Jsem pořád nemocná, čím posílit imunitu?

2922
27.12.18 19:01

Pořád nemocná

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat co by jste mi poradili na imunitu, během 2 měsíců jsem už po 3 nemocná + šílená střevní chřipka, co jsem neměla malou i pak po porodu 2 roky jsem byla nemocná tak max jednou za rok a teď skoro každý měsíc, stačí jak je někdo z rodiny nemocný a hned to chytím a už mě to pěkně štve :? :,(, děkuji za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8739
27.12.18 19:05

Colostrum je dobré pokud sneses tu chuť. Jednu až dvě lžíce ráno na lačno, zapijet studeným. Já užívala Colostrum direct. Pak medicinalni houby v čisté formě napr Reishi. A zelené potraviny v čisté formě. Třeba Chlorella.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
27.12.18 19:07

To se asi někdy stane. Já nebyla nemocná asi 10 let, a teď 3× po sobě od listopadu. Tak jsem si to vybrala. Nakoupila jsem vitamíny a ovoce a odpočívala jsem. Snad to už bude lepší.
Dětem jsem dřív kupovala preventan, tak to zkus, nebo něco podobného. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
27.12.18 19:08

Výborná je Hlíva od Terezie 3 mes. Užíváš denně a pak je pauza. Zatím klepu na dřevo jsem zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14362
27.12.18 19:09

mě se hodně osvědčila echinacea forte. Jinak letos jsou ty virozy hodně urputné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13878
27.12.18 19:24

U nás to tahají děti ze školky. Ty dětský bacily jsou hodně zákeřné. Plus kombinace toho, že s dětma to člověk nevyleží, ale vlastně každou nemoc přechází. Vydrž, až ti dcera povyroste do školního věku, bude líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13878
27.12.18 19:31

@Térouš Ahoj Terezko, tebe už jsem tady neviděla, ani nepamatuju. Co děcka, dělají vám určitě radost, viď. přeji hodně zdraví do nového roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
27.12.18 19:31

Souhlas s @MartinaIrena , proti dětským bacilum nemáme šanci :think: Jediné snad takové to dobre jist, dostatečně spat, nestresovat se, občas cvičit a sem tam nějaký vitaminovy nebo jiný doplněk… ale občas se to zejména s dětmi nedá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8739
27.12.18 19:34

@MartinaIrena :mavam: tobě také hodně zdravíčka a štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9362
27.12.18 19:42

Já tohle období mám za sebou, než jsem zjsitila, že jsem znovu těhotná, brala jsem Imunoglukany, zní to chemicky, ale není. Od té doby jsem zdravá a to malý tahá z jeslí kde co. Před Vánoci měl šílenou chřipku, rýmu a kašel (ten až doteď, ale už jen po ránu) a já nechytila vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
27.12.18 19:50

Děkuji holky, po něčem teda kouknu a myslíte, že to vadí to brát když plánujeme po novém roce druhého prcka? Jako jestli to radši nepřečkat, nebo nevadí nějaké ty doplňky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9362
27.12.18 19:53

@martinkaaa89 u těch Betaglukanů je psáno, že v těhotenství pouze na doporučení lékaře. Vysadila jsem je hned, jak jsem těhotenství zjistila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
27.12.18 20:53

Zkuste zajít na imunologii a případně si nechat napsat lyzáty specifické na ta ochoření, které se vás chytají.

Volně prodejné doplňky fungují jen jako placebo. Tak si vyberte něco ne moc drahého, ať za to nevyhazujete moc peněz. A spíš od nějaké malé české firmy, ať necpete prachy číňanům na ničení ohrožených zvířat a nebo už tak bohatým výrobcům hadích olejů a jiných šaraltánských produktů.

Co má smysl suplementovat je vitamín D3 - od začátku podzimu, do začátku jara a během léta to nepřehánět s krémy proti slunci.

Jinak potřebujete jíst dostatek vlákniny - alespoň 500 g ovoce a zeleniny denně, celozrnné výrobky, luštěniny, semínka a oříšky. Od všeho alespoň trochu každý den. Dospělí okolo 20-30 g vlákniny denně (při běžné středevropské stravě máme okolo 10, děti by měli spořádat tolik gramů, kolik jim je let + 5g, tj roční cca 6 g, pětiletý 10g.

Potřebujete dostatečně spát a taky se dostatečně hýbat - ideálně v přírodě.

Co skutečně funguje je otužování a saunování.

Výhodou je, že pokud na to všechno začnete dbát, tak sebou přiberete i zbytek rodiny a jim to bude taky dost prospívat. Jo - i mrňavé děti se mohou decetněn otužovat a saunovat a moc jim to prospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
27.12.18 21:19

Imunoglukan :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
27.12.18 21:29

Nám se doma osvědčily obyčejné laktobacily 2× denně a popř. nějaké Céčko. Když vezmeš, že imunita se nachází hlavně ve střevech, zní to celkem logicky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat