Antibiotika na zánět močových cest

Anonymní
20.1.21 11:30

ATB na zánět močových cest

Všechny zdravím :-) Před pár dny jsem se probudila se zánětem močových cest. Dostala jsem antibiotika Furolin, ty jsem ale vydržela brát jen den a půl, kvůli celodennímu pocitu na zvracení. Lékař mi je tedy změnil na Cotrimoxazol. Bohužel jsem si to vygooglila a našla samé hrůzy. Prosím, co berete obyčejně na zánět močových cest vy, případně, máte zkušenost s těmito léky? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
971
20.1.21 11:40

Cotrimoxazol jsem na zánět MC dostala už několikrát a vždy fungoval jak měl. Ale když jsem chodila k jinému lékaři tak mi na to psal biseptol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:42

@Markéta188 Tak to jsi mě potěšila. Pořád váhám, jestli zkusit ty nové, když se o tom píšou takové hrůzy (zvracení, horečka, halucinace, vyrážky a otoky), nebo se vrátit k Furolinu.

• Citovat
  • Nahlásit
971
20.1.21 11:46

Skoro u všech ATB píšou tyhle vedlejší účinky :oops:
Záleží co ti sedne víc, pokud ti furolin nedělá dobře, tak bych se k němu nevracela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
20.1.21 11:46
@Markéta188 píše:
Cotrimoxazol jsem na zánět MC dostala už několikrát a vždy fungoval jak měl. Ale když jsem chodila k jinému lékaři tak mi na to psal biseptol

A není to to stejné, jen jiný název?

Jinak ten Cotrimoxazol…je klasika u močáku, jen nejez nic kyselého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:48

Skoro mám chuť se na atb vykašlat. Problémy už nemám, ten Furolin mi za ten den a půl zabral. Mám i testovací papírky a nic to neukazuje špatně. Ale bojím se, že se pak najednou vzbudím se zánětem ledvin třeba :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
971
20.1.21 11:49

@Tarinka Tak to netuším, nikdy jsem složení nějak nepročítala, možné to je :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
20.1.21 11:49

Já aktuálně beru Amoksiklav, ale jsem ve 37.tt, jsou to penicilinova atb, která se dávají v těhotenství. Ale možná i za normálního stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
20.1.21 11:51

ATB rozhodně dober, na 90% se ti to vrátí zpět. S tím mám už dlouholetou zkušenost. Jako mladší jsem močák měla minimálně 5× ročně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
20.1.21 11:53
@Anonymní píše:
Skoro mám chuť se na atb vykašlat. Problémy už nemám, ten Furolin mi za ten den a půl zabral. Mám i testovací papírky a nic to neukazuje špatně. Ale bojím se, že se pak najednou vzbudím se zánětem ledvin třeba :roll:

normálně to dober…když ti ty nový atb nic nedělají, tak to pořádně musíš doléčit, to by se to vrátilo zpět a taky se ti může stát, že je pak budeš jíst v kuse půl roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
20.1.21 11:55

@Veerr ano dávají se i běžně, já je měla na angínu, ale jsou slabé a kdo bere častěji ATB tak mu nepomohou. Ale tuším ze jsou ve dvou variantách. Já mám nízkou hmotnost, takže jsem dostala ty slabější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:56

@Markéta188 Já právě měla močák předloni 3× za sebou. Vždy jsem antibiotika dobrala. A jako bonus mám vždy z antibiotik ještě příšerný gynekologický zánět, a to se můžu cpát laktobacily 3× denně klidně. Takže představa, co mě teď čeká… I proto si pohrávám s myšlenkou to vyřešit přírodní cestou :roll: Z těch všech léků na močové cesty a gynekologický zánět jsem se dostávala tak 2 měsíce, zničené zažívání, kožní problémy, oslabená imunita :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1251
20.1.21 11:58

@Markéta188 já je mám na týden po 12ti hod. Nevím, jak jsou silná, taky jsem stihla, ale teda začala zabírat až po 48hod od bolesti, ale prý to tak u nich je. Uvidíme, zda po dobrani budu ok, ale jelikož na konci 38.tt musím rodit, tak doufám, ze jo, už není čas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
20.1.21 11:59
@Anonymní píše:
Skoro mám chuť se na atb vykašlat. Problémy už nemám, ten Furolin mi za ten den a půl zabral. Mám i testovací papírky a nic to neukazuje špatně. Ale bojím se, že se pak najednou vzbudím se zánětem ledvin třeba :roll:

Za mě dost blbý nápad, se na atb vykašlat. Může se ti to vrátit, případně opravdu přejít do nějakého chronického zánětu. A navíc tohle nedobírání atb nahrává vzniku rezistentních bakterií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 12:00

Já dostala Cotrimoxazol Al Forte 800 mg / 160 mg, 20 tablet na 10 dní

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie