Alergie u batolete, co dál?

Anonymni
26.5.07 15:41

Alergie u batolete, co dál?

Milé maminky, včera jsem zde již psala o 3 leté dceři která včera venku měla hodně červené oči, svěděly ji atd. Šli jsem do lékráyn a koupili jsem opthalmoevercil to mi doporučila lékárnice. Včera večer byla již v pohodě, tak jsme si řekli s manželem že dnes pojedeme k vodě. Malá byla celá dopoledně štěstím bez sebe, ani náznak problému nic. Kolem půl 2 jsme odjeli na oběd do venkovní restaurace a tam to začalo, malá si začla probírat oči, poplakávat e je unavená, začala chtít stále smrkat, oči červené jak králík, červené žilky v očích atd. Ani jsem nemohli počkat na objednaný oběd, protože to nešlo, stále plakala, dřela si oči atd. V autě usla jak špalek, přenesli jsme ji domů a stále spí. pláče i ze spaní. Může být také unavené z toho?
Jsme naštěstí objednaní na příští týden an alergologii ale mám z toho všeho hrůzu., Manžel je alergigk i starší dcera ale jí se to projevilo až v 15 letech a trošku. Co nás teď čeká, jen braní tabletek, kapek atd.? Je období kdy to přejde nebo jsme již odsouzeni k tomu být stále doma a sledovat ji kdy ji zčervenají oči aby se netrápila jak dneska? Jsem z toho nešťastná a bezradná..to jsem ještě neviděla. co nás čeká na alergologii?l moc děkuji já vím že otravuju ale já se fakt bojím co bude dál !!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
26.5.07 21:09

Ahoj,
nevím, jak je to u batolat, já dostala alergii až v pubertě, tam se to může buď zlepšit nebo zhoršit. Ta únava je určitě od toho, asi se to nezdá, ale i kýchání hrozně unavuje. Já si vzpomínám, že jsem přišla ze školy, na tři hodiny si zdřímla a byla opět schopna fungovat. Pokud je to alergie pylová, tak většinou ta nejhorší trvá do června a pak už je to mnohem lepší.
Uznávám, že je to nepříjemné, ale když zůstane jen u toho můžeš být ráda. Navíc jsou dneska dobré léky a dokror vám určitě něco dá.
Držím palce, Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.5.07 21:28

ahoj

Minulý rok celý červen jsme bojovali s tím, že Michal si neustále dřel oči a nos, v očích měl vystouplé červené žilky a celkově měl oči jak angorák na pohled to vypadalo fakt děsně… nakonec jsme skončili na očním s opthalmoframykoinem compositum (s kortikoidy… do týdne se to zlepšilo.. po vysazení trošku zhoršilo a pak po týdnu zase zlepšilo a už ho to zbytek léta netrápilo… zřejmě nějaký alergen který pak odkvetl… no nicméně na očním nám říkali, že nevadí když má dítko oči červené, ale vadí když si je dře, protože si může oko poškodit… na případné potíže předepsala Spersallerg - kapky do očí.. užívají se jen při potížích - ne když je oko červené, ale když si ho dítko dře… zatím jsem je neotevřela a odkázali nás na alergologii. Tam jsem byla lonský podzim - synovi byl 1r9m - proto mu nedělali kožní testy ale jen odběr z žíly a výsledky na alergologii žádnou alergii nepotvrdily… (bohužel testy z krve nejsou tak přesné jako z vpichů malého množství alergenu pod kůži…

dr. nám na:,–(ila sirup Aerius (na alerg. reakce)… no jelikož synovi nic nebylo, naznala jsem, že nebude zbytečně brát něco, co nemusí (v podstatě každé dítě které z té ordinace odešlo, dostalo tento sirup…) a zatím je to OK…

Takže uvidíme letos.. každopádně by do takovýchto podrážděných očí nemělo svítit sluníčko - takže klobouk nebo brýle jsou na místě… a skočit na oční. Protože testy na alergii se stejně mohou provádět jen mimo sezonu.. čili až na podzim..

Pevně nervy a doufám že to nic nebude… já vždycky když viděla toho svýho angoráčka tak se mi chtělo brečet… bylo to fakt ošklivý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.5.07 21:31

Ještě jsem si jednou přečetla… no taky nám oční říkala, že voda do podrážděných očí nic moc… byla zrovna velká horka… říkala že bazének na zahradu či balkon ano, ale s mírou vody a ne moc cákat do očí… byla docela rozumná ta dr. takže říkala že do bazénku ano ale dávat bacha na oči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.5.07 09:16

Dneska je na tom malá líp ale oči si tře pořád, v lékárně mi dali opthalmoevercil ale je to na nic. V pátek jdeme na alergologii ale jak přežít do pátku? Můžeme ven nebo jak to mám řešit nebo radši být doma?
A jak je to pak, léky již bere stále?Nás hlavně trápí ty oči

• Nahlásit
  • Citovat
9867
27.5.07 10:28

Ahoj, přesunula jsem diskusi do alergií :)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
27.5.07 15:57

Ahoj

jestli se ptáš mě, tak Michal nebere nic a nás taky trápily jen ty oči… a na alergologii.. jak chceš nám pomohli na tom očním… zabývali se tam i očními alergiemi, dr. prostě byla zkušená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
28.5.07 00:26

A zánět spojivek jste již vyloučili? Bývá i infekční.
Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.5.07 09:24

Tak jsem volala na alergologii kam jdeme v pátek, mám prý zajít za naší lékařkou s tím, že má malé napsat zyrtec kapky ať vydrží do pátku a nějaké oční kapky. Jaké máte zkušenosti s tímto lékem a jaké oční kapky?
Mám hloupý dotaz, když např. dítě onemocní atd. teplota kašel, mohou se k tomu zyrtecu brát další sirupy atd?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama