme v bytě a dcerka které se utopila kočička kterou měla u babičky touží po kočičce. Tak přemýšlíme o britské kočičce do bytu. A teď mám problém, dcerka 5 je alergická na pyly ale když si hrály s kočičkou neměla problém, ale starší měla zpočátku pak ne.Mám strach zda se to nemůže v bytě zhoršit, pak zda kočka vydrží sama doma třeba až do odpoledne.
Může šlechtěnost britké kočky nějak ovlivnit působení alergie nebo její sílu nebo zda jsou případy že se alergie neprojeví.

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.8.09 11:17

Těžko říct jestly alergie bude nebo né.Souseduv chlapeček alergii nikdy neměl a tet se spustila takže kočka po 3 letech musela pryč a to před tím problém neměl.
My kočku máme.Vydrží doma celej den sama.Kočka není jako pes.Stačí jí když muže na balkon a koukat na ptáčky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.8.09 11:18

Alergie je občas způsobená chlupy (tam by se asi dalo řešit hrubosrstější kočkou), ale mnohem častěji šupinkami kůže, slinami, výměšky žláz. (myslím, že „papíry“ nemají sebemenší vliv na alergizující části kočky)

Já osobn bych asi kočičku nepořizovala, pokud bych měla doma alergika, který na kočku někdy reagoval :( Denní kontakt s kočkou by mohl alergii zhoršit, sloužit jako její spouštěč. (a pokud by to tak bylo, tak hledat kočce domov není jen tak, útulky jsou plné, leda že by si ji vzala zmíněná babička)

Jinak kočka ti vydrží doma v pohodě, nám kocour vydržel i několik dnů s dostatečnou zásobou vody, granulek a záchůdků, když jsme byli na dovolené, ale samozřejmě záleží na povaze kočky, některé jsou samotářky, některé vyžadují parťáka ke hrám.

Vím, že se často alergikům doporučují morčátka, jsou inteligentní, pokud se jim člověk věnuje a moc přátelská :D Jen se jim musí čistit klec, protože pak moc nevonějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
8.8.09 11:26

Ahoj, hele ja mam silnou alergii na kocky a s kocourem v byte ziju uz nekolik let :) Prvnich 14 dni jsem kychala ale pak se to ustalilo, asi jsem si zvykla nebo si utvorila nejakou imunitu… proste jsem uplne v pohode a kocky mi vubec nevadi, nic mi nedelaj.

JO a na pyl mam taky alergii, hlavne na brizu, kazdy jaro mam sennou rymu.

A osobne mi vic vadi britka, nez nas obycenej domaci kocour :? Protoze ta Britka, co maji nasi, ma strasne jemny chlupy, co se dostanou fakt vsude, nejradsi se usazujou v oku a to pak z toho oka nedostanu a mam oci jak kralik :( A nejen ja, ale i mama, ktera alergicka neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.8.09 11:36
Danylea píše:A osobne mi vic vadi britka, nez nas obycenej domaci kocour :? Protoze ta Britka, co maji nasi, ma strasne jemny chlupy, co se dostanou fakt vsude, nejradsi se usazujou v oku a to pak z toho oka nedostanu a mam oci jak kralik :( A nejen ja, ale i mama, ktera alergicka neni…

Danyleo, mám obyč kocoura útulkáře a je to jemnochlup na entou. Stačí pohladit a už z něj lítá chmýříčko.

a je fajn, že jste se s kočkou takhle sžili :D
Ale nevím proč, ale u dítěte mi to přijde trochu jiné, ale je to jen můj osobní, ničím nepodložený pocit. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
8.8.09 11:43
čičinka píše:
Danylea píše:A osobne mi vic vadi britka, nez nas obycenej domaci kocour :? Protoze ta Britka, co maji nasi, ma strasne jemny chlupy, co se dostanou fakt vsude, nejradsi se usazujou v oku a to pak z toho oka nedostanu a mam oci jak kralik :( A nejen ja, ale i mama, ktera alergicka neni…

Danyleo, mám obyč kocoura útulkáře a je to jemnochlup na entou. Stačí pohladit a už z něj lítá chmýříčko.

