Antikoncepce brát nebo nebrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NatkaL
Nováček 2 příspěvky 19.08.18 09:37
Antikoncepce brat/nebrat

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Vsude čtu/slysim, ze pokud berete antikoncepci moc brzo (od 15) tak je pak těžší později otěhotnět :think: (dejme tomu kolem 25 třeba) a beru ji 4 měsíce tak nevim, jestli se na to radsi vykaslat nebo mužu byt v klidu. Začala jsem ji brat hlavne kvůli akné a taky ze mam kluka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8362 příspěvků 19.08.18 09:39

Já tu všeobecnou hysterii kolem HA nesdílím, takže bych ji brala klidně dál. Taky mi pomáhá na pleť a po 15 letech užívání jsem otěhotněla za měsíc.

Russet
Extra třída :D 12088 příspěvků 19.08.18 09:43
@NatkaL píše:
Dobry den, chtela jsem se zeptat. Vsude čtu/slysim, ze pokud berete antikoncepci moc brzo (od 15) tak je pak těžší později otěhotnět :think: (dejme tomu kolem 25 třeba) a beru ji 4 měsíce tak nevim, jestli se na to radsi vykaslat nebo mužu byt v klidu. Začala jsem ji brat hlavne kvůli akné a taky ze mam kluka

Brát ji jen kvůli zabránění těhotenství. Ne na pleť. Zjistit si, jestli nemám poruchu srážlivosti. A nebrat ji „na srovnání“ cyklu. Nechat si od doktora říct pro a proti. Přečíst důkladně příbalový leták. Je to převratný „vynález“, ale není úplně pro všechny.

TMana
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 19.08.18 09:43

Samozřejmě je lepší ji nebrat, tělu to rozhodně neublíží.

Jana525
Závislačka 4943 příspěvků 19.08.18 09:48

Chranila bych se jinak, neni to nic dobreho. Je mi 43 a za cely zivot jsem to brala 1 mesic, pak uz nikdy. Deti jsem mela vsechny tri hned na prvni pokus, do mesice.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 10:17

elibro
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 19.08.18 09:57

HA a neplodnost - to je taková dojmologie, vcelku ničím nepodložená.

Nebrala bych ji zbytečně, to žádné léky (např. akné by bylo asi lepší řešit u kosmetičky, umí pomocí chlapům, tak ženským snad taky) ale za mě je to lepší volba, než nechtěné těhotenství. Pokud tomu nebrání jiné zdravotní důvody.

Petra67
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 09:58

Ha navozuje stav těhotenství, v podstatě ti zabrzdi prirozene procesy v tele. Zrovna od 15 je to takove blbe v tom, ze by se melo telo vyvijet, i ty hormonalni procesy atd. Takze si umim predstavit, ze kdybys ji brala tech 10 let v kuse, takze muze byt pro telo narocnejsi si vzpomenout, jak ma fungovat samo. Ja ji brala cca 5 let, zacla jsem ale po 20. Otehotneni v pohode, ale ja ji vysadila v tech 26-27 a otehotnet jsem se snazila az ve 30. Moje mamka si diky ha uhnala predcasny prechod…vysadila ji v cca 43 a uz ji nikdy cyklus prirozene nenastartoval…
Na druhou stranu je to v tom mladem věku těžké, vim, ze jsem se těhotenství bala jako cert kříže, takže to byla dobra jistota. Ale jsou i jine, jen se o nich tolik nemluvi, protoze nejsou tak pohodlné.
Urcite bych doporucila ale ten test na leidenskou mutaci…pro jistotu…a pak zvážit vsechna pro a proti pro tebe konkrétně.

lachtanice86
Kelišová 6618 příspěvků 19.08.18 10:02

Brala jsem 8let v kuse a po vysazení otěhotněla do 3mesicu

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 19.08.18 10:06

Brala jsem roky, po vysazeni 2 roky snazeni. Ja bych do HA uz nesla. Ale spis je to tim, ze do sebe nechci rvat zbatecne hormony, kdyz se to da resit jinak.

blumen
Hvězda diskuse 42556 příspěvků 19.08.18 10:06

Ja otehotnela po 8 letech brani do roka. Ale HA jsem vysadila 2 roky pred snazenim ze zdravotnich duvodu, nezadouci ucinky.

Kvuli pleti bych ji nebrala. Kvuli sexu v 15-ti ano. To by pro me bylo horsi otehotnet na stredni.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 19.08.18 10:08

Je to vseobecne. Jsou zeny co berou roky a pak problem nemaji a jsou zeny co to nikdy nebrali a presto nemuzou otehotnet. Musis sama vedet ci to chces riskovat.

Janli
Kelišová 6237 příspěvků 19.08.18 10:09

Hysterie kolem antikoncepce je zbytečná. Je to jako hon na čarodějnice. 95% žen vyhovuje, ale ty o tom nepíšou. Na internetu si přečteš jen o těch pěti procentech. Pokud ji začneš brát v době, kdy máš zcela pravidelný cyklus a bereš ji kvůli riziku otěhotnění, neděláš s ní hokusy pokzsy, pak se není čeho bát. Nikdy nikdo neprokázal souvislost s neplodností. Dávky hormonů jsou velmi nízké. Ten předčasný přechod, jak tu někdo psal, je nesmysl. Celkem dost žen má přechod kolem čtyřiceti let a antikoncepce jen uměle držela cyklus dál.

Uživatel je onlineJitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 19.08.18 10:25

Brala jsem HA od 16ti do 28ti, otěhotnět mi pak trvalo rok. Ale myslím, že by to trvalo stejně dlouho i bez užívání HA, mám PCO. Teď už ji po porodu beru znovu, žádné vedlejší účinky nemám a je to pro mě pohodlnější než jiné formy antikoncepce.

1Bublina
Kecalka 312 příspěvků 19.08.18 10:28

Brala jsem antikoncepci 9 let od svých 16. Myslela jsem si, jak není super. No.. Není.. Ale co se mnou dělá, jsem zjistila až po vysazení (psychika, změny nálad..). Vracet se k ní už nikdy nebudu. Problémy s otěhotněním jsem měla, ale těžko říct, třeba bych je měla, i kdybych antiko nebrala. Ať se rozhodne každý sám, ale za mě už ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 10:29

Ha jsem brala od 16. Kolem 27 jsem otěhotněla na první pokus. Po třech letech cca za 3 měsíce po druhé. Ale po porodech už mi HA začala dělat problémy. Fyzické (bolesti hlavy, prsou…) i psychické (silné deprese). Po vysazení všechno zmizelo a je mi mnohem lépe. HA už nikdy brát nechci, když si přečtěš to množství vedlejších účinků, tak je to prostě humus brát to dlouhodobě.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >