Angína virová vs. bakteriální

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jahudka84
Kelišová 6587 příspěvků 18.08.10 19:39
Angína virová vs. bakteriální

Ahojky,
já dostala angínu. Podle mé dr bakteriální na antibiotika. Můj syn pár dní po mě horečky, evidentně bolest v krku, nejí, nepije.. koukla jsem mu tam a opravdu má mandle oteklé a rudé. Byli jsme na pohotovosti (pro zasvěcené - Bulovka - neslyšela jsem onich nic dobrého, ale nebylo moc na výběr), kde nám báby řekly, že prý má virovou angínu a na antb to není.
Je možné, abych já měla bakteriální, přesně pár dní po mě jí dostal malej a přesto nebyla ode mě a byla virová? Přijde mi to celý nějaký divný, obzvlášť v souvislosti s tím, co vím o pohotovosti na Bulovce.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Theresa
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.08.10 20:19

Tohle tady asi nevyřešíme. Na to by byly potřeba stěry a do laborky s nima :wink:

Jahudka84
Kelišová 6587 příspěvků 18.08.10 20:21
Theresa píše:
Tohle tady asi nevyřešíme. Na to by byly potřeba stěry a do laborky s nima :wink:

taky jsem si říkala, že by mě zajímalo z čeho všichni od oka jsou schopný říct jakého původu ta angína je :roll:

Theresa
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.08.10 20:28

No já taky docela často žasnu. Jako oba máte tu samou angínu. Otázka zní, kdo se trefil :nevim:

Já mám známou a její dcera taky, angínu, léčili jí 4 týdny a pořád se to zhoršovalo…Tak jí říkám, jestli by s ní nechtěla jít na ORL místo k dětský. No holka měla hnisavou angínu a celou dobu jí dětská léčila na něco jinýho :roll:

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 18.08.10 20:35

Tak o virové angíně slyším poprvé v životě a žiji si v blaženém dojmu, že angína je jaksi z definice bakteriální. :roll:
Kuk na googlu a ona asi fakt existuje :-) No jestli je ti po ATB líp, tak je to asi jasné. Dík za varování před Bulovkou ;-)
ATB jsou ale hrozný dryák, kdyby byla naděje, že je virová, stálo by to za pokus. Ale na to jsou ty cpr testy, to by se mělo dát udělat rychle, ne?

nozu
Extra třída :D 10257 příspěvků 18.08.10 20:36

jahudko a to to poznali jen z pohledu do krku? to by chtělo výtěry a taky CRP. podle toho se pozná, zda je nemoc virová nebo bakteriální. co si takhle i se synem zajít rovnou na ORL?

nozu
Extra třída :D 10257 příspěvků 18.08.10 20:37

Mae, CRP test je do 10 minut - píchnou do prstu, odeberou krev do pipety a za chvilku jsou výsledky…

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 18.08.10 20:41

Nozu: jo, tak to jsem to trefila :andel: Dala jsem si takovou práci najít dětskou Dr, co to má v ordinaci a za čtyři roky jsme to ještě nepotřebovali (klep klep), tak pořád nevím, jak to chodí v praxi :-D
Ale v nemocnici by to snad měli být schopní provést…?

nozu
Extra třída :D 10257 příspěvků 18.08.10 20:44

jj, já to mám otestované na sobě i na malé. takže z praxe znám velmi dobře.

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 18.08.10 21:02

Tak nevím jestli je možné, ab od tebe pokavaď jsi měla klasickou bakteriální, tj. streptokoka ve výtěru, chytla malá virovou. to je divné. Jedině tobě jestli nedělali výtěr, tak jestli se nesekli. Ale náš malý měl virovou, doktorka ji nazývala myslím herpangína. První den si nebyla jistá, udělala výtěr, streptokok nebyl a dostal injekci b vitamínu a za tři dny byl opravdu dobrý. Prý v tom krku měl nějaké puchýřky. A pak se mu to udělalo i někde na obličeji.

Brontik
Kelišová 7005 příspěvků 18.08.10 21:32
Jahudka84 píše:
Přijde mi to celý nějaký divný, obzvlášť v souvislosti s tím, co vím o pohotovosti na Bulovce.

Nezlob se na mne, ale já mám s pohotovostí na Bulovce jenom dobré zkušenosti.A nebo jsem měla prostě pokaždé sttěstí na Dr.
Bohužel nemaj tam k dispozici CRP, takže ho tam neudělaj. Leda, že bys na něm trvala a vzali dítěti krev na oddělení… Vím, že když je to opravdu nutný, tak to dělají, ale záleží na Dr.
Pokud bys chtěla jít na ORL, tak doporučuji Polikliniku Mazurskou, jde se tam vchodem, co je lékárna.

Jahudka84
Kelišová 6587 příspěvků 18.08.10 21:49

Děkuju všem za příspěvky.

Zítra se teda pokusím sebrat a doplazit k dr a vymlátit z ní nějaké testy.

Add Bulovka: neni to jen má zkušenost, ale x krát jsem slyšela hodně špatné zkušenosti, kdy pomalu nepoznají ani vraženou třísku a nic tak nějak neřeší… jsou to jen zkušenosti moje i mého okolí, samozřejmě to neznamená, že občas někdo nemůže mít štěstí na dobře naloženého doktora, který dělá zodpovědně svou práci… tak je to asi všude. Někde víc, někdě míň.

Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 18.08.10 22:05

No, ona se i bakterialni angina vyleci bez ATB, priznaky odezni tak nejak podobne, akorat je clovek delsi dobu roznasecem, bohuzel az 3 tydny. Jinak take by se mi nelibilo diagnostikovat ji od pohledu. Chce to vyter. L.

inko z  18.08.10 23:12

Ahojky, my máme s virovou angínou hojné zkušenosti…si troufnu tvrdit. V krku a na mandlích jsou takové jakoby tečky nebo mini puchýřky, mandle nejsou celé rudé ani krk. Bolí to opravdu snad víc než klasická angína. Přejde to do 3-max 5 dnů.Doporučuje se kloktat třeba šalvěj, jíst B-komplex a osvědčil se i Borax 9. Děti to chytali lehce od sebe, i já, ale průběh se lišil. Od horeček, jen po bolest v krku. Crp zvýšené nějak moc nebylo. Jo a ohledně chorob, každý se učíme…dcera měla i ruce, noha, pusa.....nemoc, měla na ploskách, dlaních a v puse loupající se puchýřky. Sem si tehdy myslela, že si dr dělá legraci. 8-o Majka.

majka11
Kecalka 236 příspěvků 18.08.10 23:14

Omlouvám se za inko, byla jsem vypnuta....... Majka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

OBRAZEM: Koupání před 50 lety: s nubianem, kostkovanou dekou a matračkou

Jít se koupat znamenalo ještě před půl stoletím vyjít ze vrat a k vodě urazit... číst dále >

Reklama