Asistent pedagoga- možnosti studia

19
24.1.20 18:04

Asistent pedagoga- možnosti studia

Dobrý den. Chtěla bych pracovat jako asistent pedagoga. Teď jsem na rodičovské, doma budu ještě 2 a půl roku. Maturitu mám na gymplu, ale je to už 10 let. Nerada bych přecenila své síly. V úvahu přichází kurz ( Jihlava, Obrataň) nebo 2-leté zkrácené studium ( Jihlava- večerní, Humpolec). Studoval jste někdo, máte bližší info? Nebo je ještě jiná možnost v okolí Jihlavy, Pelhřimova, Humpolce? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53033
24.1.20 18:21

Ted jsem to cetla na skupine primo pro asistentky.
Tam je vetsi koncentrace asistentek, takze tam bude vice odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
24.1.20 18:23

Omyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
24.1.20 18:34

@Anet R. Upřímně, já v těhle kurzech už dnes význam nevidím, asistentů je v dnešní době hodně a zároveň už státu na ně docházejí peníze..a chtějí asistenty omezit. Tak já ti nevím, jestli bych do toho na tvém místě šla. Co třeba zkusit rovnou učitelství? Do MŠ nebo vychovatelství? Družina… Určitě bys studium zvládla.. to se takhle zas nepodceňuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 18:50

@Anet R. Úpřímně, nechápu to. Asistenti mají peníze na nic a ještě obvykle suplují za mrzký peníz. Hodin stejně jako učitelé, pokud mají to štěstí. A za míň peněz. Mám dvě kamarádky, které s tím skončily a další budou.. Když si to přepočítáš na hodinovku, tak se to víc vyplatí každá fabrika v okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
3298
24.1.20 18:59

@Anet R. Najdi si pedagogickou univerzitu - celoživotní vzdělávání - akreditovaný kurz pro vychovatele. Je to na 3 semestry (1,5 roku) a máš kvalifikaci jako asistent, pedagog volného času a vychovatel. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14014
24.1.20 19:02

Kamarádka je asistentka, dělá každý den do 12.35 a má 8000.
Opravdu to chceš dělat?
Mmch od asistence se upousti, nejsou na to peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
24.1.20 19:36
@jizvíková píše:
Kamarádka je asistentka, dělá každý den do 12.35 a má 8000.
Opravdu to chceš dělat?
Mmch od asistence se upousti, nejsou na to peníze

A ja mam plat, ktery ma vychovatelka, prestoze jsem AP 8) (plny uvazek). Tohle zalezi na vice faktorech.
Je fakt, ze my jsme ve skole vsechny asistentky, ze jedna ma VOS, jina je Mgr. (ma i jine povolani jinde). Ja mam Bc. a pokracuji dal. Kurzem jsem prosla dobrovolne v prvaku VS, prestoze by reditelka podrzela i bez nej, nez by byla skola hotova. Chtela jsem vnitrni klid. Asistovat chci max. dva roky, nez dodelam zbytek skoly.

@Anet R. osobne bych zvolila jinou moznost doplneni vzdelani. Kurz je fajn doplneni informaci. Jezdila jsem 300 km na kurz do Prahy. Nova skola o. p.s, tj. vlastne zakladatel kurzu pro puvodni RA a nyni AP. Muzu rict, ze kurz byl fajn, naucili legislativu atd. A dojizdeni se vyplatilo. Kdyz kolikrat ctu, jake dotazy maji devcata jinych kurzu, ze vubec neznaji legislativu atd. a nejsou schopne si samotne dohledat a nacist info, tak jsem rozcilena, ze nic nevi :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
24.1.20 21:16

@Online Od tý předškolní pedagogiky mě odrazuje hra na hudební nástroj. Bohužel na nic nehraju a asi ani nemám hudební sluch. :) Vychovatelství je sš nebo vš? Chtěla jsem pro začátek něco lehkého ve smyslu sš, abych nastartovala mozkové buňky a získala nějaký základ z odborných předmětů. Když bych do v pohodě dodělala, tak bych pak třeba zkusila voš nebo vš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
24.1.20 21:18

@MarieP Díky za radu, mrknu na to. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3298
24.1.20 21:41
@Anet R. píše:
@MarieP Díky za radu, mrknu na to. :)

Je to trošku výš než SŠ… Normálně máš zkoušky, zápočty, některé předměty za seminárku… Na konci píšeš „Závěrečnou práci“ (Ostrava třeba 60. stran) a obhajuješ ji… A platí se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3298
24.1.20 21:43
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 21:45
@Anonymní píše:
@Anet R. Úpřímně, nechápu to. Asistenti mají peníze na nic a ještě obvykle suplují za mrzký peníz. Hodin stejně jako učitelé, pokud mají to štěstí. A za míň peněz. Mám dvě kamarádky, které s tím skončily a další budou.. Když si to přepočítáš na hodinovku, tak se to víc vyplatí každá fabrika v okolí.

Asistenti většinou nemají více hodin než učitelé, když suplují, tak načerno. A snad bys nechtěla, aby měli stejně peněz jako učitelé. Nejdřív by museli vystudovat VŠ, ale většina na to nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 22:10
@Anonymní píše:
Asistenti většinou nemají více hodin než učitelé, když suplují, tak načerno. A snad bys nechtěla, aby měli stejně peněz jako učitelé. Nejdřív by museli vystudovat VŠ, ale většina na to nemá.

Ano, vzdělání na to většinou nemají. Právě proto, že se pořádají takovehle kurzy o ničem. Protože kdyby měli mít vyšší vzdělání, tak je za to taky musí zaplatit, což je v ČR problém. Nemyslím si, že většina nemá na vš. Jen to vš za ty peníze dělat nepůjde.

Ale sama jako učitelka bych to fakt dělat nechtěla. Je to výsměch, co za to berou. To si člověk vydělá víc u pásu a čistá hlava. Kamarádka měla asistenstvi napůl s úvazkem na cizí jazyk. Byla z toho nešťastná.

• Citovat
  • Nahlásit
1915
24.1.20 22:16

Heled, ja myslim, ze do peti let bude konec celych slavnych asistentu v tomto meritku. Zrovna ted se mi ve tride zazracne uzdravily 2 deti tak, ze dle PPP najednou asistenta nepotrebuji, ale staci jim pedagogicka intervence à 1 hodina tydne pedagogem :wink: Nejsou prachy. Takze bych si to byt tebou nedostudovavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat