Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj,
holky, prosím vás, asi jsem už padla na hlavu. Jsem v 8tt a večer si v klidu chystám své drahé polovicce večeři - mozarellu obalenou v anglické slanině. Bohužel jsem neodolala a zdibla jsem si kousek anglické. Pak na etiketě čtu, že je sýrová, tepelné neopracovana.
Je to problém? Byl to fakt kousicek tak centimetr. 😶 😶 Nebo se mám bát/nějak to řešit?
Nejvyšší čas uložit si číslo na toxikologickou linku, jestli budeš s dítětem kvůli každé blbině takhle vyšilovat ![]()
Pokud byla slanina čerstvá, opravdu se ti nic stát nemůže.
Anglicka je uzena, ne? Správně uskladnena vydrzi měsíce, takze to „syrové maso“ uplne nebude
. Neplasila bych…
@Kri.s.ty.nana jo, problem to byt muze, ale nejspis nebude. Snedla si tepelne neopracovany maso. Co chces slyset? Priste si dej pozor. Tady se ti budou vsichni hrdinky smat, ze to je v pohode a nic to udelat nemuze, ze jedly i tatarak apod a v pohode….. ale udelat to samozrejme neco muze a je úplne jedno, kolik toho snis, staci kousek… 100krat se nic nestane a pak jednou jo…
Riziko je minimální, ale tepelně neopracovaným výrobkům bych se pro příště raději vyhnula ![]()
Pro klid duše si můžeš dát probiotika nebo medicinální uhlí, ale je to zbytečné.
Víš kolik takto rádoby podezřelých potravin za těhotenství ještě spořádáš a zjistíš to až posléze?
@Mar__tanka1983 píše: Více
Když je uzená studeným kouřem, tak ten brebery nezabije.
Hele a fakt je tepelně neupravená?
Nějak určitě musí být.
Anglická slanina se udí ne?
Já ji totiž jedla v těhotenství běžně…
@Jahru píše: Více
Ty Jo, tak to by mě nenapadlo.
Já ty potraviny v těhotenství vůbec nezkoumala ![]()
Děkuji za info ![]()
@Markéta188 píše: Více
Je anglicka a anglicka. Nektery jsou normalne tepelne opracovany.
@DandátkoP píše: Více
No já kupovala taky takové ty vakuované, ale nikdy mě nenapadlo, že by mohla být tepelně neopracovaná ![]()
Neřeknu jednou, ale Já ji jedla v těhotenství tedy ve velkým. Naštěstí dcera má už 2 roky.
Tak příští těhotenství si musím dát větší pozor.
@Markéta188 píše: Více
Jo, ale i tak. Ja co na anglickou koukala, tak casto byva tepelne opracovana, prave i tahle balena.
Jak jsem psala, nekdo to bude jist cely tehotenstvi a nic se nestane a pak nekdo vytahne cernyho petra.
Ale treba cca mesic zpet byla objevena listerioza v nejaky baleny sunce i, zrejme spatna hygiena nejakyho zamestnance. ![]()
Zítra je pálení čarodějnic. Dobré špekáčky od řezníka máš koupené? Jestli ne. Tak ráno napravit. Kde se hrabe troška slaniny
.
@Kelsey píše: Více
Ty jsou tepelne opracovany.
Ale zitra se tu urcite nejaka diskuze objevi. ![]()