Antikoncepce brát nebo nebrat?

2
19.8.18 09:37

Antikoncepce brat/nebrat

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Vsude čtu/slysim, ze pokud berete antikoncepci moc brzo (od 15) tak je pak těžší později otěhotnět :think: (dejme tomu kolem 25 třeba) a beru ji 4 měsíce tak nevim, jestli se na to radsi vykaslat nebo mužu byt v klidu. Začala jsem ji brat hlavne kvůli akné a taky ze mam kluka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20088
19.8.18 09:39

Já tu všeobecnou hysterii kolem HA nesdílím, takže bych ji brala klidně dál. Taky mi pomáhá na pleť a po 15 letech užívání jsem otěhotněla za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29190
19.8.18 09:43
@NatkaL píše:
Dobry den, chtela jsem se zeptat. Vsude čtu/slysim, ze pokud berete antikoncepci moc brzo (od 15) tak je pak těžší později otěhotnět :think: (dejme tomu kolem 25 třeba) a beru ji 4 měsíce tak nevim, jestli se na to radsi vykaslat nebo mužu byt v klidu. Začala jsem ji brat hlavne kvůli akné a taky ze mam kluka

Brát ji jen kvůli zabránění těhotenství. Ne na pleť. Zjistit si, jestli nemám poruchu srážlivosti. A nebrat ji „na srovnání“ cyklu. Nechat si od doktora říct pro a proti. Přečíst důkladně příbalový leták. Je to převratný „vynález“, ale není úplně pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
19.8.18 09:43

Samozřejmě je lepší ji nebrat, tělu to rozhodně neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7223
19.8.18 09:48

Chranila bych se jinak, neni to nic dobreho. Je mi 43 a za cely zivot jsem to brala 1 mesic, pak uz nikdy. Deti jsem mela vsechny tri hned na prvni pokus, do mesice.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 10:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
19.8.18 09:57

HA a neplodnost - to je taková dojmologie, vcelku ničím nepodložená.

Nebrala bych ji zbytečně, to žádné léky (např. akné by bylo asi lepší řešit u kosmetičky, umí pomocí chlapům, tak ženským snad taky) ale za mě je to lepší volba, než nechtěné těhotenství. Pokud tomu nebrání jiné zdravotní důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
19.8.18 09:58

Ha navozuje stav těhotenství, v podstatě ti zabrzdi prirozene procesy v tele. Zrovna od 15 je to takove blbe v tom, ze by se melo telo vyvijet, i ty hormonalni procesy atd. Takze si umim predstavit, ze kdybys ji brala tech 10 let v kuse, takze muze byt pro telo narocnejsi si vzpomenout, jak ma fungovat samo. Ja ji brala cca 5 let, zacla jsem ale po 20. Otehotneni v pohode, ale ja ji vysadila v tech 26-27 a otehotnet jsem se snazila az ve 30. Moje mamka si diky ha uhnala predcasny prechod…vysadila ji v cca 43 a uz ji nikdy cyklus prirozene nenastartoval…
Na druhou stranu je to v tom mladem věku těžké, vim, ze jsem se těhotenství bala jako cert kříže, takže to byla dobra jistota. Ale jsou i jine, jen se o nich tolik nemluvi, protoze nejsou tak pohodlné.
Urcite bych doporucila ale ten test na leidenskou mutaci…pro jistotu…a pak zvážit vsechna pro a proti pro tebe konkrétně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15267
19.8.18 10:02

Brala jsem 8let v kuse a po vysazení otěhotněla do 3mesicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
19.8.18 10:06

Brala jsem roky, po vysazeni 2 roky snazeni. Ja bych do HA uz nesla. Ale spis je to tim, ze do sebe nechci rvat zbatecne hormony, kdyz se to da resit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66727
19.8.18 10:06

Ja otehotnela po 8 letech brani do roka. Ale HA jsem vysadila 2 roky pred snazenim ze zdravotnich duvodu, nezadouci ucinky.

Kvuli pleti bych ji nebrala. Kvuli sexu v 15-ti ano. To by pro me bylo horsi otehotnet na stredni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
19.8.18 10:08

Je to vseobecne. Jsou zeny co berou roky a pak problem nemaji a jsou zeny co to nikdy nebrali a presto nemuzou otehotnet. Musis sama vedet ci to chces riskovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19005
19.8.18 10:09

Hysterie kolem antikoncepce je zbytečná. Je to jako hon na čarodějnice. 95% žen vyhovuje, ale ty o tom nepíšou. Na internetu si přečteš jen o těch pěti procentech. Pokud ji začneš brát v době, kdy máš zcela pravidelný cyklus a bereš ji kvůli riziku otěhotnění, neděláš s ní hokusy pokzsy, pak se není čeho bát. Nikdy nikdo neprokázal souvislost s neplodností. Dávky hormonů jsou velmi nízké. Ten předčasný přechod, jak tu někdo psal, je nesmysl. Celkem dost žen má přechod kolem čtyřiceti let a antikoncepce jen uměle držela cyklus dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
19.8.18 10:25

Brala jsem HA od 16ti do 28ti, otěhotnět mi pak trvalo rok. Ale myslím, že by to trvalo stejně dlouho i bez užívání HA, mám PCO. Teď už ji po porodu beru znovu, žádné vedlejší účinky nemám a je to pro mě pohodlnější než jiné formy antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
19.8.18 10:28

Brala jsem antikoncepci 9 let od svých 16. Myslela jsem si, jak není super. No.. Není.. Ale co se mnou dělá, jsem zjistila až po vysazení (psychika, změny nálad..). Vracet se k ní už nikdy nebudu. Problémy s otěhotněním jsem měla, ale těžko říct, třeba bych je měla, i kdybych antiko nebrala. Ať se rozhodne každý sám, ale za mě už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.18 10:29

Ha jsem brala od 16. Kolem 27 jsem otěhotněla na první pokus. Po třech letech cca za 3 měsíce po druhé. Ale po porodech už mi HA začala dělat problémy. Fyzické (bolesti hlavy, prsou…) i psychické (silné deprese). Po vysazení všechno zmizelo a je mi mnohem lépe. HA už nikdy brát nechci, když si přečtěš to množství vedlejších účinků, tak je to prostě humus brát to dlouhodobě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat