Může se Ibalgin tableta pro dítě drtit?

12071
6.2.11 23:02

Může se Ibalgin tableta pro dítě drtit?

Dcera 10 let má vysoké horečky, střídám paracetamol (Paralen tablety, půlku drtím) a ibuprofenum - ale sirupu už musí mít 15 ml na svou váhu a to je jednak zdlouhavé, jednak toho tolik nechce, tabletu Ibalginu spolknout neumí, dáví se. V příbalovém letáku jsem se nedočetla, jestli to můžu taky drtit, je to potahovaná tableta, není to u těch jinak?
Jinak se chci zeptat, v jaké formě podáváte antipyretika takhle větším dětem? Já pamatuju, že jsme v dětství taky dostávaly nadrcené, ale v deseti bych řekla, že už jsme spolknout celou uměly. Čípek odmítá taky :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2613
6.2.11 23:05

ibalgin je potahovaná tableta a neměla by se drtit ani půlit z důvodu možného vzniku jícnových varixů.

Pokud by to bylo ale jednorázové, tak bych se tolik nebála.

ať je líp :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13117
6.2.11 23:06

po dvou castech zapit
nadrceny je to moc horky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
6.2.11 23:07

Ty jo, já si to myslela, ale teda přiznám, že včera 1× a dneska 1× to takhle dostala (pokaždý asi půlku). Díky, takže holt na sirupu dál :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
6.2.11 23:12

sirup je jistější :-) ale neboj, nic se nestane :-) to jen při častějším užívání :-)

jo a ještě ses ptala jak dáváme léky, syn se naučil dobře polykat, něco zvládá i bez zapití :-) ale jsem taky jistější se sirupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
6.2.11 23:13

Ahoj, tak v 10 letech by už mohla třeba rozčtvrcenou tabletu s hodně zapitím spolknout.
To rozdrcení- potahované tablety by se drtit, ale ani půlit neměli, ovšem dětská Dr.mi říkala, že když je to třeba jen 2.denní podávání, tak to tolik nevadí- nějak se asi ničí tím rozpouštějícím lékem sliznice.
My střídáme Panadol s Nurofenem- oba sirupy, ale synům je 7 a 2,5.
A hodně jim pomáhají zábaly zápěstí, kotníků, krku, případně osprchovat vlažnou vodou.
Držím palce ať jste brzo fit! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
6.2.11 23:16

to než čtvrtit bych doporučila malé nurofeny (stejná účiná látka jako u ibalginu), jsou myslím 200 a jsou potažené jako lentilky - sladké:-) a jsou tenké, Já je mám v kabelce a polykám i bez zapití :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
6.2.11 23:17

Díky moc za uklidnění :wink:
Fakt to nespolkne, i čtvrtkou se dáví, i když dáme na zapití velký hrnek. Myslím, že je to spíš psychické.
Ono tedy dávkování, já nevím, jestli existuje slabší tableta Ibalginu, já mám doma 400 a podle dávkování sirupu by měla mít 300 mg na jednu dávku na svou váhu, takže nedělit tabletu, to by bylo asi moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
6.2.11 23:18

Aha, vida, ale 200 je zase asi málo, nebo ne? Ale když to bereš i ty, tak to asi zabere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
6.2.11 23:19

Tak v 10 letech už by měla umět spolknout prášek ne? to umí můj 8 letý bratr…

• Nahlásit
  • Citovat
12071
6.2.11 23:20

Míšo, no jo, ale co uděláš, když to prostě neumí?  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
6.2.11 23:23

mě někdy 200 stačí. Taky záleží kolik váží, pokud je drobek, bude stačit, pokud má víc, klidně může vyšší dávku.

Michaelakkk- i někteří dospěláci nedokáží spolknout tabletu, tak to u desetileté chápu. Jeden umí, druhý ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
6.2.11 23:26
Eliška píše:
Míšo, no jo, ale co uděláš, když to prostě neumí? :nevim:

No zkoušet to po půlkách, bratr se to naučil měl svůj první astmatický záchvat nechtěl to zažít znovu a proto věděl, že když bude polykat prášky bude to dobré, moje sestra dnes je jí 11 se naučila polykat prášky když dostala antibiotika a taky, věděla, že jí to pomůže a bude jí líp…

každopádně i takhle velký holce můžeš dávat sirupy pro děcka, ale přijde mi to zbytečné, dala bych jí navybranou spolkni to nebo ti bude zle, musí se to přece nějak naučit přece nebude až do dospělosti papat sirupky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2613
6.2.11 23:26

juuu teď jsem našla ještě nurofen 100mg pro děti :-)
koukni http://bolesti-hlavy.heureka.cz/…ro-12x100mg/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
6.2.11 23:27

Ještě jednou díky a dobrou! Snad bude noc klidná…

Mmch. já zas neuměla nikdy provaz a ta moje desetiletka ho umí :lol: Je fakt, že polykat tablety je do života asi potřeba víc, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama