Aromaterapie v těhu

461
17.1.06 12:42

Aromaterapie v těhu

Ahoj holky těhulky,

v těhu se asi nemůžou všechny vonné éterické oleje? Já ale nemůžu nikde narazit na to, které se smí, nebo které jsou doporučovány??? A které se vysloveně nesmí??? A co k porodu? Je něco doporučováno? Jaká forma aplikace, jen do aromalampy, nebo lze i jinak? Moc se v tom nevyznám.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

986
17.1.06 19:47

POZOR, určitě se nemůžou všechny éterické oleje. Zeptej se tam, kde je kupuješ, měli by mít takovej letáček. Pokud se ta vůně nesmí v těhotenství, je to tam u ní napsáno. Jinak u porodu mi PA masírovala křížové bolesti levandulovým oleje a bylo to moc příjemné. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
18.1.06 08:53

FW:
V průběhu celého těhotenství se NESMĚJÍ používat éterické oleje z těchto rostlin:
bazalka, hřebíček, andělika (angelika), yzop, kafr, cedr, koriandr, skořice, klanopraška čínská, libeček, majoránka zahradní, myrha, jalovec, petržel, pelyněk černobýl, pelyněk hořký, rozmarýn, heřmánek, tymián, kmín, zerav (túje), šalvěj, routa, saturejka, mateřídouška, pižmo.

Do 7měsíců těhotenství se NESMĚJÍ používat:
aksamitník, dobromysl.

Do 4 měsíců se NESMĚJÍ používat:
neroli, petitgrein, verbenka, kakost, jasmín, ylang-ylang, zázvor, kajeputový strom, cypřiš, levandule stoechas (asi úzkolistá, levandule lékařská je v pohodě), máta vodní (neplést s mátou peprnou), fenykl, čajovník, eukalypt, pomerančové květy a listy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
18.1.06 13:40

Holky, moc díky. Dám si pozor, abych používala jen ty vhodné.
Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
18.1.06 13:56

Aby to nevypadalo, že se chlubím cizím peřím, tak děkuji tomu, kdo sem článek o aromaterapii dal původně - odkaz se mi nepodařilo najít ale mám text uložen, tak myslím, že neva, když ještě kus zveřejním.

Naopak VHODNÉ během celého těhotenství:
puškvorec, anýz, bergamot, kozlík, vanilkovník, grapefruit, smr ztepilý, třezalka, měsíček, kardamon, vavřín ušlechtilý, cist ladanodárný, kadidlovník, citroník, cibule kuchyňská, mandarinka, meduňka, myrta, pepř černý, jedle, pelyněk citronový, růže damašská, santal bílý, miřík celer, borovice, kopr, chmel, česnek.

A teď ještě, kdy co použít.
Proti náladovosti, celkové podrážděnosti, stavům úzkosti a neklidu: bergamot, santalové dřevo, pelargonie, kadidlovník, citron.
Proti nespavosti: levandule, meduňka, bergamot, satalové dřevo, kozlík.
Pro podporu přirozené obranyschopnosti organizmu a ochranu před virovými nemocemi: citron, grapefruit, máta peprná, jedlové šišky, borovice, smrk, eukalyptus
Ranní nevolnost: máta peprná (zkuste nakapat přímo na kapesník a inhalovat podle potřeby), citron, levandule, vavřín ušlechtilý. Toto je ale hodně individuální, takže při prvním použití raději opatrně. Mně osobně pomáhala meduňka.
Zvýšený krevní tlak: levandule, citron, kardamon, ylang-ylang, aksamitník.
Snížený krevní tlak: pomeranč, verbenka, grapefruit, jedle bělokorá, cypřiš.
Pálení žáhy: puškvorec, citron, mandarinka, máta.
POZOR! Vše raději nejdříve vyzkoušejte v malém množství, během těhotenství se mění citlivost kůže, práh čichu a kvalitativní vztah k vůním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
18.1.06 14:07

Tak to koukám, že mám kliku - v mateřském centru, kam chodím cvičit, olejíčky prodávají a ještě o nich ví snad všechno.
Takže jsem vyfasovala a můžu vřele doporučit: borovici a mandarinku (ač se to možná nezdá, tak dohromady, já si dávám víc borovice a ta mandarinka to tak trochu projasní ještě :-D) Je to kombinace úplně skvělá na takovou tu úmornou soustavnou únavu, když někdo trpí.
Dřív jsem se mohla utlouct po meduňce, teď je mi po ní všelijak :-/
Ale borovici zdar! :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
18.1.06 14:28

Já jsem právě někde četla, už nevím kde, že eukalypt ne a také ne máta… tak nevím. Že by se neměl pít mátový čaj, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
18.1.06 15:59

Trpím nevolnostmi a tak jsem se pídila po tom, co na ní zabírá. Málem jsme omdlela, když jsem si přečetla, že máta. Tu já nemůžu ani cítit (včetně pokusů o vyčištění zubů větrovou pastou). Takže asi se v každém případě držet toho „co je nám příjemné“ než se do něčeho nutit. Dneska jsem si koupila kadidlovník. Moc mi voní a prý pomáhá při bolestech hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
18.1.06 16:24

Já si zamilovala brčál a lípu, hrozně mne uklidňují a hodí do pohody.
každá si prostě musí najít to svoje.
Jo a na bolesti hlavy je výborný kajeput.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
19.10.17 20:47

Holky snad mi odpovíte, je to stará diskuze… já si zamilovala eterické oleje od salus medunku s citronelou. jsem 20tt a používám to asi 14 dnů a teď jsem se dozvěděla, že to nesmím… můžete mi říct důvod proč nee? A mám se něčeho tím pádem obávat?
Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
19.10.17 20:54

@Katka.kn Já ho používám od začátku, teď jsem 28.tt a nic mi z něj není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...