Asentra 100mg na panickou poruchu

41
23.5.18 09:09

Asentra 100mg na panickou poruchu

Děvčata, jaké máte zkušenosti s Asentrou, kontkrétně v dávce 100mg jednou denně ráno, a zabrala vám na panickou poruchu? Já brala rok a půl 50mg, ale přestala účinkovat, tak mi lékařka navýšila na 100 mg, to beru zatím týden a moc velké změny necítím, asi je ještě brzo? Po jaké době začne působit navýšení? Poradte prosím, Děkuji moc :( :( :( :( :( :( :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14432
23.5.18 09:29

SSRI při zvyšování dávek potřebujete užívat několik týdnů, než zvýšená hladina zvládne přímo ovlivňovat neurotransmitery.

Ale - prášky jen pomáhají utlumit největší výkyvy, nijak vám nepomůžou v pochopení jakými cestami jste se do stavu panické poruchy dostala a jak především fungovat jinak, abyste ty úzkosti neživila a nenechala je ovládat svůj život.

To že rok a půl léků vede k tomu, že se stavy zhoršují ukazují na to, že ke kořenům úzkosti jste se úplně nedostala, natož abyste znala cestu, jak z toho ven.

Nejefektivnější na to je skupinová psychoterapie. Po roce a půl neúčinné ambulantní léčby byste možná už mohla mít nárok na lázně spojené léčbou psychiatrických diagnoz. Určitě můžu doporučit program v lázních Priessnitz.

Pro začátek alespoň svépomocnou knihu https://www.grada.cz/…-ataky-7106/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
23.5.18 09:36

@Ou Děkuji za tip na knihu, snažím se s tím bojovat, chodila sem i k psychologovi, ale nic mi nepomáhá :,( pořád mám strach, že někde omdlím, bojím se chodit ven, snad mi navýšení trochu pomuze :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
23.5.18 09:44

Edit: Nechtěně odesláno.

Příspěvek upraven 23.05.18 v 09:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
23.5.18 09:45

@Ivet888 Taky jsem brala Asentru, ale nevím už jak dlouho. Řekla bych, že někdy jsem byla v poho, někdy jsem byla v háji. To jsem si pak občas vzala i Attarax, který pomohl hned.
Ale jednoho dnes jsem si řekla A DOST!!! nechci brát žádný prášky, to není řešní, jen občasné utlumení „problému“…
Začla jsem jezdit na kineziologii, kde mi paní opravdu pomohla. Pomohla mi najít tu správnou cestu, našla problémy i bloky a já od ní odcházela jak znovuzrozená. občas se nějaká úzkost či strach objeví, ale snažím se to zvládnout sama. Občas to jde, občas ji volám a domlouvám se s ní, kdy můžu přijet.
JInak k psychologovi jsem taky chodila. Myslím, že trochu pomohl, ale né tak jako kinezka.
Takže už spoustu let jsem bez prášků, snažím se to zvládat a myslím, že úspěšně, a když se nějaký brouk v hlavě objeví, tak volám na kineziologii.
Tak držím palce, ať je brzy líp. Ale za mě - prášky opravdu nejsou řešení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
23.5.18 09:55

@Peťula21 Děkuji za povzbuzení, akorát jsem z malého města a nikde v okolí žádna kineziologie není achjo :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
23.5.18 10:12

Nezakládala jsi nedávno stejnou diskuzi ? Píše ti to více lidí, zkus opravdu nějakou terapii s psychologem, projdi doporučení ve tvém okolí, určitě ti to pomůže a třeba se prášků zbavíš úplně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
23.5.18 13:00
@Ivet888 píše:
@Peťula21 Děkuji za povzbuzení, akorát jsem z malého města a nikde v okolí žádna kineziologie není achjo :,( :,( :,(

Já na ní taky dojíždím. K jedné paní cca 10km a k druhé - k té, která mi pomohla nejvíc, tak k té to mám cca 18-20km. Ale a´t už je to jakkoli „daleká“ cesta, tak se určitě vyplatí :pankac:.
Ukáží ti ten správný směr, odblokují a ty uvidíš, že všechno přehodnotíš a to co jsi řešila teď, tak nad tím mávneš rukou. Uvidíš, že se ti uleví a pomůže ti to :pankac:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
23.5.18 13:08

@Peťula21 tak děkuji :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
23.5.18 22:19

@Ivet888