Metabolický syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcela 812
Povídálka 43 příspěvků 27.12.18 21:30
Metabolický syndrom

Zdravím, :)
máte někdo zkušenost nebo už jste slyšely o metabolickém syndromu a vyšetření z krve? Vyskočila mi na to reklama a celkem mě to zaujalo, ale moc se mi to mu nechce věřit. Za každou zkušenost a názor na vyšetření metabolického syndromu z krve budu ráda.

Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24512 příspěvků 27.12.18 21:39
@Marcela 812 píše:
Zdravím, :)
máte někdo zkušenost nebo už jste slyšely o metabolickém syndromu a vyšetření z krve? Vyskočila mi na to reklama a celkem mě to zaujalo, ale moc se mi to mu nechce věřit. Za každou zkušenost a názor na vyšetření metabolického syndromu z krve budu ráda.

Vyšetří ti glykémii a změří tlak a pas :nevim:
To může i tvůj obvoďák a na pojišťovnu.

Zjednodušeně řečeno, je MS prostě diabetes II., obezita a vysoký tlak, tyhle věci chodí spolu.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 27.12.18 23:24

Metabolický syndrom je důsledek mizerného životního stylu. Pokud jste obézní, jíte málo vlákniny a moc se nehýbete, je docela dost pravděpodobné, že tím trpíte. A pokud životní styl rychle nezměníte, tak se promění minimálně na diabetes, případně další závažné systémové problémy.

Ale fakt na to nepotřebujete test z reklamy, stačí zajít na normální preventivní prohlídku k vašemu lékaři.
@Bábrdl píše:
Vyšetří ti glykémii a změří tlak a pas :nevim:
To může i tvůj obvoďák a na pojišťovnu.Zjednodušeně řečeno, je MS prostě diabetes II., obezita a vysoký tlak, tyhle věci chodí spolu.

MS nastává před propuknutím diabetu. Je tam už inzulinová rezistence, ale ještě to není zcela zničené a úpravou jídelníčku a změnou životního stylu to jde zvrátit.

Váš příspěvek
Reklama