a je fajn, že jste se s kočkou takhle sžili :D
Ale nevím proč, ale u dítěte mi to přijde trochu jiné, ale je to jen můj osobní, ničím nepodložený pocit. :)
ja mela taky strach, kdyz jsem „alergik“ (ackoliv se za nej nepovazuju), kvuli malymu, pac se mel narodit do hnizdecka, kde uz bydlel kocour… A uplne v pohode, zadna alergie, nic, naopakk jsoou to desny kamosi :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.09 12:08

Tak já mám taky kočku obyč.Ještě je to taková hyena ošklivá :lol: a chlupy teda taky máme :roll: .Tet nám praly koberec a i když luxuju hodně často,tak při praní koberce nám pán ukazoval že jeden kýbl byl snad plnej kočičích chlupu.Vypadalo to jak když je tam 5 mrtvejch koček :roll: .
Maty je s ní taky kámoš,ale už bych si nikdy domu kočku nepořídila a to přísahám :lol: .Jedině na zahradu,ale domu fakt né :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
8.8.09 12:15

To je zvlastni, ten nas ani nejak moc nepelicha. Ty dve kocky, co maj nasi, britka a obyc jako mam ja, teda pelichaj hrozne, tam je to vzdycky videt proti slunicku, jak ty chlupy litaj ve vzduchu… To u nas ne, nevim, cim to je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.09 12:39

dany nedáváš jí nějaký extra vitamíny? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.8.09 12:51

Dany , já chci taky nepelichavou kočku (a nepelichavé psy a nepelichavého manžela :lol: ), jak to děláš?
U nás je teda chán Pelichán náš krátkosrstý pes, má hrozně moc pod:,–(ových chloupků, taháme z něj trsy chlupů, vyčesávat 3× týdně nestačí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
8.8.09 12:51

nedavam mu nic :lol: zere jednou denne trochu obyc. konzervy z Penny a staci mu to :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
8.8.09 14:08

myslím, že plemeno kočky na alergii vliv nemá! a někde jsem četla studii, že se říká, že lidi jsou alergičtí na srst! ale většinou je to alergie na kočičí sliny.. oni si kočičáci hodně často mydlí kožíšek.. a ta alergie je na to! Těžko říct, asi bych vyzkoušela kontakt někde u někoho kdo kočky má než bych jí pořídila, jsem typ, když už si zvíře pořídím, těžko ho dám kvůli něčemu pryč! Možná by se dalo vše zvládnout, ale bude to nápor hlavně na tebe - denně luxovat, vytírat a tak prostě udržovat chlupy a ty alergeny v co nejnižší míře… pokud to jde. Mám doma tři děti - a čtyři kočky! Nejstarší dcera má atop. exém, ale na zvířata alergická není. Holt kočky tu byly dřív než děti.. teda některé.. a nedokážu říct, hele tak která půjdete z domu?
a kočka rozhodně vydrží sama! ale příjemné jí to není! má své páníčky ráda. Mimo jiné mám kartouzského kocoura a britského modrého, který váží skoro osm kilo! :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.09 16:09

Srst ale mění každé zvíře,tak si spíš Dany myslím že jsi toho třeba nevšimneš.Já to taky nevidim že by tu někde byl chlup,než přijde na čištění kobercu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petra rosenzweigová
11.10.11 13:08

ahoj

Určitě ne… právě si vyhledávám informace o tom jak se dá skloubit soužití alergika s kočičkou. Naši si pořídili právě Britskou modrou kočičku. A dneska po hodinové návštěvě se mi (do teď absolutně nealergická)dcera začla dusit, snoplit a nakonec jí napuchlo a zrudlo oko.. takže alergie jako blázen. Máme kolem sebe psy, máme doma králíka a ještě před rokem měli naši kocourka.. a nic.. a teď tohleto.

• Nahlásit
  • Citovat
59
11.2.12 23:26

mam bengalsky kocky prej jsou protialergení …maji jiny chlupy nez obycejny kocky maji jako kožešinu..skoro nepouští žádné chlupy ..a nebo si kupte sphynx bez srsti :* jinak zadny zvire nechce byt samo ..!proto mam kocky dve…aby nebylo jedny smutno jedna nebo dve kocky to uz je jedno :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama