alkohol v prvním týdnu těh.?!?

ED
64
19.11.06 16:20

alkohol v prvním týdnu těh.?!?

Ahoj všichni,

zjistila jsem že jsem těhotná, miminko si moc a moc přejeme, ale zpětně jsem si uvědomila, že v prvním týdnu (tj. pár dní po možném početí) jsem si dopřávála dost velkou míru alkoholu na jednom večírku. Sice jen víno, ale bylo toho až až a i jsem tam vykouřila několik cigaret. Teď se děsím, že to může mít nějaký vliv na vývoj plodu.
Chápu, že dokud to žena nezjistí že je těhu, tak si občas každá dáme nějakou tu skleničku, ale to u mě bylo tentkrát trošku víc skleniček.

Ach jo, strašně mě to trápí a zatím se nedokážu z mého těhotenství naplno radovat. Mám strach a výčitky.

děkuju za jakoukoliv odpověd

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

380
19.11.06 16:50

Hlavne klid, proste jsi to nevedela, tak za to nemuzes. Deti s downovym syndromem se rodi bez 1 chromozomu a to se stane uz pri poceti, aspon myslim, takze alkohol na to nemusi mit vliv. S tema cigaretama… Stydim se ale v tehotenstvi jsem si sem tam dala, proste zavislacek a mam krasny zdravy miminko. V prvnim trimestru se delaji tripple testy a ty by meli zjistit jak na tom prcek je a nebo muzes pozadat o amnio abys mela klid. Tak nevysiluj, porad se s gyndarem a uzivej si pohodove tehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.11.06 16:56

Klid. Vliv by to mít nemělo. Ale stejně snad prvních 20 dnů dítě není vyživováno od matky tedy dítě… No a já sem si aniž bych věděla že jsem těhu neužívala jen piva ale na jedné akci i hojnost tvrdýho stejně tak u prního těhu a holky sou v pořádku. Některý ženy v těhu celou dobu kouří, pijí nebo drogují a většinou mají taky normální děti akorát se rodí se závislostí tak si nědělej hlavu že ses jednou opila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13858
19.11.06 17:00

ahoj Evo,

neboj se, to bude v pohodě. v chytrých knížkách se praví, že v prvních týdnech to je hop nebo trop. takže miminko bude úplně v pořádku, jinak by se neuchytilo. a netrap se tím, já jsem otěhotněla před silvestrem a ten jsme si pořádně užívali. a v září se mi narodila nádherná a úplně zdravá holčička. tak si krásně užívej těhotenství, všechno bude v naprostém pořádku. a jestli můžu poradit literaturu, tak se mi moc osvědčila knížka „Co čekat v radostném očekávání“. už ale nevím autora.
zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
19.11.06 17:25

Ahoj Evo,
opravdu se neboj.Já byla asi ve 2-3 tt a zapíjela jsem čerstvě narozenou holčičku kamarádky a neměla jsem jen víno.Myslím si,že můžeš být v klidu a užívat si své těhotenství.......
Renata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
19.11.06 18:10

Tak všem moc a moc díky, strašně jste mě uklidnily.
Asi jsem potřebovala slyšet, že nejsem jediná, komu se něco takového stalo.

díky

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
19.11.06 18:26

Trvá nějaký ten týden než je funkční placenta . Četla jsem že to příroda moc dobře zařídila a pokud žena ještě neví že je těhotná, nevadí ani alkohol, ani cigarety. Vždyť jen první týden trvá než dojde k uhnízdění. Buď v poho a začni si to užívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.11.06 19:19

Klid!
já byla už pár dnů těhotná-něvědla jsem to- a v té době jsem se vdávala…Ve svůj svatební den jsem vypila-několik piv, panáků, víno, kávy, večer na pařbě dvě mojita a doma v horké vaně láhev vína s manželem…ráno po probuzení jsme hned na lačno šli na dvě točené pivka…:)))) a výsledek vidíš na metříku:) K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
19.11.06 19:32

ahoj

já při prvním těhu byla zrovna sjíždět řeku:o) a to sjíždění se neobejde bez zastávek v hospodách a oblíbeného pivečka… že jsem těhu jsem zjistila až po příjezdu z vody:o() takže chápu jak se cítíš… můj gynekolog se nad mými obavami pousmál a říkal, že kdyby to nějaký vliv mělo, tak se každé třetí dítě rodí s nějakým postižením…
A jak už bylo řečeno v tak časném stádiu platí hop nebo trop… i když jsem někde četla že k faktickému poškození vnějšími vlivy může dojít až od 5 tt a to už žena většinou ví že je těhu… (už si přesně napamtuju proč psali že je možné nejvíc škod nadělat v 5-7 tt… bohužel… souviselo to nějak s vývojem embrya)

Takže se určitě netrap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
19.11.06 20:12

Ahoj, tak to já byla zrovna na horách s kamarádama, před odjezdem jsem si dělala test a vyšel negativní. No a na horách se samozřejmě slavilo a hooodně. I tak, že mi ráno nebylo dobře. Pak mě bohužel chytil zub(asi jak jsem byla těhotná), takže přišly na řadu prášky proti bolesti a pak zubař i s RTG. Když jsem se vrátila domů, tak mi vyšel pozitivní test(a to už jsem byla druhý týden těhotná, takže to bylo horší). No a dnes mam zdravýho ročního prcka(ťuk ťuk-musim to zaklepat). Takže buď v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama