Alkohol ničí vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 06:26
Alkohol ničí vztah

Je před Vánoci a je mi smutno. Asi jsem si definitivně přiznala, že přítel je alkoholik. Žijem spolu 5 let a příští rok jsme se chtěli vzít. Miluju svého J. a vím, že i on mě. Ale alkohol začal ničit vše, co bylo hezké. Přítel večer po práci vždycky vypil 3-4 piva, v podstatě skoro každý den, ale vše bylo v pořádku, nic to neovlivňovalo. Jen 3× ročně s kamarádama, když něco slavili, se opil více a byl pak strašně nepříjemný, hádavý a sprostý. Vadilo mi to, ale 3× ročně jsem to akceptovala. Jenže jak běží čas, přítel se mění. Každý den dál pije 4-5 piv, ale často má pak hroznou náladu, kdy uráží každého, kdo mu přijde do cesty, nejvíc mě, jsem nejblíž. Už jsem si o sobě vyslechla opravdu hrozné věci. Ráno se pak někdy omluví, jindy dělá jako by nic. Jednou týdně takováhle situace je. Stává se ze mě uzlíček nervů, po jeho řečech ztrácím sebevědomí. On zastává názor, že opilecké řeči se nemůžou brát vážně. Pomalu vidím, jak tyto příhody mění náš vztah. Jak se ten super chlap postupně mění a nemá už ani potřebu se za své chování omlouvat. On samozřejmě nemá pocit, že problém je tak velký a měl by se řešit. Já nepiju vůbec, alkohol ani domů nekupuju. Už jsme to samozřejmě řešili několikrát, ale nikam to nevede. Definitivně jsem si uvědomila, že je tohle nemá cenu, protože bude čím dál hůř. Moc to bolí, vyjma alkoholu je to super chlap. Pomoc odmítá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
růžový achát
Kelišová 5714 příspěvků 22.12.18 06:36

Vyhodit nebo odejít! Dej si na Vánoce nový život ať se třeba uchlastá.Taková je jeho volba a ty se ho už nesnaž zachraňovat.Honem rychle teď už přemýšlej jak si zařídíš nové bydlení a nevracej se. Zničila by sis celý život!

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4027 příspěvků 22.12.18 06:37

:hug: rychle pryc

Vladka23
Ukecaná baba ;) 2001 příspěvků 22.12.18 06:38

Ahoj jsem na tom podobně :( takže úplně chápu jak ti je :,( můj přítel se ale háji tím že je normalni chlap a ma pivo rád. Hádáme se každou chvyly kvuli tomu. Už jsem mu řekla že mě takovyhle vztah nebavi :,( :,( takže teď je to u nás jen na něm. Musíš mu dát nůž na krk a když to nepomůže odejit od něj. Já u nás tomu dávám do konce roku a když se nevzpamatuje půjdeme od sebe. Bude to sice hodně bolet ale jinak to nepujde. :,( :,(

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 22.12.18 06:38

Je mi tě hrozně líto, já sama k alkoholu vztah nemám a nemám ráda opilé lidi, protože jak píšeš, alkohol dokáže zničit vztah a zadělat na spoustu problémů. Jediné, co můžeš teď udělat, je to, že odejdeš, předtím mu řekneš vše co máš na srdci a budeš doufat, že si uvědomí že o tebe definitivně přijde, pokud něco neudělá. Akorát se bojím, aby nezačal ještě víc pít…já vůbec nevím co poradit, s lidmi co pijí se nedá vůbec mluvit, protože si svůj problém nepřipouští :nevim: :nevim: :nevim:

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4027 příspěvků 22.12.18 06:42

@malone.v jestli zacne vic pit, je to jeho blbost, je to dospelej chlap
@Vladka23 to fakt nema smysl, bez hlubsiho pochopeni a leceni by se k tomu stejne vracel… prej normalni chlap :roll:

Ja teda nechapu, ze nekomu muze pripadat normalni, kdyz chlap denne pije 3-4 piva.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 22.12.18 06:43

Bohužel, rozchod je jedine řešení, jak si nepokazis život. Ve škole nám profesor říkal dobre si vyberte partnera. Pokud pije každý den nebo několikrát do tydne pivo nebo ještě hur tvrdý alkohol, utikejte co můžete. I pivo každý den je proste špatne a zničí vám to život. A kolikrát si za ten můj život vzpomenu na tyhle slova když vidím kolem sebe lidi co pijou …holt zvednout kotvy a i přes bolest odejít, nevěřit na sliby atd on jiný nebude. Rozhodne ne svatba a už vůbec ne dítě, proste bohužel konec je jedine reseni.

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 22.12.18 06:46

@rozand Já chápu zakladatelku v tom, že je těžké odejít a je jí líto, když vidí, co se s jejím milovaným chlapem děje, i když si za to může sám. Protože ho zřejmě znala jako skvělého člověka, se kterým byla dlouho. Je to jeho blbost, v tom samozřejmě souhlasím.

Příspěvek upraven 22.12.18 v 07:17

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 07:07

Děkuju všem za názory. Vím, že si za to můžu sama. Nechtěla jsem to vidět a pořád ho omlouvala a viděla všechno to dobré. Nůž na krk už dostal několikrát, ale samozřejmě jen s krátkodobým zlepšením. Já se chtěla jen vypovídat, padly na mě Vánoce a je mi smutno. Sama už vím, že konce vztahu je nevyhnutelný…Krásné Vánoce všem…

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 22.12.18 07:17
@Anonymní píše:
Děkuju všem za názory. Vím, že si za to můžu sama. Nechtěla jsem to vidět a pořád ho omlouvala a viděla všechno to dobré. Nůž na krk už dostal několikrát, ale samozřejmě jen s krátkodobým zlepšením. Já se chtěla jen vypovídat, padly na mě Vánoce a je mi smutno. Sama už vím, že konce vztahu je nevyhnutelný…Krásné Vánoce všem…

v mém příspěvku jsem chtěla napsat, že si za to může sám, ten tvůj, ne ty :-) promiň, došlo mi to až když si tu čtu tvůj příspěvek, jak bys za to mohla moct ty…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 07:25

Díky :) Ale vím, že je i chyba ve mně. Dlouho jsem to omlouvala a nepřiznala jsem si, že se problém zhoršuje. Pořád jsem věřila, že mě za alkohol nevymění a už se to nebude opakovat.

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 22.12.18 07:30
@Anonymní píše:
Díky :) Ale vím, že je i chyba ve mně. Dlouho jsem to omlouvala a nepřiznala jsem si, že se problém zhoršuje. Pořád jsem věřila, že mě za alkohol nevymění a už se to nebude opakovat.

měla bych to úplně stejně jako ty, taky bych věřila do poslední chvíle. měl by si tohle přečíst, poznal by, jak moc ho miluješ, věřím, že tohle bude mít ještě šťastný konec…musí si uvědomit, že má problém. Je to těžké, mám pocit, že dneska má s alkoholem problém už každý druhý :-(

Novire
Neúnavná pisatelka 19877 příspěvků 22.12.18 07:49

Čím déle s ním budeš, tím déle mu umožňuješ dál pít.
Musí hlavně on chtít něco dělat, ty ho nedonutíš ani nepřemluvíš k ničemu.
Zkusila bych protialkoholní poradnu - můžeš tam jít i ty sama, poradí co a jak.

http://www.napivosrozumem.cz/…ntra-pomoci/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 08:09

Je dobře, že jsi rozhodnuta a vidíš, že vaše budoucnost je jít si každý svou cestou. Teď je to pivo, za chvíli si dá 1 panáka, za další čas 2 panáky, víno a skončí jen u tvrdého, protože pivo už mu „nebude dávat“. Mám to v okolí, tak vím, o čem mluvím.

sediza
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 22.12.18 08:11

Zabalila bych si věci a napsala mu dopis, se vzkazem, že mu děkuješ za vše hezké, ale že ho alkohol změnil tak, že už to není on, ten koho jsi milovala. A že to mění i tebe ..Už by mě neviděl. A pokud by přišel s tím, že už měsíc abstinuje, dala bych mu šanci. Pravděpodobně ale bude pít víc a víc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >