Ekzém na prstech obou rukou. Co vám pomohlo?

Anonymni
3.7.09 15:46

ekzém

Ahoj všichni, mám takový problém. Už několik týdnů mám na prstech obou rukou asi nějaký ekzém. Začne to tak, že se mi udělají malé puchýřky, po prasknutí z nich vyteče čirá tekutina a pak to strašně svědí. Pak to mám strašně suché a šupinkovaté. Nemáte někdo něco podobného? Co vám pomohlo?
Samozřejmě bych zašla na kožní, ale náš doktor je debil, na všechno píše kortikoidy, aniž se na to podívá. Tak chci zatím vyzkoušet něco volně prodejného a pak uvidíme. Jinak ruce samozřejmě několikrát denně promazávám, ale výsledek nic moc. Díky za všechny rady. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
3.7.09 16:02

Mě napadlo, když to máš na prstech, nebude to mykóza? Na tu se používá Canesten krém, zkus se poptat v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
3.7.09 16:35

Ahoj Martino, vypadá to, jako bych to psala já :wink: Přesně jak píšeš, pupínky, kůže je začervenalá, vysušená a taková jako by tenoučká. Občas mi praskne kůže na prstech, a to se pak míním zbláznit, jak to bolí. Chodím na kožní, MUDr. mi na to napsal mast na ekzém + krém Ambiderman. Mastí mažu na noc, krémem podle potřeby přes den. Obojí je vyráběno v lékárně a bez kortikoidů. Ruce mám pak přes noc jako nové :wink: Pokud neuklízím bez rukavic, jsem relativně v pohodě. Taky jsem už zjistila, že se mi to zhoršuje při okrajování brambor, krájení masa apod. Co změnit kožaře? Volně prodejnými krémy se toho asi nezbavíš. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35457
3.7.09 16:45

podle popisu učebnicovej atopickej ekzém.

první výsev obvykle na prstech a hřbetech rukou. Puchýřky rozsypané „jako když se hodí špetka soli“, svědí, prasknou, pak červené a šupinky, postupně zmizí.
Další výsevy obvykle v ohbí paží, kolenou, krk - a k vlastně kdekoliv.

tak gratuluji - ale neděs se, já měla výsev jen 2×, po kortikoidech to úplně a zatím na 8 let zmizelo. Kortikoidů se ze začátku neboj, přinesou rychlou úlevu, krátkodobě nevaděj, do budoucna je omezuj, jen kdybys to mela chronicke (coz ti teda nepreju).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
3.7.09 18:10

Mám to stejné :( . U dr. mi 3×(pokaždé jiný) napsali kortikoidy a pokaždé to z krátodobého hlediska zlepšilo a z dlouhodobého ekzém zhoršilo. Pomohlo vypozorovat co vadí. Mě např. kafe (i capucino), čokoláda a úplně nejhorší je jar(jakkýkoliv i balzám), takže umývám v rukavicích. Mastičky střídám, vžycky na chvíli 1 pomůže a pak už nefunguje a po čase zas pomůže. Např.: rakytníková indulona, excipial, menalind krém na ruce, bambucké máslo.
Pokud nic nezabere nezbývá než lékař, pokud k němu půjdeš, dej vědět co říkal. Abych byla zas chytřejší :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
3.7.09 20:15

Mimo jídla a čistících prostředků bych doporučovala opatrnost třeba i při výběru mýdla nebo sprcháče. Spíš něco šetřivějšího, pokud možno v kvalitě bez zbytečný chemie. Ecover mám vyzkoušený, ale dá se koupit i spousta položek v bio kvalitě, sprchové oleje a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
3.7.09 20:45

Nedavno jsme ne nejake kozni problemy (tedy ekzem to ais nebyl) vyzkousela tyto pripravy:
http://www.lekarna.cz/…ekzemu-50ml/
http://www.lekarna.cz/…denni-100ml/

a fakt mi to moc pomohlo. No nejsou nejlevnejsi, ale dkyby to pomohlo - kdyztak se na to optej v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
3.7.09 21:18

No jo, mýdlo jsem zapoměla, nejhorší jsou tekutý mýdla, docela dobrý je dětský mýdlo (úplně obyč, ne johnsons). Po umytí hned namazat. A taky to zhoršuje alkohol, i když tchýně tvrdí, že ne :lol: :lol: :lol: . Po konopné masti mi ruce natekly, ale slyšela jsem, že někomu pomohly, takže to chce vyzkoušet různé. Někomu pomohla i čistá vazelína. No a v zimě rukavice, než vyjdeš ven, ale do té doby snad bude vše OK :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
standa77
22.6.10 08:15

mám úplně to samé zjistil jsem že se mi to dělá jen když začne být trochu teplo (v zimě vůbec). dělá se to na hřebetech ukazováčku a palců na rukou. pomůže mi ten krém ambiderman? :)

• Nahlásit
  • Citovat
1
7.11.11 23:46

Dobrý večer, tak brouzdám internetem a narazil jsem na tuto diskusi, ikdyž se to tu řešilo trochu dříve, rád bych se Vás zeptal jak jste se tímto ekzémem poprali?, mě se to objevilo na prsteníčku, ale je to dost nepříjemné,tak jeslti to u Vás ještě přetrvává, nebo jste někdo na nějakou léčbu přišel, kterou se toho dá zbavit??? prosím o radu,moc děkuji za odpověď
S pozdravem Lukáš B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
standa77
7.11.11 23:54

nn mám to furt, nedělám s tím nic. zvykl jsem si. je to nejspíš trochu úchylný, ale baví mě ty puchýřky mačkat. objevují se mi teď už málo. třeba 3-5 teček s vodičkou na 1 prst

• Nahlásit
  • Citovat
25.8.12 13:43

ekzem a kopřivový čaj

Zdravím,
chtěla jsem se poradit mám 3m mimčo a moc se mi zhoršil ekzem na palci a nártu nohy. Ekzem jsem měla již před tím ale v těhot a ted při kojení se to velice zhoršilo. Strašně to svědí a rozšiřuje se, asi to bude souviset s křečovou žilou na noze. Taky chci zkusit kopřivový čaj tak doufám že to bude ok pro malou. Jinak mám calciovou mast a 1 krát týdně krtikoid, což mě trápí ale to večerní svědění je prostě k nevydržení. Máš prosím nějaké jiné rady, které by pomohly. Vím že musím řešit ten křečák ale aspon to nějak sklidnit. díky za radu kakakami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
25.8.12 21:34

Měla jsem taky exém, pomohl pumifukort mast, jsou to kortikoidy, antibiotika i antimikotika v jednom a jsou jen na recept, mazala jsem třikrát denně a také kojím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.8.12 21:48

ekzem

A to ti nevadí že kojíš? ty kortikoidy nejsou asi nic moc :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
25.8.12 22:00

@kaka_kami Byly jen v masti, prý to nevadí, jiná možnost nebyla…Ale hlavně moje malá je alergik, atopik, astmatik, sama dostává kortikoidy ve velkém, takže tohle úplný minimum se ztratí… :)
A také jsem prodělala při kojení spustu hormonálních léčb, kde je všude psáno kontraindikace při kojení. Doktoři mě ujistili, že to minimum, co jde do mlíčka, vůbec miminku nevadí, takže jsem kojila dál…
A také jsem musela kojit 6 hodin po anestezii, když jsem byla na operaci a dcerce byly 4 měsíce. Mohla se hlady sestřičkám na oddělení uřvat, protože z lahve neuměla, tak mě doktoři řekli, ať klidně nakojím, že mi maximálně bude déle spát…a vůbec nespala :lol:
No a dcerce je už 10 měsíců a kojím úspěšně dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama