Aliexpress? Situace

11.10.20 12:03

Aliexpress ? Situace

Dobré odpoledne, potřebovala bych poradit. Chci si něco objednat z Aliexpressu ale chci se zeptat že kamarádka si něco objednavala a přišlo ji to cca za měsíc a tak se chci zeptat kdybych to teď objednala myslíte že kvůli téhle situaci(korona) by to přišlo později nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20390
11.10.20 12:07

Mozne to je, tezko rict co bude. Me i v normální situaci ali chodilo treba za 6 tydnu, i 2 mesice nebyly vyjimka. Ted bych cekala i větší zpozdeni. Jestli to chces na vánoce, tak ted uz je to risk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4453
11.10.20 12:11

Poslední zboží mi přišlo nepochopitelně za 8 dnů. A opravdu z Číny, z žádného meziskladu, normální standardní dodání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12971
11.10.20 12:12

@Elenhorkova Nekdy to dojde treba za 2 tydny, jindy treba za 3 mesice. Standard je mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14840
11.10.20 12:39

Chlap si něco objednával pred zhruba 3 týdny. Za 7-8 dnu to měl doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
11.10.20 12:49
@Elenhorkova píše:
Dobré odpoledne, potřebovala bych poradit. Chci si něco objednat z Aliexpressu ale chci se zeptat že kamarádka si něco objednavala a přišlo ji to cca za měsíc a tak se chci zeptat kdybych to teď objednala myslíte že kvůli téhle situaci(korona) by to přišlo později nebo ne?

A proč se nezeptáš přímo daného obchodníka, jestli jeho uvedené dodaci doby u zboží sedí i vzhledem ke coronaviru?
Mám os. zkušenost, že to chodí snad ještě dříve, než před koronou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
11.10.20 12:52

@Elenhorkova tohle je individuální. Mě některé zboží nedorazilo třeba vůbec, ale obchodník peníze vrátil zpět. Některé zboží přišlo do 14 dní, některé bylo do ČR doručeno během týdne, ale zastavilo se na celní deklaraci a doručeno bylo za 2 měsíce. Zřejmě se celníci připravují na příští rok a vyměřování cla u všeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
11.10.20 12:54

Teď to půjde pomalu. Vánoce + poslední hurá lidí, co bez svých čínských cetek nemůžou být a clo platit nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12971
11.10.20 12:59
@roba18 píše:
@Elenhorkova tohle je individuální. Mě některé zboží nedorazilo třeba vůbec, ale obchodník peníze vrátil zpět. Některé zboží přišlo do 14 dní, některé bylo do ČR doručeno během týdne, ale zastavilo se na celní deklaraci a doručeno bylo za 2 měsíce. Zřejmě se celníci připravují na příští rok a vyměřování cla u všeho.

To zdrzeni je zalezitost posty. Jen na ni zalezi, jak rychle to predlozi k propusteni do volneho obehu. A pokud je to do 22€, pak je to jen formalita. Ale tech zasilek je proste moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12971
11.10.20 13:00
@MrsNorris píše:
Teď to půjde pomalu. Vánoce + poslední hurá lidí, co bez svých čínských cetek nemůžou být a clo platit nechtějí.

Nejde o clo (to se vymeruje az nad 150€), jde o DPH + poplatek poste za vyrizeni :zed:

Stejne cetky prodavaji nasi obchodnici, jen nekolikanasobne draz :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
11.10.20 13:02
@cecetka píše:
Nejde o clo (to se vymeruje az nad 150€), jde o DPH + poplatek poste za vyrizeni

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
11.10.20 13:06
@cecetka píše:
To zdrzeni je zalezitost posty. Jen na ni zalezi, jak rychle to predlozi k propusteni do volneho obehu. A pokud je to do 22€, pak je to jen formalita. Ale tech zasilek je proste moc.

od příštího roku se bude platit clo ze všech dodávek z Číny, tak se na to pravděpodobně už celníci připravují. ;) a lidi teď blázní a narychlo objednávají ještě bez cla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18355
11.10.20 13:20

Moje zkušenost je ta, že to teď chodí daleko dřív. Upadá ekonomika, všude jsou volný výrobni a dopravní kapacity. Brutálně klesla letecká přeprava osob a tak se na maximum využívá na dopravu zboží. Co šlo dřív po moři v kontejnerech, to teď často pošlou letadlem. Akorát ty celníci to brzdí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4453
11.10.20 13:42

Proclívané věci mi chodí pořád stejně, např. z USA 7 days.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12971
11.10.20 13:50
@roba18 píše:
od příštího roku se bude platit clo ze všech dodávek z Číny, tak se na to pravděpodobně už celníci připravují. ;) a lidi teď blázní a narychlo objednávají ještě bez cla.

Od noveho roku se bude platit DPH. Clo nadale zustane az u zasilek nad 150€.
Jak uz jsem. psala, rychlost odbaveni je zalezitosti posty. Zalezi na ni, jak rychle poda navrh na propusteni zasilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat