Reklama

Kapky na kašel do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 07.02.11 11:24
Kapky na kašel do školky??

Ahojky, mam takovy dotaz, potrebuji radu ohledne kapek do skolky na kasel. Maly opet zacal kaslat, mel slabou rymu, tak mu to asi steka. Byl ted 2mesice doma, tak zas neco chytl,ale uz ho opravdu nemuzu s kaslem nechavat doma, kasle docela dost rano,ale nedavi se uplne, nevim zda mu davat neco na vykaslavani, dnes dostal Stodal, nebo neco na tlumeni,at se jim tam neukasle. ja uz fakt nevim,ale zas by mel pres den vykaslavat, ze?? Poradte neco co zaroven tisi a i uvolnuje??Diky za kazde rady.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anik
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 07.02.11 11:31

ahoj, já si teda nejsem jistá, jestli můžou učitelky ve školce podávat dětem léky,,,,, u nás teda odmítají, že nemůžou. ale to je jiná věc.

Jinak já mám výbornou zkušenost se Sinupretem, ten uvolňuje zahlenění a usnadňuje vykašlávání, je fakt suprovej, jedeme v něm už třetím rokem :) začíná ale fungovat až tak druhej třetí den-
 A.

Anje 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 11:36

Pokud kašle docela dost a máš obavy, že se jim tam ukašle, tak ho nech doma. Něco právě chytl, je nejvíc infekční, někoho nakazí, nějaké mámě zavaříš. Ještě bych to pochopila při dlouhotrvajícím dráždivém kašli, ale takto :think:
Pokud se ptáš na ty kapky, tak snad Stoptussin. Osobně ho nesnáším, ale prý je tak nějak na obojí. Mně je tedy na nic.
Bacilům, školkám a bezohlednosti zdar!

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 07.02.11 11:36

Vlastní zkušenost se školkou nemám, ale myslím, že mu tam kapky dávat nebudou :think:
Jinak, pokud je zahleněný, tak určitě musí dostat něco na odkašlávání (já nedám dopustit na ACC), pak Sinupret, jak psala Anik, to je bezva na uvolnění dutin a na noc třeba ten Stodal, aby ho nebudilo kašlání, ale přes den určitě odkašlávat musí.
Držím palce, aby se malý brzy uzdravil.

Anik
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 07.02.11 11:39

Romik - ACC je supr, zachránilo mě to teď o víkendu, ale četla jsem právě na letáku, že jsou až od 14 let,,,, taky jsem zvažovala rozpustit tabletu holce /6/, ale bála jsem se. Nebo je i nějaká dětská verze a já to zas nevím? :zed:

Anje 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 11:39
Anik píše:
Jinak já mám výbornou zkušenost se Sinupretem, ten uvolňuje zahlenění a usnadňuje vykašlávání
A.

To je pravda. Sinupret je dobrý na rýmu a vykašlávání. Ale otázku jsem pochopila, co dát za kapky, aby se dítě ve školce neukašlalo. Na to je každá rada drahá.

Ve školce by léky podávat neměli. Resp. asi by se podvolily u pravidelné léčby, ale doufám že ne u právě probíhající infekční choroby.

Anje 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 11:42

Jako na vykašlávání většina doktorů doporučí Mucosolvan, ale já tedy nejsem moc nadšená ani z něj.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 07.02.11 11:45

A u vás ve školce nekontrolují učitelky, jestli je dítě zdravé? Myslím, že s kašlem by ho stejně měly poslat domů, aby nenakazil ostatní děti. Nacpat jim ještě kapky, aby mu dávaly, by mi přišlo jako vrchol drzosti :mrgreen:

Jinak koukám, že tu každý doporučuje něco jiného. Nám zabral Mucosolvan Junior, do týdne byl pryč kašel i s rýmou.

levi
Závislačka 3311 příspěvků 07.02.11 11:47

Starší syn má astma a alergie, a tak někdy kašle třeba měsíc v kuse (je neinfekční, většinou po setkání s alergenem), ale ani tak učitelky léky ve školce nepodávají. Jedinou výjimku, jakou má je ta, že má ve skříňce „foukátko“ a kdyby se mu to kašel najednou zhoršil, tak mu dají fouknout.
Ale i přesto, že vím, že děti nenakazí, tak ho první dny, když je kašel nejhorší nechávám doma. Když už jen „dokašlává“, tak do školky jde. Vím, lehce se mi to říká, když jsem s druhým doma na mateřský a nemusím řešit hlídání.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 07.02.11 11:47
Anik píše:
Romik - ACC je supr, zachránilo mě to teď o víkendu, ale četla jsem právě na letáku, že jsou až od 14 let,,,, taky jsem zvažovala rozpustit tabletu holce /6/, ale bála jsem se. Nebo je i nějaká dětská verze a já to zas nevím? :zed:

Existuje ACC sirup a já na něj nedám dopustit.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 07.02.11 11:48

Do školky bych dítěti kapky nedala. Nejsem si jistá nadšenou reakcí učitelek, a to ty naše jsou skvělé.
Před 3 týdny jsme měli šílenej kašel (já i Maty) a během dvou dnů zabral cibulovej sirup (cibule nakrájená, zasypaná cukrem pustí šťávu, tu po lžičkách podávat), teď mi Maty taky začal pokašlávat, tak zkouším, jestli pomůže i tentokrát, když ještě není kašel tak rozjetej.

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 07.02.11 12:06
Gina108 píše:
A u vás ve školce nekontrolují učitelky, jestli je dítě zdravé? Myslím, že s kašlem by ho stejně měly poslat domů, aby nenakazil ostatní děti. Nacpat jim ještě kapky, aby mu dávaly, by mi přišlo jako vrchol drzosti :mrgreen:

Souhlasím :pankac:

A učitelky podle mě opravdu nesmí dávat léky :think: a v tomhle případě mě to příjde jako dráždit hada :mrgreen: berou mě mory když vidím ty usmrkané a ukašlané děti v šatně když jdu pro nat :cert: a když si ještě pšikne a mě letí hrchel až na botu :roll: :zed:

A na kašel nám pomohl Bronchipret :wink: at jste brzo zdraví :kytka:

Teruš90
Závislačka 2932 příspěvků 07.02.11 12:16

No já dělám v koutku vím že je to skoro něco jiného. Ale tak nemocné děti nebereme i když jen pokašlávají(ale do školky chodí tam to někdy ty učitelky tolerují) což mi nemůžeme protože k nám chodí i maminky s malýma dětmi a musíme brát ohled na ostatní. A k těm lékům nevím jak je to ve školce,ale my žádné podávat nesmíme. Jen když by jsme měli třeba dítko s astmatem a dusilo se tam mu samozřejmě dýchátko podat musíme. Ale pokud by např: Tam byl od 11:00 a v 11:30 by musel mít lék tak mu ho musí podat rodiče.

meduzza
Echt Kelišová 8716 příspěvků 07.02.11 12:24

Kamarádka učí na 1. stupni zš a vždycky je rozčílená, když jí do školy posílají evidentně nemocné děti, rodiče mají ještě pocit jak jsou pilní, že se děti neulejvají. Říká, jak to pak lavinově chytá celá třída. Umím si představit tu nadšenou reakci učitelky ve školce, když tam se vlastně ani nic nezamešká a ještě jim dát léky na infekční onemocnění :nevim:.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 07.02.11 12:28

Já vím u nás o školce, klasické, státní, kde dítěti kapky na kašel dají.
U nás nevím, já zatím mám možnost si pokašlávající dítko nechávat dlouhé týdny doma. Vím, že dají např. léky na astma nebo jiný vleklý zdravotní problém,ale na kašel nevím.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >