Ani PPM ani rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dada666
Nováček 10 příspěvků 25.03.18 04:03
Ani PPM ani rodičák

Zdravím v prosinci mi skončila smlouva v Německu tak jsem šla chvíli před porodem do Čech na pracák abych rodila doma. Nárok na PPM nic, podporu mi budou schvalovat v červnu nebo zamitat a rodičák mi zamítli co teď?? Od ledna bez peněz a otec dítěte mi dal jeden měsíc 50 euro a druhej měsíc jeden nutrilon a jedny plínky ???? pracuje a žije v Německu a je to vážně hňup

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10144 příspěvků 25.03.18 04:50

V Nemecku zazadat nemuzes? Ja jsem resila neco uplne jineho, ale bylo mi receno, ze v takovych pripadech se posuzuji oba rodice, pokud je otec ekonomicky aktivni v Nemecku, tak by za celou rodinu melo byt „socialne odpovedne“ (nebo jak to nazvat) Nemecko, ze to je tak v ramci EU reseno. Jinak asi jak vsichni - zazadat o vyzivne od otce jako prvni, dojit na socialku a zjistit, jestli ti nepriznaji jine davky (hmotnou nouzi nebo neco, v tom se neorientuji)

Dada666
Nováček 10 příspěvků 25.03.18 06:01

Než mi zamítli ppm v Čechách musela jsem žádat v de tam to zamítli jako první otec dítěte měl co dělat aby semnou vůbec vyplnil papíry na rodičák a když jsem se ptala na přídavky tak řekl že už nemá pracovní smlouvu jenom aby to nemusel řešit. Hmotná nouze? Bydlím u rodičů berou důchody takže vyživovací povinnost a mám auto tak ho prej mám prodat. Nemít depky z veřejných prostředků tak možná.. Vůbec nwm co dál

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 25.03.18 06:27

Je to hrozné, ale měla jsi o tom, co bude přemýšlet dřív. Zkusila bych poprosit mamku o hlídání a šla do práce alespoň na par hodin.

Dada666
Nováček 10 příspěvků 25.03.18 07:27

Mimi je 6 týdnů jsem po císaři a i na mě je to ještě brzy a já přemýšlela jsem o tom co bude akorát v mým světě má nárok na peníze na dítě každej ????

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 25.03.18 07:42
@Dada666 píše:
Mimi je 6 týdnů jsem po císaři a i na mě je to ještě brzy a já přemýšlela jsem o tom co bude akorát v mým světě má nárok na peníze na dítě každej ????

Jak kazdej? Pracovalas v Nemecku, to nemas nic nasetreno? Ty jsi tam pracovala na černo, ze tam na nic nemas nárok? Neni jejich problem, ze mas neporadek v papirech, a že otce nic a nikdo nezajima nebo ze je, jak rikas hnup.

Ja netuším, jak to presne v Nemecku chodi, ale proc jsi tam nezazadala soudne o alimenty, kdyz se nestara?

Asi ti vazne nezbude nic jineho, nez si sehnat nejakou praci/brigadu alespon na par hodin tydne, pro zacatek, a poprosit maminku o hlidani.

Jake mas povolani? Slo by to delat z domu? Jazyk umis predpokladam. Mozna z toho by se dalo nejak odpichnout.

A auto prodej, pokud nezijete na konci sveta a jsi bez penez, tak neni co resit. :nevim:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 25.03.18 08:10

Pokud bys přispívala do systému ať v německu nebo u nás, nárok bys měla. Jelikož jsi makala na černo a tvůj parťák nejspíš taky, nemáš nárok na nic. Zaslouženě. Teď se starej. Nikdo jiný to za tebe neudělá. Všichni se staráme o své děti sami. Jen s tím rodzdílem, že my tady pracujeme oficiálně a díky tomu, že platíme daně máme pak nárok na peníze v případě, že se nám narodí děti. Ty jsi to dělala jinak, tudíž to máš teď taky jinak.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 25.03.18 08:45
@Judithkaj píše:
Pokud bys přispívala do systému ať v německu nebo u nás, nárok bys měla. Jelikož jsi makala na černo a tvůj parťák nejspíš taky, nemáš nárok na nic. Zaslouženě. Teď se starej. Nikdo jiný to za tebe neudělá. Všichni se staráme o své děti sami. Jen s tím rodzdílem, že my tady pracujeme oficiálně a díky tomu, že platíme daně máme pak nárok na peníze v případě, že se nám narodí děti. Ty jsi to dělala jinak, tudíž to máš teď taky jinak.
:palec:

pufik20
Kecalka 326 příspěvků 25.03.18 08:46

Zkušenosti s tímto nemám. Co zkusit nějakou skupinu na FB, Čechů žijících v Německu? Třeba ti poradí. :nevim:

Safija
Kecalka 240 příspěvků 25.03.18 09:16

No mne by docela zajimalo, cim oduvodnili zamitnuti poskytnuti rodicovskeho prispevku, podle zakona o SSP na to ma narok rodic, ktery celodenne pecuje o dite, je obcan CR a ma TP v CR, prijem se pro vznik naroku vubec neposuzuje

vulpes
Závislačka 4743 příspěvků 25.03.18 09:51
@Safija píše:
No mne by docela zajimalo, cim oduvodnili zamitnuti poskytnuti rodicovskeho prispevku, podle zakona o SSP na to ma narok rodic, ktery celodenne pecuje o dite, je obcan CR a ma TP v CR, prijem se pro vznik naroku vubec neposuzuje

já jsem taky žila v domění, že na RD mám nárok v každém případě (když nevzniká žádný nárok na MD). Ale o souvislosti s odvody nebo nedvody v zahraničí nevím opravdu nic, tak jsem se raději nevyjadřovala.

Pořešila bych hlavně ty alimenty!

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 25.03.18 09:56

@vulpes a nehraje tam roli to, ze zadala v DE? Je to takovy zmateny, treba doslo k nejakemu komunikacnimu šumu na tom urade, to se muze stat jedna dve ze. :nevim:

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 09:58

Souhlasím se @Safija. S jakým odůvodněním ti zamítli rodičovský příspěvek? Protože pokud tu máš trvalý pobyt, jsi občanem ČR a řádně celodenně pečuješ o dítě, měl by ti rodičovský příspěvek běžet místo mateřské. Nemůžeš si sice volit výši a délku, ale nárok na něj bys měla mít.

Dada666
Nováček 10 příspěvků 25.03.18 10:23

Zamítnutí že nejsem krytá v rámci sociálního systému- nezaměstnaná, nejsem samostatně výdělečně činná, nepobiram podporu ani důchod.. Podporu bych měla kdyby na pracáku pohli odložila jsem všechny smlouvy výplatní pásky před porodem jsem řešila pracák pomalu každej den. Řekla mi že musím počkat na papíry z Německa a tak že podporu odloží na červen.. Psali že kompetentní je sice Německo ale že tam přítel pracuje tak že by si zažádal on. Mám mu dát svoje dítě aby šel na rodičovskou a ještě na ní třeba jako platit? Kdo z vás by byl tak blbej?

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 25.03.18 10:29
@Dada666 píše:
Zamítnutí že nejsem krytá v rámci sociálního systému- nezaměstnaná, nejsem samostatně výdělečně činná, nepobiram podporu ani důchod.. Podporu bych měla kdyby na pracáku pohli odložila jsem všechny smlouvy výplatní pásky před porodem jsem řešila pracák pomalu každej den. Řekla mi že musím počkat na papíry z Německa a tak že podporu odloží na červen.. Psali že kompetentní je sice Německo ale že tam přítel pracuje tak že by si zažádal on. Mám mu dát svoje dítě aby šel na rodičovskou a ještě na ní třeba jako platit? Kdo z vás by byl tak blbej?

Ja tomu nerozumim, pises strasne zmatene…

RP ti zamitli protoze nejsi kryta v ramci socialniho systemu? Co je to za blbost? Mas tu trvaly pobyt a jsi obcan CR?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama