ASMR. Znáte někdo ASMR?

2
18.2.21 14:32

ASMR.. Znáte někdo ASMR?

Ahoj,

nedávno jsem čistě náhodou narazila na ASMR videa. Předtím jsem vůbec netušila, že něco takového existuje, ale teď jsem se na nich stala doslova závislá. Nic mě nedokáže uklidnit tak jako pokud slyším příjemný šeptající hlas, přijde mi to opravdu zvláštní. Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo jsem divná?
Děkuji za názory, asi by mě uklidnilo, kdybych zjistila, že v tom nejsem sama.

Pokud někdo nevíte co to je, tak jsem našla tenhle článek a docela hezky to tam popisují o co se jedná.
https://aktualizovano.cz/…menit-zivot/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30276
18.2.21 14:44
@KlaraMatt píše:
Ahoj,

nedávno jsem čistě náhodou narazila na ASMR videa. Předtím jsem vůbec netušila, že něco takového existuje, ale teď jsem se na nich stala doslova závislá. Nic mě nedokáže uklidnit tak jako pokud slyším příjemný šeptající hlas, přijde mi to opravdu zvláštní. Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo jsem divná?
Děkuji za názory, asi by mě uklidnilo, kdybych zjistila, že v tom nejsem sama.

Pokud někdo nevíte co to je, tak jsem našla tenhle článek a docela hezky to tam popisují o co se jedná.
https://aktualizovano.cz/…menit-zivot/

Samotný ten „ASMR zážitek“ jsem mívala, když jsem byla mladší. Takový ten krátký stav mravenčení na krku, třeba u kadeřnice, nebo na přednášce, který zmizí, když se člověk pohne. :mrgreen:

ASMR videa si pouštím, ale spíš třeba šumění deště, praskní ohně atd. při práci do sluchátek. Ale klasický ASMR zážitek mi to nevyvolá. Šeptání mě nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1511
18.2.21 15:07

Pouštím si je už tak pět, šest let, taky frčím na ukecaných videích :) Přímo ASMR zážitek (tingling) obvykle necítím, ale i přesto je to příjemné, uklidňující…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30276
18.2.21 15:10
@elibro píše:
Pouštím si je už tak pět, šest let, taky frčím na ukecaných videích :) Přímo ASMR zážitek (tingling) obvykle necítím, ale i přesto je to příjemné, uklidňující…

Přesně.
Ale já jsem ASMR fakt mívala jako mladší, pak to nějak zmizelo. Třeba na přednáškách, když měl někdo hezký hlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20326
18.2.21 23:36

ASMR pro me je praskani bublinkove folie nebo krupani cerstveho snehu… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3335
18.2.21 23:39
@KlaraMatt píše:
asi by mě uklidnilo, kdybych zjistila, že v tom nejsem sama.

Tak vzhledem k tomu, že je to poměrně rozšířený žánr videí, tak asi nejsi :roll: Nebo proč si myslíš, že to existuje?

Mně tenhle typ zvuků přijde vysloveně nepříjemný, hlavně pokud je jakkoliv „organický“ - třeba ten šepot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 12:35

Na ASMR ujíždíme oba s manželem, ale každý na jiném typu. Muž poslouchá šeptání, škrábání, apod. a má rád pohyby rukou. Já zas ujíždím na masážích z vietnamských barber shopů, chiropraktiky a mačkání uhrů :oops: A jinak mám ráda různé zvuky ze života - křupání sněhu, šustění listí, klapot podpatků, praskání ohně,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat