Antidepresiva - libido a orgasmus

28.12.18 06:58

Antidepresiva - libido a orgasmus

Ahoj holky,
způsobovalo vám užívání AD ztrátu libida a orgasmu? Mě to bohužel zatím způsobila vsechna AD, která jsem brala (Paroxetin a Cipralex) takže nyní jsem zkusila vysadit (vysazovala jsem postupně) a čekám, zda to ustojím. Nedokážu si představit, že bych je musela užívat celý život a ze sexu už bych absolutně nic neměla… Brala případně některá z vás AD, které tento problém nezpůsobily? Je některá z vás nucena užívat AD trvale, bez možnosti vysazení? Díky všem za komentáře a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.12.18 07:46

Po Cipralexu jsem to taky tak mela, ale po mesici ci dvou se to upravilo. Cipralex beru uz 8 let, orgasmus mam.

• Nahlásit
  • Citovat
28.12.18 07:56
@Anonymní píše:
Po Cipralexu jsem to taky tak mela, ale po mesici ci dvou se to upravilo. Cipralex beru uz 8 let, orgasmus mam.

Mě přišlo, že když už jsem se k němu někdy dopracovala, tak v důsledku Cipralexu nebyl tak intenzivní… Ale jak říkám, dalo to vždy hodně práce, někdy to nešlo vůbec :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
28.12.18 09:04

Braala jsem Sertralin a asi tak po třech měsících se vše srovnalo a orgasmus nebyl problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.18 09:06

@panenka87
A už nebereš? Problémy se ti nevrátily?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
28.12.18 09:11

No úplně poprvé jsem brala 100mg a po roce a něco vysadila. To bylo asi tak před deseti lety. Jinak jsem je nebrala vždy jen pár měsíců, posledně jsem je nebrala dokonce rok. Ale už to nikdy nebylo tak hrozné, jako prvně. Ale cítila jsem, že nejsem úplně ok, nervozita, nespavost, černé, vtíravé myšlenky atd. A vždy mě stačila dávka jen 25 mg. Tu beru teď zase. Ale tentokrát jsem měla na začátku hrozné nežádoucí účinky a zhoršení stavu celkově. Teď jsem z toho nejhoršího snad venku. Tak se drž. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.18 09:58

@panenka87
Děkuji moc :srdce: Také přeji hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu