Antibiotika a vyrážka

3965
8.2.11 17:09

antibiotika a vyrážka

ahojky,prosím o radu
Malá 2 roky 3 měsíce,včera dostala antibiotika augmentin a dnes se osypala :cry: jsou to takové červené fleky které se rozšiřujou,nejvíce to má na vnitřní straně stehýnek a okolo krku,a už to leze na záda.Myslíte že je to z těch antibiotik?Měli to vaše děti?a čím máznout?zatím na to dávám fenistil gel.díky za vaše zkušenosti.H.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31634
8.2.11 18:02

Ano, syn měl v 18 měsících reakci na ATB Augumentin Duo sirup. Osypal se, měl pupínky po celém těle. Fleky to nebyly, to vím jistě. Jeli jsme na pohotovost, ATB mu vysadili. Alergie na peniciliny mu prokázána nebylo, Ospen a jiná penicilinová ATB snáší. Alternativu augumentinu zatím dostal Klacid. Dr. říkala, že to mohla být reakce na nějakou jinou složku tohoto léku.

Jen mě tak napadlo, proč dostala tyto ATB? Má prokázanou angínu, nález na průduškách? Měl vysoké CRP?
Flekanci, které popisuješ, se projevuje 5.dětská nemoc. Dcera ji prodělala v 5.měsících, netypický věk, je to nemoc právě tříletých až předškolních dětí. Měla 3 dny vysoké horečky, může ale proběhnout jen se zvýšenou teplotou, potom horečky najednou ustaly a malá olezla fleky. První jsme našli na nožičkách, vnitřní straně stehen, obličej, záda, nakonec bříško. Fleky se taky rozšiřovaly a splývaly.

Protože i dnes se často stává, že lékař na tyto virové onemocnění mylně napíše ATB - neudělá CRP.U nás se to nestalo,dr. rozpoznala správně.

Pokud se Ti cokoliv nezdá, jela bych na pohotovost. Pokud je v pohodě a bez teplot, počkala bych ráno k dr.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
8.2.11 19:36

Jani moc díky za reakci
antib.dostala páč měla teploty,zelenou rýmu a kašel a nález na průduškách,tak proto.nasadili jsme ant.včera a dnes odpol,začli ty fleky.nejvíce to má na těch stehýnkách,na krku,ted už i v podpaždí.není to jako krupičková vyrážka.teploty už dnes neměla.ted spinká tak jsem zvědavá ráno,ale určo zajdu nebo zavolám dr.
už jednou ten augmentin měla a žádné reakce neměla,ale to je asi rok zpátky.no vyplašilo mě to pěkně.pa a dík

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431
8.2.11 19:48

Ahoj taky si myslím,že je to alergická reakce,měli jsem to také to co popisuješ.Dr nám hned vysadila .Tak at je brzo dobře

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
8.2.11 19:53

jj z toho se mi malá taky osypala,hned to musíš vysadit,šla jsem k doktorce a řekla mi,proč sem jí to dál dávala.Nenapadlo mě že to může být z antibiotik,myslela jsem že je to spíš z medicíny na imunitu,tak jsem vysadila to :oops: koho by napadlo,že je to z antibiotik,když se osypala až po týdnu.A dala mi na to doktorka kapky Zirtec

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
8.2.11 19:58

tak to bude asi z nich teda.no mám jí to dát v půl 11h,co myslíte mám jí to dát nebo rači ne?Zas abych něco nepokazila.bože se z toho picnu :-?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31634
8.2.11 20:30

Hanulko, ATB bys sama vysazovat neměla. Zvlášť, pokud byla dána s nálezem na průduškách. Já bych jí dávku dala a ráno k dětské dr. Při 5.dětské nemoci už není v momentě výsevu první vyrážky infekční. Dává se na to taky fenistil. My jsme byli v ordinaci, po domluvě s dětskou dr. Jen malá vypadala, jako by měla lepru! a ostatní maminky, které to nikdy neviděli, z nás měli strach, co zde roznášíme.

Mě to nepřipadá jako alergická reakce, spíš jako ta 5. nemoc. I tyto virozy mohou probíhat současně s respiračním infektem.

ATB bys v žádném případě sama neměla vysazovat. Já bych zavolala na pohotovost - u nás mi vždy poradili, jestli přijet nebo počkat do rána.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
8.2.11 20:37

jojo Jani,já jí je rači dám a zítra tam hned zavolám a poradím se s dr.,ale určo tam půjdu to je jasný.mám uplně fobii s nocí,snad asi ani neusnu,páč furt přemýšlím.no snad to nebude nic vážnýho :-?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31634
8.2.11 20:47

Neboj :kytka: Bude to dobré.
Pokud se jedná o 5.nemoc, není to nic nebezpečného. Když už má dítě vyrážku, evidentně se mu uleví. Vyrážka za pár dní zmizí.

Víš, spíš bych měla strach z alergické reakce, pokud to náhodou skutečně je. I když mě se to podle popisu nezdá. Bála bych se rozvoje anafylaktického šoku - prudká alergická reakce. I když už je to nepravděpodobné, asi by se to stalo hned po podání první dávky.A zvlášť, pokud už augumentin jednou měla, tak je to nepravděpodobné.

U 5. nemoci se na tváří rýsuje typická vyrážka tvaru „motýlích křídel“.
Já sama za sebe ale vím, že bych někam zavolala.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
8.2.11 20:52

5.nemoc tedy neznám,ale 6.nemoc měla,tam byla vyrážka nějak od pasu dolů,nebo jak.
no a tahle reakce se udělala po 2 podání augmentinu.no uvidíme zítra :-) ale moc díky za rady a zítra podám info jak to dopadlo.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5086
8.2.11 22:29

Jen k těm ATB, ono se 24 - 72 hodin po zahájení léčby ATB můžou objevit fleky nebo pupínky, které ale do 12 hodin zmizí… jedná se o baktericidní rozpad - velký úhyn bakterií v těle a tělo reaguje na toxiny z těch mrtvolek, není to alergická reakce na ATB…
každopádně ATB nevysazovat a pokud to nezmizne kontaktovat DR.
Jinak kapičkama fenistil nic nezkazíš ;)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
8.2.11 23:29

ahoj,
nemam nastesti zkusenost od deti,ale manzel mel ted oooobr alergickou reakci na ATB a to po tydnu brani.A byl slity v jeden(no tak v par obrich)fleku,protoze byl „olezly“ od hlavy az po paty..desne.Mel poradu,zacal se poskrabovat a za chvili vypadal jako by mel lepru..nasadila jsem mu zirtec,ale jelikoz to neustupovalo,ale rozsirovalo(zacalo to oblicejem,pak pres krk,vrchni zada,pak cele zada,ruce,spodky rukou,stehna,litka,chodidla..),musel znovu k dr.,dostal injekci,mast,leky,trvalo nam par dni,nez jsme to zkrotili…

Tak ja jen,ze to fakt muze byt reakce.Taky to muze byt kombinaci kyseleho ci slunicka(to asi tezko,ze..),ale to kysele je mozne..

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
9.2.11 09:31

Ahoj. jednou jsem také měla reakci na antibiotika. žádná sranda. nejdříve se objevily červené fleky pak začaly bolet a přidala se k tomu bolest kloubů. Ihned jsem šla k doktorce a ta mi okamžitě vysadila. Ty antibiotika už nesmím nikdy používat. Mám na ně alergii. Prý kdyby se to stalo příště může to dopadnout mnohem hůř! takže u sebe stále nosím lísteček s názvem antibiotik a prostě už je nesmím dostat. Určot bych zajela k doktorce nebo se s ní po telefonu domluvila jestli si může vzít další prášek.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
9.2.11 12:20

Holky všem moc díky.Ráno malá neměla ani jeden flek,naprosto čistá,ale dr.jsem hned ráno volala a řekla jí to.a ona my řekla že pokud by se to znovu ukázalo tak vysadit antib.a zítra přijít a když to bude ok tak brát dál.pak my zdůraznila že jí nemám dávat žádný vitamíny,džusy,kyselé.a ejhle,já blbá fakt blbá jí včera udělala štávu z pomeranče :-( takže stopro to bylo tím pomerančem a absolutně mě nenapadlo že se to nesmí. :zed: nejradši bych si za to nafackovala,ale já to vůbec nevěděla,no už to vím a příště to neudělám.Hlavně že je malá ok.tak díky vše za odpovědi. :mavam:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
9.2.11 13:34

hanulko-tak hlavne,ze je to dobre :palec: .Ono to jinak totiz dost svedi ta vyrazka.A kysele se fakt nemuze,ale ty si za to nefackuj :-D ,to ti mela rict dr.a taky v lekarne,kdyz ti leky vydavali(alespon u nas to tak vzdy je,upozorni me dr.i v lekarne)
Tak at jste brzo zdravi :kytka:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama