Alimenty na dítě 10 let

493
1.9.20 08:41

Alimenty na dítě 10 let

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, klidně anonym, kolik vám cca přijde adekvátní nebo máte alimenty na dítě 10 let? Vím, že v tom hraje roli spousta faktorů, ale dejme tomu že oba rodiče vydělávají +- 20000. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4156
1.9.20 08:46

Jsou na to doporučující tabulky pro soudy a na internetu i kalkulačky. Jde o to v jaké péči bude (střídavá, společná, výhradní, v jakém poměru…), kolik má povinný vyživovacích povinností a závazků, zdravotní stav dítěte, apod… Nejlépe vám to ve vaší konkrétní situaci řekne právník. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 08:52
@Zuzee87 píše:
Jsou na to doporučující tabulky pro soudy a na internetu i kalkulačky. Jde o to v jaké péči bude (střídavá, společná, výhradní, v jakém poměru…), kolik má povinný vyživovacích povinností a závazků, zdravotní stav dítěte, apod… Nejlépe vám to ve vaší konkrétní situaci řekne právník. ;)

Díky. No právě že je jen v mé péči, otec si jí bere jednou za 14 dní a mám nastaveno už 5 let 2000. Plus přidává na větší výdaje. Chtěla bych alespoň 3000 tak jsem chtěla vědět jestli to je reálné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18666
1.9.20 08:57

@Kirstenn ty vetsi vydaje mate soudne nebo to dava dobrovolne? Ale ty 3000kc jsou reálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 09:25
@Kriss Tina píše:
@Kirstenn ty vetsi vydaje mate soudne nebo to dava dobrovolne? Ale ty 3000kc jsou reálné.

Máme to dané soudem. Dobře zkusím to díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 09:54

Zkusila bych 3.500…zase je to na celý druhý stupeň ZŠ.

Já mám po dohodě 4.000 a ex také přispívá navíc, syn je u něj 8-10 dní v měsíci. Syn má poměrně drahé koníčky jako hokej a chov králíků, rybaření. Ty platíme napůl nebo podle dohody.
Teď mi bude dávat 6.000, protože jsem se rozešla s partnerem a jsem dlouhodobě na nemocenské. Tak nechce aby jsme strádali.

Má 25.000-30.000 výplatu a k tomu okolo 15.000 diety.

Takže bych se těch 3.500 nebála ;) však to nemáš pro sebe…

• Citovat
  • Nahlásit
3195
1.9.20 10:06

Dle tabulek ti vychází při jeho čistém platu 20tisíc (fakt jen tolik??) částka na 10leté dítě 2600-3400Kč…
takže bych chtěla 3200Kč plus rok zpětně tento rozdíl tj. 12×1200Kč (často soudy takto rozhodnou, když o to požádáš.. a budeš mít k dispozici větší částku třeba na noťas pro dítě, nábytek apod.)
to zpětné výživné se zdůvodní tím, že významná změna poměrů na straně dítěte nastala již přechodem na základní školu, ale od té doby jsi o zvýšení nežádala
soud ti trojku určo dá a i to zpětné odhaduji pozitivně
u našeho OS bys to dostala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 10:18

Děkuji za reakce. No zkusím to. Zpětně asi ne, měl insolvenci proto jsem měla 5 let jen 2000. Já nevím jestli bere těch 20 000 přesně, neřekne mi to. Já teď dělám jen na 3/4 uvazku a nemám ani těch 20 000. Ale chodím ještě na brigády. A on i já máme partnery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 10:22
@Anonymní píše:
Zkusila bych 3.500…zase je to na celý druhý stupeň ZŠ.

Já mám po dohodě 4.000 a ex také přispívá navíc, syn je u něj 8-10 dní v měsíci. Syn má poměrně drahé koníčky jako hokej a chov králíků, rybaření. Ty platíme napůl nebo podle dohody.
Teď mi bude dávat 6.000, protože jsem se rozešla s partnerem a jsem dlouhodobě na nemocenské. Tak nechce aby jsme strádali.

Má 25.000-30.000 výplatu a k tomu okolo 15.000 diety.

Takže bych se těch 3.500 nebála ;) však to nemáš pro sebe…

Diky. Tak to máte super. Můj ex je bohužel takový případ že si myslí že mi dává až moc. A že já si z toho snad kupuju pro sebe :zed: Dcera chodí na florbal a na výtvarku to jsou nějaké 3000. Za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
1.9.20 10:38

@Kirstenn A s ex teda není domluva? Psala jsi, že ti i přispívá nad rámec výživného. Protože se může stát, že soud mu to klidně zvedne třeba o 1500 Kč, ještě bude muset doplatit zpětně, peníze sice dostaneš, ale taky se může zaseknout a pak už nedostaneš nic navíc, protože nad rámec výživného přispívat není jeho povinnost :nevim:

Edit : teď čtu, že ty „platby navíc“ má dáno soudně :think: tak to pak jo, já myslela, že na dítě přispěje dobrovolně… Ta to by mohli přiklepnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
1.9.20 10:52

@Kirstenn jaký má plat (resp. jaký přesně měl oficiální příjem v posledních 6měsích své insolvence) zjistíš ve volně přístupné poslední zprávě insolvenčního zprávě o plnění oddlužení na jméno (ex) ZDE :
https://isir.justice.cz/…mon/index.do

dle toho si pak jeho příjem hoď do Kalkulačky výživného (volně na netu)

výživné zpětně žádat můžeš (pokud už má insolvenci ukončenou), dítě za jeho ins. nemůže, naopak je to argument pro tvé plus, nikoliv mínus…
nebuď blbá proboha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 11:21

@Danda24 není bohužel, teď má přispět na školu 1000 a musí si na to někde půjčit prý. Ale to, že škola začíná dnes a musí mít všechny věci ho nezajímá. Ještě jsem mu ani neřekla, že to chci zvýšit. Samotného ho to ani nenapadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 11:27

Přesně nebuď blbá a žádej o co můžeš.
Osobně nevím jestli bych žádala i zpětně, ale můžeš až tři roky…
Také můžeš pro dítě navrhnout širší styk než jednou za 14 dní a upravit podle potřeb prázdniny atd.
Syn je u táty jednou za 14 dní od pátku do pondělí a pak přes týden podle mojí práce na jednu noc.
Hodně mi to pomáhá, můžu mít díky tomu pracovní víkendy a nemusím si zajišťovat hlídání.
Taky syn má s tátou pěkný program a díky styku ve všední dny bývalý vidí co péče o dítě obnáší a podílí se i na výdajích na různá divadla nebo obědy, koupí mu boty do tv, ale to sám od sebe-ale protože vidí, že je to potřeba. Taky se díky tomu se synem učí a připravuje do školy. Nemá syna jen na zábavu jednou za dva týdny o víkendu.
Taky máme občas mráčky, začátky byly těžké…ale i teď je ex rád a máme kamarádský vztah.

Hodně mých kamarádek to moc nechápe a děti otcům dávat nechtějí. Ale já vidím jak to synovi prospívá, jak má díky rozšířenému styku i pěkné vztahy s babičkou a zbytkem rodiny od bývalého.
A to je do života velké plus.

• Citovat
  • Nahlásit
493
1.9.20 11:28
@Lucy75 píše:
@Kirstenn jaký má plat (resp. jaký přesně měl oficiální příjem v posledních 6měsích své insolvence) zjistíš ve volně přístupné poslední zprávě insolvenčního zprávě o plnění oddlužení na jméno (ex) ZDE :
https://isir.justice.cz/…mon/index.do

dle toho si pak jeho příjem hoď do Kalkulačky výživného (volně na netu)

výživné zpětně žádat můžeš (pokud už má insolvenci ukončenou), dítě za jeho ins. nemůže, naopak je to argument pro tvé plus, nikoliv mínus…
nebuď blbá proboha

Díky koukala jsem a naposled tam měl v roce 2018 necelých 18 což si myslím že už má určitě víc. V těch posledních letech to není. Podívám se kolik berou průměrně v té firmě. Ale díky za tip, vůbec jsem nevěděla, že to jde dohledat. Já právě žádala víc před 5-ti lety a zvýšili jen o 500 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
1.9.20 11:32
@Anonymní píše:
Přesně nebuď blbá a žádej o co můžeš.
Osobně nevím jestli bych žádala i zpětně, ale můžeš až tři roky…
Také můžeš pro dítě navrhnout širší styk než jednou za 14 dní a upravit podle potřeb prázdniny atd.
Syn je u táty jednou za 14 dní od pátku do pondělí a pak přes týden podle mojí práce na jednu noc.
Hodně mi to pomáhá, můžu mít díky tomu pracovní víkendy a nemusím si zajišťovat hlídání.
Taky syn má s tátou pěkný program a díky styku ve všední dny bývalý vidí co péče o dítě obnáší a podílí se i na výdajích na různá divadla nebo obědy, koupí mu boty do tv, ale to sám od sebe-ale protože vidí, že je to potřeba. Taky se díky tomu se synem učí a připravuje do školy. Nemá syna jen na zábavu jednou za dva týdny o víkendu.
Taky máme občas mráčky, začátky byly těžké…ale i teď je ex rád a máme kamarádský vztah.Hodně mých kamarádek to moc nechápe a děti otcům dávat nechtějí. Ale já vidím jak to synovi prospívá, jak má díky rozšířenému styku i pěkné vztahy s babičkou a zbytkem rodiny od bývalého.
A to je do života velké plus.

Díky, no on bydlí dvě hodiny autem odsud a ani jeden auto nemáme, takže to asi není moc reálné. A bydlí s partnerkou v garsonce. Já bych mu dceru klidně dávala častěji, zkusím mu to navrhnout, ať si to taky zkusí. Museli jsme ji koupit notebook když se musela učit online v karanténě, teď chce nový tel, má kapesné, jezdím s ní k dr pravidelně. On jí něco koupí jen k narozeninám i oblečení jí k němu musím dávat. Tak zkusím těch 3500 asi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama