Aliexpress od 1.5.2016

JayLee
2.4.16 16:52

Aliexpress od 1.5.2016

Zdravím,

tak už se celníci konečně vyslovili jak to bude s nakupováním na Ali od 1.5.2016 :dance: :dance: takže konec paniky a fámů a hurá nakupovat :mrgreen:

viz. tento článek:

Od 1.5.2016 vstupuje v platnost nový celní kodex

Jak už jste jistě zaznamenali, od 1. května 2016 vstupuje v platnost nový celní kodex. Veřejností se šíří obavy z toho, že od zmíněného data zaplatí za každou zásilku DPH plus poplatek České poště za vyřízení celního řízení. Vše odstartoval článek na Idnesu (přečíst si ho můžete zde), ale nikde jsem z něj nevyčetl informaci, které se tak část veřejnosti děsí.

Jak je to se zásilkami z Číny nyní

V současné době můžeme počítat s vyměřením DPH u zásilek přesahujícími hodnotu 22€ a v případě CLA se zbožím nad 150€ (netýká se mobilních telefonů). U ostatních zásilek (do hodnoty 22€) si může Celní úřad vyžádat doložení její hodnoty. Ale i tak neplatí, že u každé zásilky podléhající doplatku DPH onu daň opravdu zaplatíte. Není v silách státu kontrolovat každou zásilku, takže vám klidně můžou projít šaty za 50$. Ale i naopak, pokud má úředník podezření, nebo si není zcela jist, může si od vás vyžádat doložení ceny i u zásilky za 10$. Z tohoto plyne, že na balíku udaná cena, popř. označení Gift (dárek) nehraje žádnou roli. Tohle možná platilo před X lety, na začátku boomu nakupování v Číně. Nyní již celníci vědí, že balíček označený Giftem není žádný Gift a že mobilní telefon s cenou na balíku 20$ je totální blbost.

Nicméně dle dnes platných celních předpisů jsou skutečné dárky přicházející ze zemí mimo EU osvobozeny od platby DPH, pokud nepřesahují hodnotu 45€. Ovšem příjemce takového balíku musí doložit, že se opravdu jedná o dárek. Jak je to s prokázáním ceny onoho dárku netuším. Ovšem dárce musí být též fyzická osoba a zboží musí být neobchodního charakteru.

Co nás čeká od května 2016

1.května 2016 vstupuje v platnost tzv. nový celní kodex. Vymyslela ho EU už 9.října 2013 (nařízení Evropského parlamentu a rady EU č. 952/2013). Co přináší? Zásilky nepatrné hodnoty do 21,99€ jsou osvobozeny od platby DPH a CLA. Za zásilky jejichž cena je v rozmezí 22 – 149,99€ se platí DPH. Za zboží nad 150€ se platí CLO a DPH. Za dárek budou úřady považovat jen to zboží, které je neobchodního charakteru a je zasláno jen mezi fyzickými osobami. I zde však nesmí být hodnota daru vyšší než 45€.

Další možná změnou je i neurčitá poznámka, že poštovné bude součástí celní hodnoty. To už je i nyní, tak trochu nevím, co tím měl autor na mysli.

Tak jak sami vidíte, nejedná se o žádnou změnu pro nakupující na Aliexpressu, nebo na jiném eshopu mimo EU. Ostatně můžete se o tom přesvědčit sami přímo na stránkách Celní správy

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

55662
2.4.16 16:53
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
2.4.16 16:58
@Petra Z píše:
@JayLee :mrgreen: :mrgreen:

už objednáváš? :P :mrgreen: mě to táák potěšilo :hug:

• Citovat
  • Upravit
Nafrněná
2.4.16 16:59

Nakupuju často a nic takového o změnách jsem nikde nečetla ani neslyšela žádnou paniku ale díky no :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
2.4.16 16:59
@Nafrněná píše:
Nakupuju často a nic takového o změnách jsem nikde nečetla ani neslyšela žádnou paniku ale díky no :mrgreen:

jses v tej Ali celorepublikovej FB skupine? ;) tam ta panika byla docela na dennim poradku a hodne lidi prestalo i objednávat posledních 14 dnu ;)

• Citovat
  • Upravit
Nafrněná
2.4.16 17:01
@JayLee píše:
jses v tej Ali celorepublikovej FB skupine? ;) tam ta panika byla docela na dennim poradku a hodne lidi prestalo i objednávat posledních 14 dnu ;)

neee :mrgreen: objednávám sama nikdy jsem se nikoho na nic neptala, to je na fb?

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
2.4.16 17:03
@Nafrněná píše:
neee :mrgreen: objednávám sama nikdy jsem se nikoho na nic neptala, to je na fb?

jj tady je na ni odkaz: https://www.facebook.com/…liExpressCZ/

hele je to moc fajn skupina protze dkyz něco heldas zeptáš se a někdo ti to najde když si nevis rady nebi ti prijde dopis z celnice a zas ezeptas se a ostatní radi poradi co mas delat atd me to v zacatkach hodne pomohlo a chodim tam pravidelne alespoň vim co nekupovat nebo jakej prodejce je problemovej nebo naopak tipy mamin na nejaky věci a tak ;)

• Citovat
  • Upravit
55662
2.4.16 17:11

@JayLee naposledy dneska ráno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
2.4.16 17:18
@Petra Z píše:
@JayLee naposledy dneska ráno :mrgreen:
:cert: to jsem ještě byla v deprézi z toho co bude uderem 1.5 :cert: však ja si to vynahradim :mrgreen: uz jsou v kosiku 2 věci :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :mrgreen:
  • Citovat
  • Upravit
55662
2.4.16 17:21
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
2.4.16 20:25
@Petra Z píše:
@JayLee :palec:
:P :P to zas bude doma veselo až prijde manzelovi sms o zmene zustatku na ucte :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Upravit
4.4.16 10:00

Děvčata nevím, ale manželovi teď zadrželi desku do notebooku co mu odešel. a vložili tam papír a tam je psáno:

clo bude vyměřováno a vybíráno v jakékoli výši. V ČR nebudou nadále uplatňpvány limity ve věci nezaúčtování a nesdělování částak cla do 10 eur.

můžete mi to tedy někdo přeložit do češtiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
13.6.16 12:38

Ahojky snad někdo poradí chci objednat nějaké oblečení pro syna má 122cm bude mu velikostně oblečení které píšou 130cm? Sedí to nebo mám vzít ještě větší? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16164
13.6.16 12:42

@tehulka001 já dycky beru tu velikost jakou zrovna má :nevim: věčinou podtim inzerátem sou tabulky na kolik cm to odpovídá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
13.6.16 12:49

@Kriss Tina Na tabulky jsem koukala jen mám strach aby to opravdu sedělo většinou jsem četla že se má brát o dvě čísla větší aby to sedělo ale nevím jestli to platí i u dětských velikostí dceři jsem objednávala z Wish lacláčky velikost 95 a sedí jí to teď akorát a má 74cm proto se ptám zda to opravdu sedí nebo vzít radši větší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama